Hnojivo na jar pre ovocné stromy

Ako pestovať sad. Hnojivá. Video

Krásny sad je snom každého letného obyvateľa. Na jar si v takej záhrade môžete vychutnať voňavé kvety a v lete a na jeseň rôzne druhy ovocia. Aby stromy dobre prinášali ovocie, na jar ich treba kŕmiť. Starostlivo vybrané kompozície hnojív, včasné prerezávanie a zalievanie vám pomôžu pestovať nádhernú záhradu vlastnými rukami.

Vlastnosti kŕmenia ovocných stromov

Pôda pre záhradu sa spravidla nepestuje, čo znamená, že je potrebné brať vážne prípravu pôdy na výsadbu určitého stromu. Do každého otvoru pripraveného pre sadenicu sa aplikujú také druhy hnojív, ako je fosfor, potaš a organické. Draslík sa zmieša s pôdou priamo v diere. Fosfor sa zavádza pri vypĺňaní otvoru v hornej vrstve a ako posledný – organická hmota vo forme rašeliny, humusu.

Pôda pre záhradu sa spravidla nepestuje, čo znamená, že je potrebné brať vážne prípravu pôdy na výsadbu určitého stromu.Hnojivový stôl pre ovocné stromy

Napríklad pre hrušku alebo jabloň je potrebné väčšie množstvo minerálnych hnojív a organických látok ako pre kôstkový strom – čerešne a marhule. Chcel by som poznamenať, že kôstkový ovocný strom potrebuje hnojenie počas prvých piatich rokov..

Prečítajte si tiež: Jarné práce v krajine v marci

Pre strom z hrušky, napríklad hrušky alebo jablone, je potrebné väčšie množstvo minerálnych hnojív a organických látok ako v prípade stromu z kôstkového ovocia - čerešne a marhule. Chcel by som poznamenať, že kôstkový ovocný strom potrebuje hnojenie počas prvých piatich rokov.Ako správne zasadiť sadenice

Najčastejšou chybou začínajúcich záhradníkov je hnojenie ovocného stromu v prvom roku výsadby. Zatiaľ čo sa odporúča začať kŕmiť sadenice od druhého roka pomocou minerálno-organických komplexov, ako je kompost, hnoj.

Na základe jej úrodnosti sa používajú organické minerálne hnojivá, ktoré obohacujú pôdu. Pri vysokej úrodnosti pôdy sa organické látky používajú každý tretí rok. V prípade vyčerpania krajiny a jej nedostatku by sa stromy mali kŕmiť každý rok..

Pozrite si video: Ako a čím správne prihnojiť ovocné stromy

Jeseň je najvhodnejším obdobím na aplikáciu fosforečno-draselných hnojív. Aplikujú sa v umiestnení hlavného koreňového systému. Na začiatku jari, počas prvého uvoľnenia pôdy, je pôda ochutená dusíkatými prísadami.

  Chata pre domácich majstrov na letnej chate

Ďalším typom hnojiva sú vápencové komplexy, reprezentované vápencovou, dolomitovou múkou. Používajú sa dosť zriedka: raz alebo dvakrát každých desať rokov, to znamená každých 5 rokov. Súčasne sa zavádza jeden kg na meter štvorcový..

Ďalším typom hnojiva sú vápencové komplexy, reprezentované vápencovou, dolomitovou múkou. Používajú sa dosť zriedka: raz alebo dvakrát každých desať rokov, to znamená každých 5 rokov. V tomto prípade sa zavádza jeden kg na meter štvorcový.

Užitočný článok: Clematis: výsadba a starostlivosť, reprodukcia

Množstvo aplikovaného hnojiva závisí od úrodnosti pôdy vo vašom sade. Vysoko úrodné pôdy vyžadujú menej hnojiva ako pôdy s nízkou úrodnosťou, pre ktoré sa dávka niekoľkokrát zvýši.

Neponáhľajte sa byť sklamaní, keď prvé dva roky nezoženiete veľkú úrodu. Výsledok vykonaných obväzov sa prejaví, keď sadenica vyrastie a je pripravená na plodenie.

Top dressing ovocných stromov na jar

Nové sadenice na vrchole svojho rastu nutne potrebujú kŕmenie. V tomto mieste bude dobré prihnojiť močom, kašičkou, hydinou alebo kravským trusom. Kaša a moč sa súčasne riedia vodou v pomere 1: 6 a na trus sa odoberá v pomere 10:12. Spotreba hnojiva – 10 litrov na meter štvorcový.

Aplikácia minerálnych hnojív sa vykonáva nasledujúcou metódou: kvapalnou alebo suchou. Je dôležité, aby ste po vrchnom obliekaní suchým minerálnym hnojivom zhodili pôdu pod stromom.

Aplikácia minerálnych hnojív sa vykonáva nasledujúcou metódou: kvapalnou alebo suchou. Je dôležité, aby ste po vrchnom obliekaní suchým minerálnym hnojivom zhodili pôdu pod stromom.

S príchodom jari, v čase kopania pôdy pod ovocnými stromami, sa aplikuje viac ako polovica dávky všetkých hnojív. Letné kŕmenie sa vykonáva iba pre oslabené rastliny, ktoré to nevyhnutne potrebujú. A tak sa druhé hlavné kŕmenie vykonáva v čase aktívneho vývoja, tretie – za mesiac.

Povinný čas hnojenia

Je potrebné dbať na príjem všetkých živín a v prvom rade dusíka. To umožňuje lepšiu, výdatnejšiu tvorbu kvetov a následnú sadu plodov. - Letná jeseň. V tejto dobe prebieha aktívny proces rastu a vývoja koreňov stromu, proces akumulácie živín na zimu, začína sa budúci zber.

V okamihu aktívneho vývoja, počas vegetačného obdobia, rastliny reagujú na ďalšie minerálne komplexy.

Existujú nasledujúce obdobia akútnej potreby ovocného stromu na kŕmenie:

– jar leto. Je potrebné dbať na príjem všetkých živín a v prvom rade dusíka. To umožňuje lepšiu, výdatnejšiu tvorbu kvetov a následnú sadu plodov..

– Letná jeseň. V tejto dobe prebieha aktívny proces rastu a vývoja koreňov stromu, proces akumulácie živín na zimu, začína sa budúci zber.

  Penové záhradné figúrky

Bohatý sad môžete pestovať len za niekoľko rokov, ak stromy včas prihnojíte a náležite sa o ne staráte. Dúfame, že vám náš článok pomôže vyberte správne hnojivo pre rôzne stromy.