Pestovanie ľalií vonku

Ľalie: pestovanie a ošetrovanie vonku. Foto a video

Nie ste si istí, ako vyzdobiť svoju letnú chatu a dodať jej punc individuality? Potom sa postarajte o dizajn kvetinových záhonov a záhonov. V tomto článku sa dozviete o pestovaní ľalií vonku. Tieto kvety sú medzi letnými obyvateľmi žiadané, pretože sa vyznačujú krásnym vzhľadom a jednoduchou starostlivosťou..

Ľalie: popis a vlastnosti kvetov

Lily je považovaná za trvalú rastlinu a je priamym predstaviteľom svojej rodiny. S rastom tejto rastliny začína tvorba vysokého stonky s listami. Podľa foriem kvitnutia môžu byť ľalie rozdelené do nasledujúcich typov:

 • V tvare pohára;
 • Hviezda;
 • Lievik;
 • Bell.

Ľalie od ostatných kvetov odlíšite podľa mierne dlhých okvetných lístkov. Obvykle existuje šesť okvetných lístkov, ako tyčinky. Toto sú najdôležitejšie rozlišovacie znaky. Vo všeobecnosti znamená ľalia v preklade čisto biela, ale pestovatelia vedia, že táto kvetina má širokú škálu farieb. Ľalia teda môže byť žltá respFotografia ľalií

Ľalie od ostatných kvetov odlíšite podľa mierne dlhých okvetných lístkov. Obvykle existuje šesť okvetných lístkov, ako tyčinky. Toto sú najdôležitejšie rozlišovacie znaky. Vo všeobecnosti znamená ľalia v preklade čisto biela, ale pestovatelia vedia, že táto kvetina má širokú škálu farieb. Takže ľalia môže byť žltá, fialová, červená alebo dokonca lila. Záhradníkom sa najviac páči ľalia, ktorá kombinuje niekoľko farebných odtieňov. Tieto odrody majú spravidla jednostupňový podzemkový systém a rovnakú žiarovku. Rastlina sa reprodukuje kvôli žiarovke.

Ako si vybrať správne miesto na výsadbu ľalií na jar

Lily je svetlo milujúci kvet, ktorý si bude musieť nájsť dobre osvetlené a chránené miesto. Ak je na mieste také miesto, môžete začať pracovať na príprave pôdy. V tejto fáze je potrebné uvoľniť pôdu a odstrániť všetky organické zvyšky vegetácie. Ďalším dôležitým bodom je absencia vysokých susedov, ktorí môžu zakryť svetlo pre ľaliu. Vysádzanie tejto kvetiny pod stromy sa preto veľmi neodporúča..

Lily je svetlo milujúci kvet, ktorý si bude musieť nájsť dobre osvetlené a chránené miesto. Ak je na mieste také miesto, môžete začať pracovať na príprave pôdy. V tejto fáze je potrebné uvoľniť pôdu a odstrániť všetky organické zvyšky vegetácie. Ďalším dôležitým bodom je otFotografia ľalií v otvorenom poli

Aj začiatočníci v záhradníctve by určite mali vedieť, že s výsadbou vegetácie do zeme je najlepšie začať na jar. V tejto záležitosti sa ľalie nelíšia od ostatných rastlín. V krajnom prípade môžete na jeseň zasadiť ľalie. V takom čase je pôda dostatočne nasýtená vodou, čo bude mať pozitívny vplyv na rast ľalie. V takýchto podmienkach je pre korene oveľa jednoduchšie uchytiť sa v pôde. Spravidla sa takéto plodiny na mieste dokonale zakorenia a začnú kvitnúť skôr ako ostatné. K výnimkám je možné pridať iba niektoré odrody ľalií, ktoré sa odporúčajú vysádzať striktne na jar, preto sa po rozhodnutí musíte dozvedieť viac informácií o získanej forme..

Príprava pozemku na výsadbu ľalií na otvorenom priestranstve

Prirodzene, výsadba a starostlivosť o rastlinu sa musí riadiť určitými pravidlami. Od toho bude závisieť výsledok kvitnutia. Zvlášť opatrní musíte byť pri výbere miesta na výsadbu ľalie. Nesaďte takéto kvety na suchú zem alebo na tienisté miesto. Táto rastlina veľmi miluje vlhkosť, takže si budete musieť nájsť práve také miesto. Takmer každá paleta ľalií sa bude cítiť skvele na pôdach s vynikajúcou priepustnosťou pre vlhkosť..

