Ako pestovať repu na otvorenom poli v krajine

Pestovanie repy na otvorenom poli na chate v moskovskom regióne zo semien a sadeníc. Foto

Prvé zmienky o repe boli známe v záznamoch babylonského kráľa Marduka Appala Iddina z roku 722 pred n. Od tej doby sa táto zelenina stala známou po celom svete a získala seaklon z gréckeho jazyka. Dnes je v Moskovskej oblasti sotva možné nájsť letnú chatu, na ktorej by táto koreňová plodina nebola vysadená, preto navrhujeme zistiť, ako pestovať repu v krajine v otvorenom poli vlastnými rukami.

História červenej repy

Repa sa pestuje všade, pretože sa z nej pripravuje veľa jedál, pričom sa používa nielen koreňová zelenina, ale aj listy repy. Jedná sa o všetky druhy šalátov, kastrólov, boršče a v Arménsku dokonca vyrábajú khachapuri z repy..

Repa sa pestuje všade, pretože sa z nej pripravuje veľa jedál, pričom sa používa nielen koreňová zelenina, ale aj listy repy. Jedná sa o všetky druhy šalátov, kastrólov, boršče a v Arménsku dokonca vyrábajú khachapuri z repy. Ďalších 2000Fotografia cukrovej repy

Dokonca aj pred 2000 rokmi pred naším letopočtom. BC repa bola známa v starovekej Perzii. Repa bola považovaná za symbol odpadkov a klebiet. To však nezabránilo Peržanom používať repu ako liečivú rastlinu a jesť repné listy ako potravu. Po Peržanoch začali Turci a starovekí Rimania pestovať repu. Po Rimanoch, niekde v 10. storočí, sa o tejto úžasnej zelenine dozvedeli v Rusku..

Hippokrates považoval repu za liečivú rastlinu a s touto zeleninou sa zaobchádzalo aj s ľuďmi. Aplikovali koreňové plodiny na kožu, trvali na tom a pili proti infekčným chorobám. V Ázii pred 500 rokmi pred n. Ľudia jedliFotografia semien repy

Hippokrates považoval repu za liečivú rastlinu a s touto zeleninou sa zaobchádzalo aj s ľuďmi. Aplikovali koreňové plodiny na kožu, trvali na tom a pili proti infekčným chorobám. V Ázii pred 500 rokmi pred n. er ľudia jedli korene repy a verili, že sú zdravší a uspokojivejší. V 16. storočí sa repa v Rusku začala považovať za miestnu zeleninu, takže sa dnes často pestuje na otvorenom priestranstve v moskovskom regióne..

Kedy zasadiť repu v krajine

Odrody repy sú klasifikované nasledovne:

  1. Rýchlosť zrenia ovocia: skoré zrenie, stredné dozrievanie a skoré dozrievanie.
  2. Tvar ovocia: sférický, valcovitý, sploštený.

V Rusku sa verilo, že repa by mala byť vysadená 1. mája, v žiadnom prípade nie skôr alebo neskôr. Mysleli si, že len vtedy bude vždy dobrá úroda, ktorá bola zozbieraná 1. septembra. Dnes sa poveternostné podmienky zmenili, takže skúsení letní obyvatelia najskôr zasadili semená repy do skleníka v moskovskom regióne a potom do otvoreného terénu..

Ako správne pestovať repu vlastnými rukami

Aby bola repa úspešná, musíte starostlivo vybrať miesto pre budúcu výsadbu a zvoliť vhodné miesto. Neodporúča sa neustále pestovať repu na jednom mieste, pretože sa hromadí škodca – repa hlístová. Ak je repa vysadená na rovnakom mieste, potom sa zelenina kvôli veľkému počtu nematód stáva škaredou a malou. Je dôležité vedieť pre začínajúcich letných obyvateľov, ktorí experimentujú s výsadbou v moskovskom regióne..

Aby bola repa úspešná, musíte starostlivo vybrať miesto pre budúcu výsadbu a zvoliť vhodné miesto. NSFotografia pestovania repy zo semien v moskovskom regióne

Budete mať záujem dozvedieť sa o chorobách papriky a boji proti nim.

