Ako vyrobiť teplé postele v krajine

Urobte si sami teplé postele: výroba krok za krokom s videom

Ako si predstavujete usporiadanie teplých postelí v krajine? Nejde o pripojenie vykurovacích systémov a používanie elektriny. Skúsení letní obyvatelia prišli s novou technológiou, ktorá je založená na princípoch rozkladu organickej hmoty a prirodzeného vytvárania tepla. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako vyrobiť teplé postele vlastnými rukami. Podrobná výroba je dobrým spôsobom, ako zvládnuť novú technológiu pestovania zeleniny..

Prečítajte si tiež: Čo urobiť kvetinový záhon vlastnými rukami

Pokyny na vytvorenie teplých postelí

V závislosti od toho, ako blízko sa podzemná voda vo vašej oblasti nachádza, si môžete zvoliť výstavbu teplých záhonov nad alebo pod úrovňou zeme. Na výrobu teplých postelí vlastnými rukami stačí vykonať niekoľko jednoduchých krokov:

  1. Vezmite veľké konáre stromov a položte ich na úplné dno záhrady.
  2. Na vrch poukladajte malé konáriky až do hrúbky 1 cm. Jeho výška by mala byť o polovicu menšia ako predchádzajúca..
  3. Nalejte vrstvu pôdy a podľa potreby ju zalejte špeciálnymi prípravkami s mikroorganizmami.
  4. Na vrch položte ďalšiu vrstvu úrodnej pôdy a organického odpadu. Môžete použiť šupky zo zemiakov, jadrá jabĺk atď..
  5. Hore je vrstva zeme s humusom. Táto vrstva musí byť dobre zamulčovaná trávou a listami, aby sa začal proces rozkladu. V tejto poslednej vrstve budú vysadené rastliny..

Na výrobu teplých postelí vlastnými rukami je dôležité vykopať dieru s hĺbkou asi 50 cm a šírkou podľa vášho výberu. Potom z dosiek musíte zostaviť škatuľu podľa veľkosti jamy, ale bez veka a dna. Na dne jamy je položená sieťka, ktorá je na dezinfekciu impregnovaná manganistanom draselným. Potom môžemeOrganická schéma teplej postele

Na výrobu teplých postelí vlastnými rukami je dôležité vykopať dieru s hĺbkou asi 50 cm a šírkou podľa vášho výberu. Potom musíte z dosiek zostaviť škatuľu podľa veľkosti jamy, ale bez veka a dna. Na dne jamy je položená sieťka, ktorá je na dezinfekciu impregnovaná manganistanom draselným. Potom môžete začať rozložiť vrstvy na ozdobenie teplej postele.

Pozrite si video: Ako vyrobiť teplé postele krok za krokom

Je dôležité nielen správne vytvoriť teplú posteľ, ale aj vybrať vhodné rastliny na pestovanie. Podľa záhradníkov je v prvom roku najlepšie zasadiť doň tekvicu, reďkovky a uhorky..

Je dôležité nielen správne vytvoriť teplú posteľ, ale aj vybrať vhodné rastliny na pestovanie

Práve tieto rastliny poskytnú dobrú úrodu, zatiaľ čo v záhrade je stále minimálne uvoľňovanie tepelnej energie. Druhý rok možno nazvať najefektívnejším pri použití teplej postele, takže v ňom už môžete začať pestovať paradajky, baklažán, kapustu a ďalšie plodiny..

Práve tieto rastliny poskytnú dobrú úrodu, zatiaľ čo v záhrade je stále minimálne uvoľňovanie tepelnej energie. Druhý rok možno nazvať najúčinnejším pri používaní teplej postele, takže už môžete

V treťom roku dochádza k citeľnému poklesu účinnosti teplého lôžka, pretože množstvo generovaných živín a tepla klesá. Dobrú úrodu získate, ak budete pestovať okopaniny.

Urobte si sami teplé postele, ktorých výroba krok za krokom nie je náročná a nie je spojená s vysokými nákladmi, si môžete vyrobiť vo vlastnej dachi. Experimentujte, potom môžete zozbierať dobrú úrodu zeleniny..