Pestovanie georgín vonku

Ako pestovať georgíny z hľúz na otvorenom poli, nie dacha

Jiřiny sú už dlho milované mnohými záhradníkmi pre ich jednoduchosť pestovania a jasné kvitnutie. Kríky môžu dorásť až do dvoch metrov na výšku a farba okvetných lístkov je fascinujúca svojou viacfarebnosťou. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako pestovať georgíny z hľúz urobte to sami na otvorenom poli. Teraz môžete zasadiť kvety na ozdobu kvetinového záhonu v krajine alebo na predaj.

Vlastnosti rastúcich georgín

Najlepší a najľahší spôsob pestovania georgín je z hľúz. Hotové hľuzy georgín je možné kúpiť v kvetinárstve aj na trhu. Hľuzy sa kupujú vopred a už v marci ich začínajú pripravovať na výsadbu. Aby ste to urobili, musíte očistiť korene od piesku a pilín a potom ich namočiť do roztoku mangánu. Zrieďte 10 g manganistanu draselného v 200 ml vody, namočte korene georgíny do roztoku a držte pol hodiny. Po vytiahnutí koreňov musia trochu vyschnúť. Hotové hľuzy georgín sa nechajú na teplom mieste, kým sa na nich neobjavia púčiky, potom sa rozdelia na niekoľko častí, takže každá z nich má krk s púčikom.

Najlepší a najľahší spôsob pestovania georgín je z hľúz. Hotové hľuzy georgín je možné kúpiť v kvetinárstve aj na trhu. Hľuzy sa kupujú vopred a v marci začínajúFotografia dahlia hľúz

Pretože georgíny majú veľmi radi vlhkosť, musí sa vybrať vhodné miesto na ich výsadbu. Okrem toho by miesto nemalo byť fúkané silným vetrom, pretože vysadené výhonky môžu zamrznúť alebo spáliť. Najlepšie je, ak je vybraná oblasť obklopená stromami, kríkmi, ale nie veľmi blízko nich, ale iba ako ochrana pred vetrom..

Pretože georgíny majú veľmi radi vlhkosť, musí sa vybrať vhodné miesto na ich výsadbu. Okrem toho by miesto nemalo byť pokryté silným vetrom, pretože vysadené výhonky môžu zmraziť alebo spáliť

Aby boli mladé georgíny pestované na otvorenom poli v noci pred mrazom, musíte im krky prikryť slamou alebo čiapkou z agrofibru. Mladí záhradníci musia vziať na vedomie, že sa neodporúča vysádzať georgíny na rovnakom mieste viac ako dva roky..

Do hĺbky 30 cm je vykopaná diera a ak potrebujete zasadiť niekoľko rezov, vzdialenosť medzi otvormi by mala byť najmenej 0,5 metra od seba. Potom musí byť každá diera oplodnená humusom alebo humusom v tekutej forme, v každom otvore jedna litrová nádoba. Hľuzy sa opatrne spustia do otvoru a pokryjú sa vykopanou zeminou bez podbíjania. Aby sa zabránilo hnisaniu koreňov, hľuzy sú vysadené krkom 2 cm nad pôdou. Georgíny rastú lepšie vo voľnej pôde, takže ak je lokalita ílovitá alebo čierna pôda, musí byť zriedená rašelinou a riečnym pieskom..

  Pni remeslá

Do hĺbky 30 cm je vykopaná diera a ak potrebujete zasadiť niekoľko kútov, potom vzdialenosť medzi otvormi, dFotografia dahlia v krajine

Potom, čo sú kríky zasadené, musíte sa vopred starať o kolíky, aby ste ich zviazali. Preto je lepšie ich zahnať bezprostredne po výsadbe, aby ste neskôr nezničili korene. Jiřiny sú pri raste zviazané, aby sa nezlomili. Kolík by mal byť vysoký a určený na rast budúcej rastliny. Trpasličí georgíny sú uviazané na jednom kolíku, ale veľké georgíny sú zviazané dvoma alebo viacerými.

