Americké rebrované paradajky: pestovanie a starostlivosť

Americká rebrovaná paradajka: charakteristiky a opis odrody

Mnoho záhradníkov, amatérov aj so skúsenosťami, pri pestovaní rôznych plodín na svojich osobných pozemkoch dbá nielen na výnos konkrétnej odrody, ale aj na vzhľad. Rozmanitosť farieb a tvarov je predsa taká príjemná pre oči! Americká rebrovaná paradajka je považovaná za jednu z najchutnejších, pokiaľ ide o vlastnosti a opis odrody. Skúste ho zasadiť do vlastného vidieckeho domu a presvedčte sa o jedinečnosti týchto paradajok.

Užitočný článok: ako pestovať paradajku japonský hľuzovka

Opis odrody paradajok amerických rebrovaných

Plody paradajok môžu byť tradičné červené, žlté, hnedé, oranžové a tvar je okrúhly, predĺžený, v tvare srdca a rebrovaný. Americká rebrovaná paradajka je odroda, ktorú mnoho záhradníkov pestuje vo svojich záhradách. Neexistujú presné údaje o jeho výbere, preto je tento výrobok považovaný za výsledok úsilia amatérskych chovateľov. Stala sa všeobecne známou v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Táto odroda sa najlepšie cíti v južných oblastiach; v strednom pruhu by mala byť pokrytá ochranným povlakom..

Plody paradajok môžu byť tradičné červené, ako aj žlté, hnedé, oranžové a tvar je okrúhly, predĺžený, v tvare srdca a rebrovaný. Americká rebrovaná paradajka je odroda, ktorú mnoho záhradníkov pestuje vo svojich záhradách. Neexistujú žiadne presné údaje o jeho výbere, takže toto

Vzťahuje sa na odrody stredne neskorého dozrievania, t.j. prvú plodinu je možné zozbierať asi 125 dní po výsadbe sadeníc v záhrade. Pretože ide o určujúcu odrodu, krík sa vyvíja v priemernej výške, nie vyššej ako jeden a pol metra. Hlavný kmeň nevyháňa nevlastné deti a bočné vetvy. Odolný voči hlavným chorobám, na ktoré sú paradajky náchylné. Môže sa pestovať v záhrade aj v skleníku..

Paradajkový plod americký rebrovaný sploštený, červený. Majú bohatú paradajkovú chuť. Plody prvého zberu môžu dosiahnuť hmotnosť 0,3 – 0,4 kg, nasledujúce – asi 250 gramov. S náležitou starostlivosťou môžete z kríka získať asi 3 kg paradajok..

Paradajky z americkej rebrovanej odrody sú vďaka svojej bohatej chuti veľmi dobré čerstvé a získavajú sa z nich aj chutné šťavy, kečup a cestoviny. Nie je vhodné na solenie. Nie sú uložené dlho kvôli tenkej koži, ktorá sa ľahko láme..

  Čerpadlá na vykurovanie súkromných domov, ako si vybrať

Záhradkári, ktorí pestujú paradajky americkej rebrovanej odrody, si medzi svoje pozitívne vlastnosti všímajú krásny vzhľad, dobrú znášanlivosť voči vyprahnutosti, imunitu voči chorobám a celkom dobrý výnos..

Záhradkári, ktorí pestujú paradajky americkej rebrovanej odrody, si medzi svoje pozitívne vlastnosti všímajú krásny vzhľad, dobrú znášanlivosť voči suchu, imunitu voči chorobám, dostatočnéFotografia amerických rebrovaných paradajok

Aby sa však zachovala ich jasná chuť, je potrebné kŕmenie starostlivo zvážiť, pretože ak sú nesprávne vybraní, je stratený. V procese výsadby sadeníc v záhrade a na začiatku kvitnutia sa teda používa minerálne hnojivo. Potom, čo sa vytvoria plody prvého zberu, je potrebné použiť draselné hnojivo alebo extrakt z morských rias. Existujú aj hnojivá s obsahom draslíka, vyvinuté pre paradajky – majú optimálny obsah draslíka..

Pestovanie amerických rebrovaných paradajok zo semien

V prípade sadeníc sa semená amerických rebrovaných paradajok vysievajú niečo viac ako dva mesiace pred transplantáciou pestovaných rastlín do otvorenej pôdy. Ponor sa vykonáva, keď majú sadenice dva pravé listy. Ak sa plánuje vytvorenie kríka v dvoch alebo troch vetvách, potom sa na jeden meter štvorcový vysadia tri rastliny a ak do jednej vetvy možno vysadiť štyri rastliny. Ďalšie agrotechnické činnosti – zalievanie, ktoré je v prípade potreby možné obmedziť alebo úplne zastaviť v dôsledku citlivosti tejto odrody na lámanie plodov, včasné zaburinenie buriny, zovretie, prevenciu chorôb.

