Raspberry Hercules: výsadba a starostlivosť

Raspberry Hercules: popis odrody, fotografie a recenzie

Raspberry Hercules je odroda, ktorá dozrieva skoro a prináša úrodu dvakrát – v júli a auguste. Kríky tejto odrody, vysoké až 2 m, vytvárajú silné rovné výhonky, ktoré sa neohýbajú od množstva bobúľ. Koruna sa nerozširuje. Mladé výhonky, najskôr zelené, s nástupom jesene zmenia farbu na červenkastú a pokryjú sa kvetom podobným voskovému. Raspberry Hercules: popis odrody, fotografie a recenzie v tomto článku zistíte a budete sa môcť rozhodnúť, ktoré bobule je lepšie zasadiť na mieste.

Popis odrody maliny Hercules

Odroda malín Hercules produkuje málo výhonkov, napriek tomu poskytuje vysoký výnos – z kríka sa odstráni 2 až 4 kg bobúľ. Výhonky sú pokryté tŕňmi, listy sú jasne zelené. Plody sú kužeľovité, intenzívne červené, veľké. Hmotnosť jedného bobule podľa popisu a fotografie sa pohybuje od 6 do 10 g, ale existujú aj obri – až 15 g. Plody sú voňavé, sladkej chuti s kyslosťou, šťavnaté. Prenosné, preto vhodné na pestovanie na predaj.

Dôležitou výhodou podľa recenzií letných obyvateľov je nenáročnosť odrody Hercules na zloženie pôdy, zalievanie a výživové nedostatky. Pozemok s výsadbou malín by sa mal nachádzať v netienenej oblasti s hlbokou podzemnou vodou. Rastliny sa vysádzajú pred kvitnutím púčikov, začínajúc v apríli alebo v máji, a tiež po skončení vegetačného obdobia – september – október.

Ako pestovať maliny Hercules v krajine

Na výsadbu rastlín je Hercules najlepšie kúpiť v škôlkach. Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť hrúbke výhonkov – nemali by byť tenšie ako 1 cm, na koreňoch – mali by byť silné, bez plesní, bez suchých škvŕn. Krík má dva až štyri výhonky.

Výsadba sa vykonáva takto:

  1. Nie skôr ako 3 týždne na pozemku vykopú diery 50 cm vo vzdialenosti 80 cm a vzdialenosť riadkov 1,5 m.
  2. Zmes pôdy s humusom (10 kg), superfosfátu (200 g) a síranu draselného (80 g) sa položí do jamiek o jednu tretinu.
  3. Po troch týždňoch sa rastlina umiestni na hľuzu pripravenej pôdy, položia sa korene a postupne sa v niekoľkých prístupoch pokryjú pôdou a naleje sa na ňu voda tak, aby ležala hustejšie..
  4. Pod jeden krík malín odrody Hercules je potrebné pridať asi vedro s vodou. Vysadená rastlina je mulčovaná rašelinou alebo kompostom.

Urobte si svojpomocnú starostlivosť o maliny Hercules

Podľa záhradníkov starostlivosť o maliny Hercules spočíva v včasnom a dostatočnom zalievaní, hnojení, pletí, odrezávaní výhonkov. Hnojivá sa aplikujú trikrát za obdobie plodov. Prvé hnojivá sa zavádzajú v máji, keď sa tvorí zber. Môže to byť roztok kravského trusu (pol litra na 10 litrov tekutiny), do každej rastliny sa pridá 5 litrov hnojiva. Ako suché hnojivo je na pôdu rozptýlený síran amónny 15 g na meter štvorcový..

Podľa záhradníkov starostlivosť o maliny Hercules spočíva v včasnom a dostatočnom zalievaní, hnojení, pletí, odrezávaní výhonkov. Hnojivá sa aplikujú trikrát za obdobie plodov. Najskôr oFotografia malinového Herkulesa

V lete, v mesiaci júl, keď malinový Herkules podľa popisu a fotografie prináša prvé ovocie, sa kríky postriekajú roztokom, ktorý v pomere obsahuje močovinu, superfosfát, síran draselný a kyselinu boritú 50 x 250 x 70 x 10 gramov, rozpustených v desiatich litroch vody. Práca sa vykonáva vo večerných hodinách.

Od polovice augusta, na začiatku septembra, pri kladení budúcich púčikov sa do pôdy zavádza organické (humusové) alebo minerálne hnojenie (zmes draselnej soli a superfosfátu 40 a 60 g na meter štvorcový). Tieto obväzy sa navzájom vylučujú..

Od polovice augusta, začiatkom septembra, pri kladení budúcich púčikov, sa do pôdy zavádza organické (humusové) alebo minerálne kŕmenieFotografia malinového Herkulesa

Bohaté zalievanie malinových kríkov Hercules sa vykonáva počas posledných 10 májových dní, začiatkom a koncom júna a júla, začiatkom augusta a naposledy v októbri. Najúčinnejšie zavlažovanie je brázdami, ktoré sú vykopané pozdĺž radov na oboch stranách. Na jeden krík sa naleje voda 30-40 litrov. Na zalievanie kríkov zhora však môžete použiť bežnú fľašu s rozprašovačom. V tomto prípade by sa mal postup vykonávať za úsvitu alebo večer, aby sa zabránilo poškodeniu listov..

Užitočný článok: Ako sa starať o maliny na jeseň

Podľa záhradníkov by mala byť pôda medzi radmi malín Herkules uvoľnená, aby sa zabezpečil prúd vzduchu ku koreňom. Prvé uvoľnenie sa vykonáva pred rozkvitnutím púčikov. Ďalej – podľa potreby. Na udržanie vlhkosti v pôde a zníženie počtu burín použite mulč.

Pozrite si video: Opravená malinová odroda Hercules

Potom, čo malina Herkules priniesla ovocie, v októbri alebo novembri, sa pri koreni odstránia výhonky spred dvoch rokov. Vrcholy mladých výhonkov sú odrezané. S týmto prerezaním je možné v budúcej sezóne získať dve plodiny. A ak na jeseň odrežete všetky výhonky, v budúcej sezóne bude jedna úroda, ale bobule budú kvalitnejšie..

Prečítajte si tiež: Malina Bryansk zázrak, popis, fotka 

Zber bobúľ sa vykonáva za suchého počasia, pričom v kontajneri sa vyberie maximálne 2 až 3 kg. Medzi recenziami záhradkárov prevládajú pozitívne, aj keď existujú niektorí, ktorí nie sú spokojní s pestovaním tejto odrody. U niektorých je rozhodujúca sladkosť bobúľ, u iných jednoduchšia starostlivosť.

Zber bobúľ sa vykonáva za suchého počasia, pričom v kontajneri sa vyberie maximálne 2 až 3 kg. Medzi recenziami záhradkárov prevládajú pozitívne, aj keď existujú niektorí, ktorí nie sú spokojní s pestovaním tejto odrody. Pre niektorých je rozhodujúci faktor

Z tohto článku ste sa dozvedeli popis odrody maliny Hercules, fotografie a recenzie, dúfame, že vám to všetko pomôže vybrať správnu odrodu bobúľ na pestovanie doma. Vlastnými rukami môžete zbierať dobrú úrodu, ak pri starostlivosti o maliny Herkules dodržiavate všetky nuansy.