Potom, čo sú kríky zasadené, musíte sa vopred starať o kolíky, aby ste ich zviazali. Preto je lepšie ich zahnať bezprostredne po výsadbe, aby ste neskôr nezničili korene. Ako rastú georgíny, zviažte ich

Od leta do samého rozkvetu je potrebné georgíny hnojiť každých 10 dní roztokom kravského alebo vtáčieho trusu. V období, keď kvitnú kvety, georgíny potrebujú fosfor a vápnik, preto ich treba kŕmiť vhodnými hnojivami. Aby kvety získali jasnejšie farby a dlho sa nedrobili, je dobré použiť popol spolu s tekutými zálievkami. Možno ho aplikovať aj nasucho rozptylom okolo krovia..

Ako sa správne starať o georgíny vonku

Zalievanie sa vykonáva v závislosti od vysychania Zeme, ale nemusí veľmi vysychať. Ak je počasie veľmi suché, musíte georgíny zalievať najmenej dvakrát týždenne, 10 litrov na krík.

Na ochranu koreňov pred prehriatím vo veľmi horúcom období je zem okolo rastliny pokrytá lepenkou alebo doskami a kríky sa postriekajú horúcou vodou z postrekovača. Druhý deň potom musí byť Zem uvoľnená, aby vlhkosť zostala dlhšie a Zem bola obohatená kyslíkom..

Na ochranu koreňov pred prehriatím vo veľmi horúcom období je zem okolo rastliny pokrytá lepenkou alebo dos

Užitočný článok: pestovanie lobelie zo semien

Aby boli kvety dahlí veľké a bujné, keď stonky rastú, musíte odstrániť tie, ktoré rastú zo strán, a zovrieť vrchol. Keď georgína vyklíči, zostanú na nej tri najzdravšie stonky a už keď dorastú do 30 cm, každá centrálna časť je zovretá. Bočné výhonky tak budú rásť lepšie..

O georgíny na otvorenom poli sa musíte starať rovnako ako o ostatné rastliny: burinu burinu včas, vodu a krmivo. Na oddialenie rastu burín po zaburinení je možné kvetinu zaliať roztokom ich rašeliny alebo lesného machu.

  Fotografie a druhy plamienkov

O georgíny na otvorenom poli sa musíte starať rovnako ako o ostatné rastliny: burinu burinu včas, vodu a krmivo. Na oddialenie rastu buriny po zaburinení je možné kvetinu poliať

Od polovice jesene musí byť krajina, kde rastú kríky, vykopaná a hnojená hnojom a popolom. A po prvom mraze je potrebné georgíny pripraviť na zimu. Za týmto účelom sa stonka odreže o 15 cm a hľuzy sa vykopú a nechajú sa uschnúť na teplom mieste. Po vyhrabaní koreňovej hľuzy nie je potrebné ju rozdeľovať na časti. Najlepší čas na kopanie je ráno alebo večer..

Georgíny sa skladujú na chladnom a dobre vetranom mieste s teplotou najmenej +5 stupňov. Najčastejšie sú držané v suterénoch alebo garážach, pokryté pilinami alebo pieskom v škatuliach. V zime je potrebné hľuzy pravidelne obracať, kontrolovať hnilobu a ak sa nájde poškodený koreň, musí sa odstrániť spolu so zhnitou pôdou a na ich miesto sa musí naliať nový piesok..

Odporúčame prečítať: Pestovanie tulipánov v skleníku

Keď vyrastie najmenej jeden ker georgín, nie je možné sa nad tým zastaviť, pretože zakaždým, keď chcete vidieť ešte väčšiu škálu farieb tejto úžasnej kvetiny. Pestovanie georgín na otvorenom poli je jednoduchý proces, ktorý môže urobiť každý majiteľ letnej chaty. Experimentujte, potom váš kvetinový záhon zažiari jasnými farbami.!