Repa netoleruje kyslé a zásadité pôdy, pretože na takýchto pôdach jednoducho prestanú rásť a stanú sa plytkými alebo nerastú vôbec. Repa je tiež citlivá na prítomnosť bóru v pôde. Ak toho nie je v pôde dostatok, repa začne hniť priamo v pôde zvnútra, Ak listy na repy sčervenajú, potom v pôde chýba horčík a mangán. Na pestovanie repy na otvorenom priestranstve na jar musíte pripraviť pôdu. Za týmto účelom odstráňte z lokality nepotrebnú vegetáciu, ako aj sklo, plechovky a ďalšie nepotrebné odpadky..

Repa netoleruje kyslé a zásadité pôdy, pretože na takýchto pôdach jednoducho prestanú rásť a stanú sa plytkými alebo nerastú vôbec. Repa je tiež citlivá na prítomnosť bóru v pôde. Ak ho nie je v zemi dostatok, repa začne hniť

Aby sa repa začala vysádzať na otvorenom priestranstve na predmestí, mala by byť namočená vo vode pridaním niekoľkých kvapiek stimulátora rastu. Suché semená klíčia veľmi pomaly, preto sú namočené. Potom, čo sa semená napučia, vyložia sa tenkou vrstvou na tenké plátno a nechajú sa jeden deň pri izbovej teplote..

Aby sa repa začala vysádzať na otvorenom priestranstve na predmestí, mala by byť namočená vo vode pridaním niekoľkých kvapiek stimulátora rastu.Fotografia pestovania repy zo sadeníc

Čím vyššia je teplota pôdy, tým rýchlejšie sa prvé výhonky objavia pri výsadbe. Repu je potrebné zasiať do vlhkej pôdy v krajine, pôda by mala byť vlhká až do hĺbky 12 cm. Repa je zasadená asi 2 cm hlboko, čím sa vytvárajú malé záhony, vzdialenosť medzi semenami je 20-25 cm.

Hneď ako sa objavia prvé výhonky, nedovoľte, aby sa na pôde vytvorila kôra. Pôda musí byť neustále uvoľňovaná, buriny odstraňované, inak burina prehluší jej sadenice, potom budú korene malé a škaredé.

Hneď ako sa objavia prvé výhonky, nedovoľte, aby sa na pôde vytvorila kôra. Pôda musí byť neustále uvoľňovaná, buriny odstraňované, inak burina prehluší jej sadenice, potom budú korene malé a škaredé.Fotografia repy v otvorenom poli

Užitočný článok: Choroby paradajok a boj proti nim

Najdôležitejšou starostlivosťou o repu je jej včasné rednutie. Keď repa na otvorenom poli v moskovskom regióne práve začína klíčiť, z jej semena môžu klíčiť dva výhonky a čím rýchlejšie sa repa zriedi, tým väčšia bude jej úroda..

Choroby a škodcovia repy v moskovskom regióne

K repným škodcom patrí mucha repná, voška repná a nematóda repy. Proti týmto škodcom môžete bojovať tak, že repu posypete dreveným popolom. Ak sa na mieste objavia slimáky, nalejte okolo lôžok železný vitriol (1 čajovú lyžičku na 2 metre brázdy).

Medzi škodcov repy patrí mucha repná, voška repná a nematóda repy.Fotografia zdravej repy

Kedy zbierať repu v moskovskom regióne

Zbieraná repa v auguste, začiatkom septembra, jemne vytiahne vrcholy. Koreňové plodiny, ktoré sa budú skladovať celú zimu, nie sú skrátené: ponechajú sa 2 cm a koreňového chvosta sa nedotknú. Repu je najlepšie skladovať v suteréne v škatuliach s pieskom, potom môžete zber využiť až do jari..

Zbieraná repa v auguste, začiatkom septembra, jemne vytiahne vrcholy. Koreňová zelenina, ktorá bude uložená celú zimuFotografia zberu repy

Pestovanie repy na otvorenom poli na dachi v moskovskom regióne sa nelíši od pestovania v iných oblastiach. Hlavnou vecou je monitorovať poveternostné podmienky, aby ste mohli zasadiť semená alebo sadenice, keď pominú posledné jarné mrazy, a zozbierať ich pred chladným počasím. Vlastnými rukami budete môcť vysadiť miesto zdravou zeleninou a poskytnúť rodine prirodzenú potravu na celú zimu.