Remeslá do záhrady z plastových fliaš

Remeslá do záhrady z plastových fliaš foto

Milovníci letných chát a prímestských oblastí neustále hľadajú zaujímavé nápady na zdobenie svojich letných chát, takže sme radi, že môžeme ponúknuť niekoľko majstrovských tried DIY výroba plastových fliaš. Už sme hovorili o tom, ako vyrobiť palmu a mačky do záhrady, a v tomto článku sa dozviete, ako inak môžete krásne ozdobiť záhon.

Remeselné materiály:

– plastové fľaše;

– nožnice;

– lepidlo;

– Scotch;

– fasádna farba alebo akryl;

– strapce.

Nápady na zdobenie kvetinových záhonov z fliaš

Napadlo vám niekedy, že záhrada nie je len miestom na pestovanie ovocia, kvetov a iných rastlín, ale aj územím kreativity, ktoré plne odráža vkus a preferencie majiteľa? Je ľahké vyrobiť veľa drobností z plastových fliaš, ktoré dodajú webu originálny vzhľad..

Nápady na zdobenie kvetinových záhonov z fliašNápady na zdobenie kvetinových záhonov z fliaš

Skúsení záhradníci používajú fľaše na pestovanie sadeníc a ako kvetináče. Hrnce môžu byť vyrobené nielen odrezaním hrdla fľaše, ale aj vo forme nejakého druhu zvieraťa, napríklad prasa. Ak odrežete dno fľaše, získate valec a ak odrežete vrch, získate hrnce v tvare kužeľa. Plast môžete ozdobiť handrou, vlnitým papierom alebo farbou..

Ako vyrobiť prasa z plastovej fľaše

V obchodoch dnes nájdete mnoho figúrok záhradných dekorácií, ktoré majú relatívne vysoké náklady. S pomocou našich majstrovských kurzov môžete vyrábať zvieratá vlastnými rukami za minimálne náklady..

Na výrobu ošípaných musíte urobiť niekoľko polotovarov z plastových fliaš: celý baklažán – telo, 4 krky z pollitrových fliaš – na nohy, krk z konvexnej 1,5 -litrovej fľaše, rozrezaný na polovicu – pre uši. Hotový výrobok musíte pokryť akrylovou farbou na prácu s plastom, drevom a kovom.

Ako vyrobiť prasa z plastovej fľašeAko vyrobiť prasa z plastovej fľaše

Telesnú fľašu naplňte pieskom, aby vám figúrka neodfúkla, alebo keď bude prasa pripravené, zaryte ju do zeme. Na baklažáne urobte štrbiny a vložte do nich uši a nohy. Skrútený chvost môže byť vyrobený z drôtu. Podrobnosti zaistite páskou alebo lepidlom. Polovičné korálky môžu byť použité ako oči. Teraz namaľte výrobok farbou a počkajte, kým úplne nevyschne. Ošípané môžete maľovať nielen ružovou, ale aj hnedou škvrnami alebo bielou. Pretože sú všetky prvky vyrobené z plastu, hotový výrobok je odolný pri zdobení doplnkov.

  Prasiatka z plastových fliaš

Záhradné zajace z fliaš

Najjednoduchšou metódou je vyrobiť zajačika z plastových fliaš. Podľa tvaru a veľkosti fľaše môžete dostať zajaca na záhradnú výzdobu alebo hračku pre dieťa..

1. Odstráňte štítky z fľaše a vyčistite ju od lepidla.

2. Fľašu prikryte sprejovou farbou alebo smaltom.

zajac z plastovej fľašeZajace z plastovej fľaše

3. Naplňte piesok, aby bol zajac stabilný.

4. Môžete maľovať tvár a labky farbami.

5. Ak sa plavidlo bude používať vonku, vyrobte uši z plastu a prilepte ich horúcim lepidlom. Ak je zajačik určený na ozdobenie miestnosti, môžete z lepenky vystrihnúť uši a labky..

Zajac z fľaše mlieka alebo kefíru bude vyzerať originálne. Povrch fliaš očistite od nečistôt a farby. Namiesto viečka naskrutkujte na fľaštičku uzáver dezodorantu a zajac bude mať okrúhlu hlavu. Oči je možné namaľovať alebo použiť špeciálne tvarovky. Ozdobte zajačika stuhami a remeslo je pripravené.

Ježko z plastovej fľaše

Materiály:

– baklažán 5l;

– fľaša s objemom 1,5 litra;

– špáradlá;

– tmel;

– farbivo;

– Scotch;

– noviny;

– sadrový obväz;

– lepenkový podnos na vajíčka;

– oči zo starých hračiek;

– nožnice.

Záhradný ježko majstrovskej triedy

1. V prvom rade musíte urobiť rám pre telo ježka. Ak ho plánujete umiestniť na záhon, nasypte do tela piesok.

2. Odrežte vrchnú časť 1,5 L fľaše a prilepte ju na baklažán. To bude tvár ježka.

3. Teraz nalepte na vajíčko tácku na vajíčka a vytvarujte noviny. Všetko zaistite páskou a naneste sadrový obväz, aby ste mohli vložiť špáradlá a povrch je rovnomerný.

Ježko z plastovej fľaše: kutilské remeslá do záhradyJežek z plastovej fľaše: kutilské remeslá do záhrady

4. Oslepte tvár sadrovým obväzom.

5. Po zaschnutí zmesi pokryte výrobok sadrovým tmelom..

6. Vložte špáradlá-ihly do tela ježka predtým, ako je tmel suchý..

  Snehová fréza na motorovú pílu

7. Zostáva maľovať remeslo a lepiť oči.

Môžete vytvoriť celú rodinu ježkov, ktorí ozdobia váš dvorček. Ježek bude skvelým nápadom na účasť v remeselných súťažiach, ako aj originálnym darčekom pre znalcov záhradných dekorácií a suvenírov..

Užitočné video: Chladné dekorácie na letnú chatu a záhradu z fliaš

Použitím základných princípov práce s fľašami si môžete ľahko vyrobiť akúkoľvek figúrku do záhrady. Ak v remesle vyrežete otvory, zmení sa na originálny kvetináč alebo záhon. Podľa našich pokynov s fotografiou si výrobok z plastových fliaš môže vyrobiť aj začiatočník alebo rodičia s deťmi. Predstavte si a ničoho sa nebojte!