Ako postaviť garáž vlastnými rukami, video

Ako postaviť garáž vlastnými rukami. Popis a video

Výstavba garáže je komplexný proces, ktorý je najlepšie zveriť vysoko kvalifikovaným odborníkom. Ak sa však rozhodnete vykonať stavbu sami, musíte poznať algoritmus samotného procesu a všetky druhy pravidiel. V tomto článku poskytneme niekoľko odporúčaní, ako na to ako postaviť garáž vlastnými rukami s minimálnymi nákladmi.

Ako postaviť garáž vlastnými rukami

Kde teda začať? Najprv na papieri dokončite plán budúcej garáže. Pri vytváraní plánu musíte dodržať niekoľko pravidiel. Po prvé, garáž musí byť najmenej tri metre od hlavnej budovy. Tiež stojí za zváženie, že budúca štruktúra musí byť vzdialená najmenej 5 metrov od akýchkoľvek vodných plôch, aby sa v budúcnosti zabránilo erózii základov alebo predčasnému rozpadu materiálov..

Ďalším krokom je položenie základov. Základy môžu byť položené v niekoľkých typoch. Ak sa rozhodnete použiť hromadu základov, musíte na to vykopať malé otvory pozdĺž okrajov budúcej garáže. Otvory musia byť hlboké najmenej 1,5 metra. Potom je potrebné ich naplniť veľkými sutinami a zhora posypať pieskom. Ďalej musíte nainštalovať samotné hromady. Môžu byť posilnené veľkými kameňmi alebo kovovými kotvami, ktoré budú položené pod troskami..

Pozrite si video: Hromada základov pre garáž

Ak sa rozhodnete nainštalovať pásový základ, musíte vykopať jamu po obvode budúcej garáže, do hĺbky 1,5 metra. Potom ho naplňte drveným kameňom, asi 10-15 cm. Ďalej sú položené základové dosky.

Po položení základu pristúpime k položeniu stien. Ak sa rozhodnete vyrábať tehlové múry, musíte začať pokladať z rohovej zóny. Ak sa rozhodnete urobiť steny zo škvárového bloku, musíte začať pokladať od dverí. Po dokončení muriva je potrebné zaistiť postavenú stenu nosníkmi. Nosníky sú spravidla ukotvené pomocou kotiev.

Užitočné video: Pásový základ pre garáž

Ďalším krokom je inštalácia a montáž strechy. Ak sa rozhodnete urobiť strechu plochú, bez sklonu, stačí strechu vyskladať z bridlice alebo plechu, potom ju izolovať strešnou plsťou a prikryť hydroizoláciou.

  DIY drevená hromada

Ak sa rozhodnete postaviť šikmú strechu, musíte najskôr nainštalovať trámy (najlepšie drevené). Po inštalácii nosníkov sa položí bridlica a prilepí sa izolácia a izolátor.

DIY garáž – dobré video

https://youtube.com/watch?v=Ahp9mjDALqI

Ako ste sa dozvedeli z tohto článku, stavba garáže nie je taká náročná, hlavnou vecou je riadiť sa základnými stavebnými pravidlami. Teraz môžete vlastnými rukami postaviť garáž pre vaše vozidlo.