Spathiphyllum. Vlasť rastliny

Vlasť izbovej rastliny spathiphyllum. Starostlivosť, popis, video

Izbové rastliny sú skvelým spôsobom, ako zazeleniť interiér a dodať mu punc ekologického štýlu. Ak vyberiete správne rastliny, potom si aj doma môžete užívať príjemné kvitnutie a vôňu po celý rok. Spathiphyllum je evergreen, ktorý sa široko používa na úpravu detských izieb a kancelárií. Aby ste pochopili, ako sa správne starať o spathiphyllum, musíte poznať vlastnosti podnebia vo vlasti tejto kvetiny..

Starostlivosť o Spathiphyllum

Vlasťou spathiphyllum sú Filipínske ostrovy, Stredná a Južná Amerika. Tieto krajiny majú pomerne teplé podnebie, a preto je aj samotný kvet teplomilný. Spathiphyllum prirodzene rastie v tropických dažďových pralesoch, takže dobre rastie aj doma pri teplotách od 18 do 23 stupňov. Kvet nemá rád chlad a prievan, takže si preň musíte nájsť teplé miesto.

Vlasťou spathiphyllum sú Filipínske ostrovy, Stredná a Južná Amerika. Tieto krajiny majú pomerne teplé podnebie, a preto je aj samotný kvet teplomilný. Spathiphyllum prirodzene rastie v tropických dažďových pralesoch,

Existuje mnoho typov spathiphyllum, z ktorých každý má svoju vlastnú domovinu. Kvet Cannoli kedysi rástol iba v Guyane, Thajsku a Venezuele. Spachiphyllum v tvare lyžice je obyvateľom brazílskych lesov, zatiaľ čo dobre vychádza v byte s inými rastlinami.

Kvet Cannoli kedysi rástol iba v Guyane, Thajsku a Venezuele. Spachiphyllum v tvare lyžice je obyvateľom brazílskych lesov, zatiaľ čo dobre vychádza v byte s inými rastlinami.

Bohato kvitnúci druh pochádza z Kolumbie, ale v USA už bola vyvinutá nová odroda Mauno Loa, ktorú je možné pestovať v kvetináči alebo použiť na aranžovanie kytíc..

Pozrite si video: Spathiphyllum, obľúbené ženské šťastie

Polievanie tejto exotickej kvetiny je potrebné po celý rok, najmä počas kvitnutia. Spathiphyllum miluje vlhkosť, takže v lete pre ňu nemôžete šetriť vodou. V zime je lepšie znížiť množstvo vlhkosti. Pretože táto izbová rastlina rastie v tropických dažďových pralesoch, je dôležité vytvoriť pre ňu klímu s vysokou vlhkosťou. Hrniec položte na paletu vlhkého piesku a občas postriekajte.

Polievanie tejto exotickej kvetiny je potrebné po celý rok, najmä počas kvitnutia. Spathiphyllum miluje vlhkosť, takže v lete pre ňu nemôžete šetriť vodou. V zime je lepšie znížiť množstvo vlhkosti. Od tejto izbovej rastliny

Prečítajte si tiež: Hnojivo na jar pre ruže

Spathiphyllum nemá rád veľa slnka, preto mu zvoľte miesto v tieni alebo polotieni. Súčasne sledujte rast kvetu, ak jeho listy zmenia tvar, stále nie je dostatok slnečného svetla. V teplom období je potrebné túto rastlinu kŕmiť. Môžete použiť univerzálne hnojivo alebo zmes kvitnúcich izbových rastlín. Každý rok vám odporúčame transplantovať spathiphyllum do väčšieho hrnca, pretože sa jeho koreňový systém aktívne rozvíja..

Môžete použiť univerzálne hnojivo alebo zmes kvitnúcich izbových rastlín. Každý rok vám odporúčame transplantovať spathiphyllum do väčšieho hrnca, pretože sa jeho koreňový systém aktívne rozvíja.

Ako vidíte, kvitnúci spathiphyllum je možné pestovať doma vlastnými rukami. Nezabudni na to rodisko kvetu – teplé krajiny s vysokou vlhkosťou, takže je potrebné vytvoriť podobné podmienky pre rastlinu doma.