Ako postaviť pivnicu vlastnými rukami

Video o tom, ako postaviť pivnicu v krajine vlastnými rukami

DIY pivnica

Každý farmár a majiteľ súkromného domu dobre vie, že skôr alebo neskôr bude potrebovať pivnicu. Je dobré, ak je už vykopaný a vybavený. Stáva sa však, že taká potrebná technická miestnosť nie je na území domu. A potom musíte postaviť pivnicu vlastnými rukami..

DIY pivnicaDIY pivnica

Na prvý pohľad sa nezdá realistické postaviť takú izbu, ale neponáhľajte sa tomu uveriť.. Pivničná konštrukcia nie je ťažšie ako kopať najbežnejšiu dieru. Na začiatku musíte určiť umiestnenie svojej budúcej pivnice. Nie sú tu žiadne špeciálne požiadavky, okrem jednej by miesto malo byť na malom kopci. Ak tomuto faktoru nebudete venovať náležitú pozornosť, čoskoro budete čeliť problému, že pivnica bude pravidelne zaplavovaná a nebudete ju môcť používať na určený účel..

Keď je miesto určené, vyvstáva ďalšia otázka, ktorá vyžaduje riešenie – to je tvar pivnice. Môže to byť typ studne aj vyhĺbený..

Vidiecka pivnica ako studňaVidiecka pivnica ako studňa

Vidiecka pivnica ako studňa

Ak ste sa rozhodli, že vaša pivnica bude studničného typu, musíte sa zásobiť prsteňmi z veľkého kameňa. Začneme stavať pivnicu:

Upozorňujeme, že najskôr sa musíte rozhodnúť o veľkosti svojich kamenných prsteňov. To je dôležité, pretože v súlade s ich parametrami musí byť vykopaný otvor požadovaného priemeru. Hĺbka jamy by mala byť až šesť metrov.

Potom pristúpime k inštalácii kamenných krúžkov do vykopanej diery. Ak priemer jamy nezodpovedá rozmerom krúžkov a po ich inštalácii je medzi jamou a krúžkami priestor, potom musí byť tento priestor vyplnený pieskom.

Ďalším krokom bude výstavba konštrukcie nad jamou. Štruktúra by mala vyzerať ako stodola, ktorá mierne presahuje priemer jamy a je na nej umiestnená. Na vytvorenie takejto štruktúry musíte vykopať otvory pre stĺpiky. Najlepšie je použiť dubové stĺpy s priemerom najmenej desať centimetrov.

Potom vyberieme tvar prístrešku. Často je zvykom vyrábať nízku plochú strechu, ktorá je mierne šikmá. Nezanedbávajte sklon strechy, inak všetka voda, ktorá bude pochádzať z dažďov, prenikne do vašej pivnice. Vytvorenie mierneho svahu je dosť jednoduché. Aby ste to urobili, musíte zadné stĺpiky trochu znížiť, asi o 20 centimetrov. Ďalej musíte rebrík dobre nainštalovať a zaistiť. Potom je krokva pripevnená, bridlica je položená a opláštená zvoleným materiálom.

Potom musíte urobiť rebrík. Môže byť vyrobený z tvaroviek a do krúžkov, do ktorých bude vložený rebrík, je potrebné vyvŕtať otvory.Potom musíte urobiť rebrík. Môže byť vyrobený z tvaroviek a do krúžkov, do ktorých bude vložený rebrík, je potrebné vyvŕtať otvory. Vzdialenosť medzi schodmi schodov by nemala byť menšia ako 15 centimetrov. Venujte zvláštnu pozornosť momentu zaistenia rebríkov, od toho bude závisieť vaša bezpečnosť. Potom je potrebné nainštalovať pletivo, ktoré nechá vodu prejsť cez seba a zabráni tvorbe vlhkosti..

Výstuž je vhodná aj pre sieťovinu. Sieť musí byť spustená a inštalovaná v pivnici.

Tým je dokončená výstavba dobre vybavenej pivnice. Je to vynikajúca možnosť pivnice pre drsné podnebie..

Vidiecka pivnica ako zemľankaVidiecka pivnica ako zemľanka

Vidiecka pivnica ako zemľanka

Rovnako ako v prvej možnosti, na začatie stavby sa musíte rozhodnúť o veľkosti. Po určení parametrov musíte vykopať dieru, ktorá bude vyzerať ako miestnosť, steny, v ktorých budú dokončené dosky alebo tehly.

Podlahy v pivnici by mali byť vyrobené z dosiek, najlepšie z borovice. Potom, okolo miestnosti (pivnice), ako v prvej možnosti, musíte vytvoriť štruktúru, ktorá bude pozostávať z guľatiny. Je žiaduce, aby to bol dubový zrubový dom.

Ďalej pokračujeme k stropu, na ktorého vytvorenie sú dokonalé drevené dosky, ktorých hrúbka je najmenej päť centimetrov

Ďalej pokračujeme k stropu, na ktorého vytvorenie sú dokonalé drevené dosky, ktorých hrúbka je najmenej päť centimetrov.

V konečnej fáze je nainštalovaná strecha a dvere sú vyrobené, všetko, pivnica ako výkop je pripravená..

V konečnej fáze je nainštalovaná strecha a dvere sú vyrobené, všetko, pivnica ako výkop je pripravená.

Na základe spôsobu stavby pivnice môžeme konštatovať, že takáto miestnosť je vhodná do teplého podnebia..

Ako postaviť pivnicu vlastnými rukami, video

A samozrejme, ako každá izba, aj pivnica si vyžaduje zlepšenie. Pozrite sa na ďalšie darčeky na našich webových stránkach.