Čerpadlá na vykurovanie súkromných domov, ako si vybrať

Obehové čerpadlá na vykurovanie a ponorné studne. Názory

Moderné čerpadlá sa používajú na mnoho rôznych účelov, preto je na trhu obrovské množstvo. Kúpa tejto jednotky nie je náročná, ale výberový proces je sprevádzaný veľkými ťažkosťami. V prvom rade sa musíte naučiť, že pri výbere čerpadla by ste sa mali riadiť účelom jeho následného použitia a až potom všetkými potrebnými parametrami. Čerpadlá na vykurovanie súkromných domov sa bude výrazne líšiť od čerpadiel, ktoré čerpajú vodu zo studne.

No a vrtné ponorné čerpadlá

Výber ponorného čerpadla pre studňu v oblasti domu nestojí za záchranu. Je dôležité kupovať jednotku iba od spoľahlivého a dôveryhodného výrobcu. Pri použití takého zariadenia sa vyhnete mnohým problémom..

Výber ponorného čerpadla pre studňu v oblasti domu nestojí za záchranu. Je dôležité kupovať jednotku iba od spoľahlivého a dôveryhodného výrobcu. Pri použití takého zariadenia sa vyhnete mnohým problémom.Čerpadlá pre hlboké studne

Na výpočet požadovaného výkonu zariadenia môžete použiť nasledujúci vzorec: priemerná hĺbka vody plus 40 metrov a ďalšia plus 20%. Ak je na výstupe potrebný silnejší tlak vody, musíte si kúpiť čerpadlo navrhnuté tak, aby poskytovalo zvýšený tlak kvapaliny.

Na výpočet požadovaného výkonu zariadenia môžete použiť nasledujúci vzorec: priemerná hĺbka vody plus 40 metrov a ďalšia plus 20%. Ak je na výstupe potrebný silnejší tlak vody, musíte si kúpiť čerpadlo navrhnuté tak, aby poskytovalo zvýšený tlak kvapaliny.Schéma inštalácie čerpadla studne

Ponorné čerpadlo do studne sa neodporúča čerpať napustenú vodu. Jednotka studne sa líši od svojho náprotivku v prítomnosti špeciálnej vnútornej vrstvy, ktorá slúži na chladenie elektromotora, ako aj veľkej veľkosti tela..

Obehové čerpadlá na vykurovanie

V prípade akvizície alebo výstavby nového vidieckeho domu, v ktorom je túžba pohybovať sa rýchlejšie, je prvou vecou otázka kvalitného vykurovania, ktoré je pre naše podnebie veľmi dôležité. Takýto systém samozrejme nemožno organizovať bez výkonného obehového čerpadla..

Čo je to za zariadenie? Tepelné čerpadlo je kompaktné a inštaluje sa priamo do potrubia. V dôsledku toho dochádza k nepretržitej cirkulácii chladiacej kvapaliny vo vnútri vykurovacieho systému. Pri zabezpečovaní vykurovania vidieckych a vidieckych domov sa široko používajú čerpadlá vybavené „mokrým“ rotorom.

Čo je to za zariadenie? Tepelné čerpadlo je kompaktné a inštaluje sa priamo do potrubia. V dôsledku toho dochádza k nepretržitej cirkulácii chladiacej kvapaliny vo vnútri vykurovacieho systému. Pri zabezpečovaní vykurovania vidieckych a vidieckych domov sa široko používajú čerpadlá vybavené „mokrým“ rotorom. Najdôležitejšia vlastnosť tohto typu obehuVykurovací systém v dome

  Ako pestovať reďkovky vonku

Najdôležitejšou vlastnosťou tohto typu obehového čerpadla je, že všetky pohyblivé časti sú chladené a mazané prúdiacou kvapalinou. To zaisťuje absolútne tichú a veľmi spoľahlivú prevádzku jednotky. Hlavnými pozitívnymi vlastnosťami takýchto čerpadiel je dlhá životnosť, účinnosť, kompaktnosť a úplná absencia hluku počas prevádzky..

Najdôležitejšou vlastnosťou tohto typu obehového čerpadla je, že všetky pohyblivé časti sú chladené a mazané prúdiacou kvapalinou. To zaisťuje absolútne tichú a veľmi spoľahlivú prevádzku jednotky. Hlavnými pozitívnymi vlastnosťami takýchto čerpadiel je dlhá životnosť, účinnosť, kompaktnosť a úplná absencia hluku počas prevádzky.

Pred kúpou takéhoto zariadenia sa odporúča konzultovať s odborníkom alebo dokonca s niekoľkými, čo vám umožní urobiť chybu pri jeho výbere. Zároveň sa neoplatí šetriť, pretože demontáž a následná výmena lacného chybného čerpadla bude stáť dosť peňazí a čím hlbšie je v studni, tým drahšie bude. Nikto by nechcel byť v situácii, keď je vonku zima s veľkými mrazmi a v dome je zima, pretože vykurovací systém nefunguje. A to všetko kvôli tomu, že v lete som chcel ušetriť peniaze na nákup obehového čerpadla.

Pred kúpou takéhoto zariadenia sa odporúča konzultovať s odborníkom alebo dokonca s niekoľkými, čo vám umožní urobiť chybu pri jeho výbere. Zároveň sa neoplatí šetriť, pretože demontáž a následná výmena lacného chybného čerpadla bude stáť dosť peňazí a čím hlbšie je v studni, tým drahšie bude.

Nie nadarmo sa hovorí, že „lakomec platí dvakrát, a tým aj trpí“. Čerpacie zariadenie by sa malo nakupovať iba vtedy, ak predajca môže predložiť certifikát kvality a výrobca má dobré odporúčania..

Pozrite si užitočné video: Ako si vybrať čerpadlo na vykurovanie?

Inštalácia jednotky by mala byť zverená výlučne odborníkom, pretože iba oni majú príslušné skúsenosti a všetky potrebné znalosti v tejto oblasti. V niektorých prípadoch si ho však budete môcť nainštalovať sami..