Odroda maliny Hercules: fotografia a popis

Popis, fotografie, recenzie, spôsob pestovania a starostlivosti o odrodu Raspberry Hercules

Odroda malín Hercules bola prvýkrát získaná v Rusku krížením sadeníc 14-205-4 a Autumn Bliss. Nový druh má dobré výnosy, veľké plody a patrí k remontantným odrodám.. Malinový Herkules podľa popisu odrody a fotografie vhodné na výsadbu doma a na predaj. Naučte sa vlastnosti tohto bobule a pokúste sa zasadiť sadenice vo svojej oblasti..

Popis odrody maliny Hercules

Malinový Herkules prináša ovocie dvakrát ročne, pričom druhý zber môže trvať až do prvého mrazu. Podľa niektorých záhradkárov 70% z celkovej úrody pripadá na opätovný zber. Kríky nie sú príliš rozľahlé a dosahujú výšku až 2 m. Odroda Hercules je podľa popisu pomerne odolná voči rôznym druhom chorôb, preto ju zriedka postihujú roztoče maliny alebo sivá hniloba..

Malinový Herkules prináša ovocie dvakrát ročne, pričom druhý zber môže trvať až do prvého mrazu

Z jedného malinového kríka je možné zozbierať až 3,5 kg bobúľ, takže záhradníci na svojich pozemkoch stále častejšie pestujú odrodu Hercules. Sadenice nie je potrebné viazať, pretože vetvy sú celkom stabilné. Bobule chutia sladko, mierne kyslo a majú príjemnú vôňu..

Z jedného malinového kríka je možné zozbierať až 3,5 kg bobúľ, takže záhradníci na svojich pozemkoch stále častejšie pestujú odrodu Hercules. Sadenice nie je potrebné viazať, pretože vetvy sú celkom stabilné. Bobule chutia sladko, mierneFotografia malinového kríka Herkules

Ako sa starať o maliny Herkules

Podmienky starostlivosti o odrodu Hercules sú pomerne jednoduché, ale ak chcete získať dobrú úrodu, musíte dodržiavať určité pravidlá. Nezabudnite, že každá remontantná malina miluje slnko a táto odroda nie je výnimkou. Pri výsadbe sadeníc medzi kríkmi musíte nechať medzeru najmenej 0,7 m a medzi radmi – až 1,4 metra.

Podmienky starostlivosti o odrodu Hercules sú pomerne jednoduché, ale ak chcete získať dobrú úrodu, musíte dodržiavať určité pravidlá. Nezabudnite, že každá remontantná malina miluje slnko a táto odroda nie je výnimkou.Fotografia malín Herkules

Ak chcete zberať bobule skoro na jar, nezabudnite strihať bezprostredne po poslednom zbere. Napriek tomu, že podľa popisu a fotografie je odroda Hercules považovaná za mrazuvzdornú, prax a recenzie záhradníkov ukazujú, že to nie je celkom pravda. Ak chcete budúci rok nazbierať veľa bobúľ, maliny potrebujú úkryt. Počas sezóny musíte niekoľkokrát urobiť koreňový a listový obväz, aby sa kríky normálne vyvíjali, kvitli a prinášali ovocie..

  Ako postaviť pivnicu vlastnými rukami

Ak chcete budúci rok nazbierať veľa bobúľ, maliny potrebujú úkryt. Počas sezóny musíte niekoľkokrát urobiť koreňový a listový obväz, aby sa kríky normálne vyvíjali, kvitli a prinášali ovocie.Fotografia malinového Herkulesa

Mnoho záhradníkov, ktorí poznajú popis odrody malín Hercules, o ňom hovorí pozitívne. Ak zasadíte sadenice správne, vykonáte včasné kŕmenie a prerezávanie včas, môžete získať dobrú úrodu. Vo svojich letných chatkách môžete vlastnými rukami chovať rôzne odrody malín, ktoré môžete v budúcnosti predávať. Nezabudnite, že maliny sú veľmi zdravé bobule, takže ich nezabudnite zasadiť do svojej dachy. Pestujte udržateľné ovocie a zeleninu pomocou tipov z našich článkov.