V prípade sadeníc sa semená amerických rebrovaných paradajok vysievajú niečo viac ako dva mesiace pred transplantáciou pestovaných rastlín do otvorenej pôdy. Ponor sa vykonáva, keď majú sadenice dva pravé listy. Ak sa plánuje vytvorenie kríka v dvoch alebo troch vetvách, potom tr

V procese pestovania musia byť kmeň a vetvy rastliny uviazané na podperách, ktoré im pomôžu nerozbiť sa pred vetrom. Keď sa vytvorí krík s jednou alebo dvoma stonkami, prinesie ovocie s hmotnosťou asi 250 gramov a ak vytvoríte krík do jednej vetvy a odstránite určité množstvo vaječníkov, môžete získať veľmi veľkú úrodu paradajok – od pol kilogramu. a nad.

Americká rebrovaná paradajka je náročná na hnojenie: musí sa kŕmiť počas celého obdobia rastu a plodu. Na pestovanie je vhodnejšia neutrálna pôda. Ak chcete obohatiť pôdu o živiny, vyhrabte ju stonkami vlčieho bôbu.

  Bezproblémová zeleninová záhrada pre starších ľudí

Americká rebrovaná paradajka je náročná na hnojenie: musí sa kŕmiť počas celého obdobia rastu a plodu. Na pestovanie je vhodnejšia neutrálna pôda. Obohatiť náklad

Pred plánovaním pestovania amerických rebrovaných paradajok majte na pamäti, že plodiny ako cuketa, mrkva, karfiol, uhorka, petržlen a kôpor sú najlepšími prekurzormi paradajok. Je lepšie pripraviť pôdu na výsadbu paradajok na jeseň pridaním kompostu, dreveného popola, drvených vaječných škrupín.

Paradajky dobre rastú na pôde bohatej na draslík, dusík, organické hnojivá. Aby sadenice v záhrade rástli rýchlejšie, pred vysadením pôdy musí byť pôda zahriata a zakrytá špeciálnym krytom. Pri výsadbe sadeníc do jamiek je lepšie prehĺbiť stonku rastliny na prvé listy a ak sú stonky predĺžené, položte ich do otvoru v kruhu. Táto technika umožní paradajkovým kríkom vyvinúť silný koreňový systém, ktorý ďalej ovplyvní plodenie..

Tomato Care American rebrovaný

Dôležitým bodom v procese pestovania paradajok je zovretie alebo odstránenie prebytočných bočných výhonkov. Tiež v miernom podnebí je vhodné odstrániť listy zo stonky do nového zhluku ovocia. To dáva rastline dodatočnú silu na tvorbu ovocia a tiež poskytuje viac svetla a vzduchu. V horúcich oblastiach sa táto technika neodporúča, pretože zeleň chráni rastlinu pred prehriatím. Odstránia sa iba vyzreté kefy a listy pod nimi.

V horúcich oblastiach sa táto technika neodporúča, pretože zeleň chráni rastlinu pred prehriatím. Odstránia sa iba plodné kefy

Zalievanie paradajok je výhodné zriedkavé, ale bohaté a pri koreni, takže najlepšou metódou zalievania je kvapková závlaha.Stáva sa, že plody tejto odrody paradajok podliehajú praskaniu. Tento jav môžete odstrániť znížením zálievky..

Paradajkový pesticíd americký rebrovaný

Škodcovia, ktorí najčastejšie postihujú paradajku, sú hryzavá naberačka a roztoč pavúka. Bojuje sa s nimi pomocou priemyselných prípravkov a ľudových prostriedkov, napríklad silného mydlového roztoku. Na ochranu paradajok pred chorobami je potrebné dodržiavať tieto pravidlá:

  1. Všetky manipulácie by sa mali vykonávať iba so suchými rastlinami..
  2. Bez milosti sa zbavte infikovaných alebo chorých kríkov, aby ste predišli šíreniu choroby.
  3. Vyhnite sa výsadbe paradajok v tesnej blízkosti zemiakov.
  4. Pravidelne sa zbavujte buriny.
  Odroda ruže Nicole: fotografia, popis

Zrelosť paradajok môžete určiť podľa ich vzhľadu: ich koža získa lesk. Ak je to potrebné, zberajte plody pred dozrievaním, upravte ich v papierových vreciach alebo v blízkosti banánov alebo jabĺk. Neodporúča sa skladovať paradajky v chladničke: proces zrenia sa zastaví a chuť ovocia sa zhoršuje.

Zrelosť paradajok môžete určiť podľa ich vzhľadu: ich koža získa lesk. Ak je to potrebné, zberajte plody pred dozrievaním, upravte ich v papierových vreciach alebo v blízkosti banánov alebo

Americká rebrovaná paradajka, ktorej vlastnosti a popis odrody sú uvedené v tomto článku, sa stane vašou obľúbenou. Skúste si ju vypestovať zo semien vo vlastnej letnej chate, potom budete mať istotu, že ste vysadili presne takú odrodu, akú ste chceli. Pestovanie zeleniny vlastnými rukami je jednoduchá vec, pričom získate kvalitné výrobky s minimálnymi nákladmi.