vilo, také plodiny sa na mieste dokonale zakorenia a začnú kvitnúť skôr ako ostatné. K výnimkám je možné pridať iba niektoré odrody ľalií, ktoré sa odporúčajú vysádzať striktne na jar, preto sa po rozhodnutí musíte dozvedieť viac informácií o získanej forme. Príprava pozemku na výsadbu ľalií na otvorenom priestranstve Prírodné

Chovatelia sa samozrejme neustále pokúšajú nájsť nové odrody a podarilo sa im nájsť niekoľko druhov ľalií, ktoré môžu klíčiť a kvitnúť na suchých pôdach bez vlhkosti. Okrem toho boli objavené odrody, ktoré sa pokúšajú prežiť aj v bažinatých oblastiach. Záhradkárom sa však neodporúča riskovať a je lepšie nájsť pôdu s dostatkom vlhkosti. Nezabudnite však, že aj keď nájdete perfektné miesto na výsadbu, pôdu stále treba kŕmiť. Záhradkári na to najčastejšie používajú rašelinové hnojivá alebo obyčajný kompost. Dôležitá je tiež úroveň kyslosti zeme. Je dobré, ak je zásaditý alebo má slabú kyslú reakciu. Ale ak je pôda silne kyslá, potom rastlina nemusí prežiť takým spôsobom a zomrieť. Ak neexistujú absolútne žiadne možnosti na výber slabo kyslého prostredia, potom je možné túto úroveň znížiť hnojením pôdy popolom alebo vápencom..

Výsadba ľalií na otvorenom priestranstve

Ak bolo rozhodnuté zasadiť ľaliu na jar, musíte chvíľu počkať. Je potrebné počkať, kým mráz úplne neprejde a nezačne teplé príjemné počasie. Malo by sa však pamätať na to, že by nemalo byť sucho. Je dôležité vedieť, že výsadba ľalií v každom z regiónov Ruska prebieha v určitom čase a nie vždy sa zbližuje.

Ak bolo rozhodnuté zasadiť ľaliu na jar, musíte chvíľu počkať. Je potrebné počkať, kým mráz úplne neprebehne a nezačne teplé teplé počasie. Malo by sa však pamätať na to, že by nemalo byť sucho. Je dôležité vedieť, že výsadba ľalií v každom z regiónov Ruska je

Aby ste žiarovku čo najlepšie pripravili na výsadbu, musíte urobiť nasledovné:

 1. Prvým krokom je triedenie všetkých žiaroviek. V tomto mieste musíte vybrať tie, ktoré sa ukázali byť poškodené alebo nepoužiteľné, a zbaviť sa ich..
 2. Z vybraného materiálu je potrebné odstrániť šupiny vo forme kvetových klíčkov..

  Nakoniec sa všetky ošetrené žiarovky umyjú v špeciálne pripravenom roztoku. Mal by obsahovať manganistan draselný.

Potom záhradníci pokračujú v určovaní hĺbky, v ktorej bude cibuľka ľalie zasadená. V tomto okamihu by ste sa mali riadiť nasledujúcimi bodmi:

 1. Ak je žiarovka malá, mala by byť vysadená do hĺbky maximálne 6 centimetrov a pre veľké vzorky do 16 centimetrov.
 2. Pri mäkkej pôde je potrebné žiarovku prehĺbiť o niekoľko centimetrov, ale nie viac ako 4.

Keď sú všetky prípravné operácie dokončené, môžete začať kŕmiť. Sú vyrobené z akéhokoľvek druhu hnojiva. Ak bolo rozhodnuté zasadiť ľaliu na jeseň, musíte to urobiť

Keď sú všetky prípravné operácie dokončené, môžete začať kŕmiť. Sú vyrobené z akéhokoľvek druhu hnojiva. Ak bolo rozhodnuté zasadiť ľaliu na jeseň, musíte vytvoriť ochranné štruktúry, aby kvetinový záhon nezmrazil. Záhradníci v tomto prípade zvyčajne pokrývajú pôdu listami. Len v tomto prípade budú môcť ľalie zimovať..

Keď sú všetky prípravné operácie dokončené, môžete začať kŕmiť. Sú vyrobené z akéhokoľvek druhu hnojiva. Ak bolo rozhodnuté vysadiť ľaliu na jeseň, musíte urobiť ochranné soo

Vlastnosti starostlivosti o ľalie

Kľúčom k pestovaniu ľalií je samozrejme udržiavanie pôdy vlhkej. Preto bude potrebné krajinu pravidelne polievať. Čím je podnebie suchšie, tým častejšie je pôda polievaná, a keď začnú padať zrážky vo forme dažďa, tento čas sa výrazne zníži. Dôrazne sa neodporúča polievať samotnú rastlinu zhora, najlepšie je zvlhčiť samotné korene. Skúsení záhradníci kŕmia krajinu aj počas zavlažovania..

