DIY otoman z pneumatiky

Ako vyrobiť otoman z pneumatiky vlastnými rukami. Foto MK

Vitajte na stránke DIY ručných a ručných prác. Dnes popíšeme, ako vytvoriť kreatívny puf vlastnými rukami z automobilovej pneumatiky, hrubého lana a preglejky..

Myšlienka je veľmi jednoduchá, ale zároveň je veľmi užitočná a všestranná: pohodlne sa na nej sedí, pohovku je možné použiť ako konferenčný stolík.

Už sme napísali, ako môžete používať pneumatiky pre autá: vytváranie kvetinových záhonov v krajine, rôzne remeslá na zdobenie stránok a v tomto prípade budeme používať pneumatiky pre autá praktickejšie. Takto vyrobený puf môže byť užitočný nielen na letnej chate, ale aj v mestskom byte, v kaviarni, na pikniku.

Ako vyrobiť otoman z automobilových pneumatík vlastnými rukami

Na výrobu pufu z pneumatiky musíte:

  • pneumatika na auto,
  • hrubé lano,
  • 2 okrúhle kusy preglejky 55 mm,
  • Poťahová látka,
  • Lepiaca pištoľ,
  • lak,
  • nožnice,
  • samorezné skrutky

Náradie: vŕtačka, skrutkovač alebo skrutkovač, skladačka.

Začnime vyrábať otoman

Najprv musíte pripraviť samotnú pneumatiku, na to ju umyte a utrite dosucha handrou alebo nechajte uschnúť na slnku.

DIY otoman z pneumatiky

Ďalej pripravíme preglejkové kruhy, ktoré budú slúžiť ako sedadlo. Za týmto účelom vystrihnite priamočiarou pílou kruh, ktorého priemer je o niečo menší ako priemer pneumatiky.

Nainštalujeme kruh preglejky na pneumatiku a zaskrutkujeme 4-5 samorezných skrutiek pozdĺž polomeru pneumatiky (skrutky musia úplne ísť do pneumatiky). Pre pohodlie môžete otvory vopred vytvoriť pomocou skrutkovača. Vykonávame rovnaké akcie a otáčame pneumatiku na druhú stranu..

Ďalej začneme zdobiť náš otoman hrubým lanom.

Ďalej začneme zdobiť náš otoman hrubým lanom. S lepiacou pištoľou začneme upevňovať špagát, začínajúc od stredu preglejkového kruhu. Ďalej po špirále pokrývame celú pneumatiku. Nedotýkame sa spodnej časti nášho pohovky a nechávame ho tak, ako je. Ak zostane kus lana navyše, jednoducho ho odrežeme..

Ďalej po špirále pokrývame celú pneumatiku. Nedotýkajte sa spodnej časti nášho pohovky

Na hotový otoman môžete použiť bezfarebný lak, ktorý ho spoľahlivo ochráni pred nečistotami. Na dosiahnutie najlepšieho účinku ho stačí naniesť vo viacerých vrstvách. Potom, čo počkáte, kým predchádzajúca vrstva zaschne, naneste ďalšiu.

  Hrniec pneumatík vyrábame vlastnými rukami

Možno aplikovať na hotový otoman bezfarebným lakom, ktorý ho spoľahlivo ochráni pred nečistotami

Čakáme, kým lak úplne zaschne, môžeme pouf z pneumatiky použiť podľa plánu. A pomocou svojej predstavivosti mu môžete vymyslieť veľa schôdzok.

Prečítajte si viac zaujímavých vidieckych remesiel na našom webe. Sme vždy radi, že vás vidíme!