Kachľová pec svojpomocne pre letné chaty

Kachľová pec svojpomocne pre letné chaty

Kachľová pec svojpomocne pre letné chaty.

Najjednoduchší a relatívne lacný spôsob letnej chaty, kúpeľa alebo garáže je možné vykonať s úžasným sporákom. Jeho starý názov je potbelly sporák. V dnešnej dobe tento sporák prešiel niekoľkými zmenami vo svojom dizajne a teraz, keď ho používate, môžete získať slušné množstvo tepelných kalórií s minimálnymi investíciami. Je jednoduché vyrobiť obyčajný hrncový hrnček. Dokonca aj vlastnými rukami a zo všetkých druhov šrotu. Taký „domáci“ sa celkom úspešne vyrovná so svojou hlavnou úlohou vykurovania akejkoľvek vašej technickej miestnosti.

Výroba hrncovitých kachlí pre letné sídlo vlastnými rukami

Toto funguje sporák sporák hlavne na drevo, drevospracujúci odpad, uhlie. Na základe hlavného druhu paliva analyzujeme problém usporiadania hrnčiarskej pece pre dachu vlastnými rukami na dreve.

Pri správnom návrhu takejto kachle stačí jedna záložka palivového dreva a teplo vydrží 10 až 12 hodín. Napríklad to stačí na vykurovanie malej letnej chaty alebo garáže. V tomto prípade je veľmi dôležité, ako hrubé bolo železo použité pre vašu štruktúru. Koniec koncov, čím hrubšie sú jeho strany – tým dlhšie bude črepníková pec „vydávať“ teplo.

 Pozrite si video vlastnoručná pec na letné chaty

Výroba hrncovitých kachlí pre letné sídlo vlastnými rukami.

Na to, aby bol tento druh zázračnej pece rýchly a nenáročný, stačí dvesto litrový kovový sud. V spodnej časti vyrežte štvorcový otvor. Bude slúžiť ako komora nášho ohniska a dúchadlo a bude celkom praktické odstraňovať popol cez neho. Na výrobu samotnej spaľovacej komory sú potrebné dve rúrky. Prvá rúrka je horizontálna. V tomto prípade je jeden jeho koniec pevne zvarený, do druhého potrubia narežeme závit. Kus závitovej rúrky musí byť namontovaný zvisle a privarený k vodorovnému. Druhý koniec tejto rúrky je opatrený závitmi a otvormi v kruhu..

  Jarné postrekovanie záhrady pred škodcami a chorobami

Trik je nasledujúci – rúrka skrútená na doraz zatvára vyvŕtané otvory, a to znemožňuje prístup kyslíka. A naopak – odskrutkoval potrubie, kyslík zo vzduchu začne vstupovať do pece. Dúchadlo je naskrutkované do našich kachlí so závitovou dýzou a privarené k sporáku. Ohnisko je dodávané so závitovým vekom. Treba poznamenať, že závit musí byť vyrobený s “vôľou”, aby sa kompenzovala expanzia kovu pri zahrievaní.

Ovládanie takejto rúry je celkom jednoduché. Do spodnej komory sme vložili palivové drevo a zapálili. Akonáhle sa oheň rozhorí, komora sa zatvorí a dúchadlo sa zapne. Zaslepovací kryt vertikálnej časti potrubia zablokuje niektoré otvory. To umožní, aby palivové drevo nevyhorelo jedným ťahom, ale tiahlo pomerne dlho..

Potbelly sporák dlhého horenia na pilinách

Ďalšou možnosťou je návrh pece na vykurovanie pilinami. Zariadenie takéhoto plánu je namontované celkom jednoducho. Vo všeobecnosti ide o dlho horiaci dizajn pozostávajúci z dvoch valcov – z ktorých jeden má väčší priemer. Mimochodom, do vnútorného paliva dávame palivo – hlavne piliny. Valec s veľkým priemerom (pozri fotografiu) je vyrobený z plechu s hrúbkou dna najmenej tri milimetre. Na vrchu je umiestnená odnímateľná zátka, tiež oceľová, hrubá 5 mm. Vnútorný valec môže slúžiť ako plynový valec. Spodnú časť pece dodávame s otvorom, na ktorý pripevníme výstupné potrubie vzduchu. Vzadu je zváraný komín a v hornej časti valca je umiestnená plynová klapka.

Pozrite si video: dlho horiaci sporák na pilinách

Je ľahké ohriať taký hrnčiarsky sporák dlhého spaľovania na pilinách. Vnútorný valec sa vyberie, vloží sa do neho tvarovacia kapsula s pilinami a pevne sa zhutní. Potom sa jadro (kapsula) odstráni, telo so zhutnenými pilinami sa vloží do rúry, zátka sa zatvorí. V popolnici je usporiadaný oheň na podpaľovanie, keď sa piliny zapália, pomocou klapky je potrebné nastaviť prúdenie vzduchu vstupujúceho do dlho horiacich kachlí. Dobrý pilinový piliny sú schopné generovať teplo asi osemnásť hodín..

  Parkové ruže v krajinnom dizajne

potbelly sporák dlhého pálenia na pilinách

Takéto kachle na letné chaty pri teplote vzduchu -15 stupňov sú schopné ohriať vašu izbu, čím sa v nej teplota zvýši o 20 až 30 stupňov.

Dúfam, že vám náš článok pomohol porozumieť zložitosti dizajnu a výroby. kachľové pece pre domácich majstrov pre letné chaty. Pozrite si tiež sekciu, kde sú zhromaždené všetky tipy na dávanie na našom webe.