Kľúčovou črtou pestovania ľalií je samozrejme udržiavanie vlhkosti v pôde. Preto bude potrebné krajinu pravidelne polievať. Čím je podnebie suchšie, tým častejšie je pôda polievaná, a keď začnú padať zrážky vo forme dažďa, tento čas sa výrazne zníži. Je veľmi odrádzané polievať samotné rasySchéma chovu ľalií

V prvom roku života na otvorenom poli by sa ľaliám malo venovať obrovské množstvo času a pozornosti. V tejto dobe sú stonky považované za oslabené, a preto budete musieť odrezať púčiky, aby ste ich nezaťažili. Na to, aby ľalia kvitla, bude potrebovať veľa živín, a ak úplne chýbajú, potom kvetina pravdepodobne neprežije zimu. Samotný proces kvitnutia spravidla začína už v treťom roku života rastliny. Ak vo štvrtom roku ľalia nekvetie tak jasne, je to prvý znak nedostatku živín v pôde. V takom momente budete musieť pôdu hnojiť a kŕmiť tak často, ako to len bude možné. Keď uplynie päť rokov, ľalia sa už môže začať množiť a záhradníci ju začnú presádzať..

Ako pripraviť ľalie na zimovanie

Keď sa začne blížiť chladné počasie, záhradníci začnú premýšľať, ako pripraviť svoje rastliny na prezimovanie. V závislosti od odrody, ktorá sa používa, sa vykonávajú nasledujúce prípravné práce:

Keď sa začne blížiť chladné počasie, záhradníci začnú premýšľať, ako pripraviť svoje rastliny na prezimovanie. V závislosti od odrody, ktorá sa používa, sa vykonávajú nasledujúce prípravné práce:

 1. Odrody, ktoré kvitnú na jeseň, je potrebné vykopať. Vykopané žiarovky by mali byť uložené na bezpečnom a zaistenom mieste do budúceho roka. Keď príde jar, opäť ich vysadia, a tak sa celý proces zopakuje odznova..
 2. Jarné odrody je možné nechať na zimu priamo v zemi, ale v tomto prípade ich treba chrániť pred mrazom.
 3. Najslávnejší druh rodiny ľalií na výsadbu vonku.

Existuje mnoho rôznych typov, ale letní obyvatelia najčastejšie venujú pozornosť nasledujúcim:

Existuje mnoho rôznych typov, ale letní obyvatelia najčastejšie venujú pozornosť nasledujúcim:Fotografia pestovania ľalií v skleníku

 1. Hybridná ázijská ľalia. Táto odroda rastlín nie je obzvlášť náladová. V zime môže ľahko jazdiť vonku. Kvitne spravidla bielymi, žltými alebo ružovými kvetmi.
 2. Kandidum je obzvlášť náladový. Jeho kvety môžu rásť vo forme lievikov alebo rúrok s bielou alebo žltou farbou. Zvláštnym rozdielom medzi týmto plemenom je jeho veľmi chutná a pretrvávajúca aróma..
 3. Americké hybridné odrody sa najčastejšie pestujú v strednom pruhu. Ich náročnosť sa považuje za miernu. Kvitnutie prebieha v kvetoch v tvare turban s lila alebo ružovým odtieňom..
 4. Orientálne ľalie sú považované za najodolnejšie, ale môžu byť ovplyvnené hubami alebo vírusmi. Existuje obrovské množstvo tvarov a farieb. Ich chovom sa najčastejšie zaoberajú letní obyvatelia v južnom regióne Ruskej federácie..

Pozrite si video o odrodách ľalií:

Je nepravdepodobné, že by aspoň jeden zo záhradníkov Ruska povedal, že nikdy nepočul o takých jemných kvetoch ako ľalie. Letní obyvatelia majú radi ich krásny zrak a vôňu. Úspech si užívajú pre svoju nenáročnosť. Dokonca aj noví letní obyvatelia môžu pestovať ľalie na otvorenom poli od začiatku. Samozrejme, skôr ako začnete rozrastať túto rodinu, musíte vedieť o základoch záhradníctva a byť schopný ich správne zasadiť vlastnými rukami na otvorenom priestranstve. To však nevyžaduje veľa času a obrovské množstvo zručností..