Toaletu staviame vlastnými rukami

Toaletu staviame vlastnými rukami. Foto a video

Toaletu možno nazvať jednou z najdôležitejších priestorov v záhrade, dedine, dedine alebo na vidieku. V tomto článku budeme diskutovať o metódach budovania rôznych typov toaliet. Budete môcť vytvárať vymoženosti na akomkoľvek mieste vlastnými rukami a zaistiť si pohodlný pobyt alebo odpočinok. Postavte si toaletu vlastnými rukami teraz môže každý letný rezident alebo staviteľ nováčikov.

Kde začať s budovaním toalety v krajine

Pred začatím stavby sa určí typ a veľkosť toalety a vyberie sa miesto. Hĺbka toalety by nemala presiahnuť jeden meter, šírku viac ako jeden a pol a nie viac ako dva na výšku.

Po rozhodnutí o rozmeroch je podpera vyrobená z betónových stĺpikov (môžete použiť drevené). Štyri rúrky sú obalené tmelom a vykopané do hĺbky asi 50 cm až meter. Do týchto rúrok sú vložené podpery, ktoré musia byť upevnené cementovou maltou.

Po rozhodnutí o rozmeroch je podpera vyrobená z betónových stĺpikov (môžete použiť drevené). Štyri rúrky sú obalené tmelom a vykopané do hĺbky asi 50 cm až meter. Do týchto rúrok sú vložené podpery, ktoré musia byť upevnené cementovou maltou.

Pozrite si video: Výstavba dreveného WC pre letné sídlo a dom

Samotná štruktúra toalety je pripravená z kovových rohov. Mali by byť zvárané v tvare škatule. Budeme musieť urobiť podlahový poter. Okrem toho by mali existovať 4 nosné rohy, na ktorých je upevnené toaletné sedadlo. Ak je rám drevený, prilepia sa naň dosky, ktoré k sebe navzájom priliehajú. Na obloženie kovového rámu je najvhodnejšia vlnitá lepenka. Vzadu sú vytvorené dva otvory: v hornej časti na vetranie a v spodnej časti na čistenie toalety (sú vyrobené ako špeciálne dvere so závesmi). Pokiaľ ide o obklad toalety, je lepšie použiť kovové plechy alebo rovnakú vlnitú lepenku.

Prečítajte si tiež o tom, ako si vyrobiť vonkajšiu sprchu

Strecha je šikmá smerom dozadu. Môže byť postavený z akéhokoľvek vhodného materiálu: napríklad zo strešnej krytiny, bridlice. Ak sa plánuje drevená strecha, potom je pokrytá strešnou plsťou, ktorá chráni pred prenikaním dažďa dovnútra.

  Pokyny na výrobu hojdacej siete na ulici a doma

Strecha je šikmá smerom dozadu. Môže byť postavený z akéhokoľvek vhodného materiálu: napríklad zo strešnej krytiny, bridlice. Ak sa plánuje drevená strecha, potom je pokrytá strešnou plsťou, ktorá chráni pred prenikaním dažďa dovnútra.

Pokiaľ ide o miesto na sedenie, je na to zrazený rám vyrobený z tyčí. Predná časť je nainštalovaná zospodu a zadná časť je pripevnená k rohom samotného rámu (ak je drevená, potom k dreveným blokom). Rám pre záchodovú dosku je pokrytý doskami. Potom sa vyreže otvor na pohyb čriev. Pod toaletné sedadlo je umiestnené vedro.

Rám pre záchodovú dosku je pokrytý doskami. Potom sa vyreže otvor na pohyb čriev. Pod toaletné sedadlo je umiestnené vedro.

Potom sú závesy dverí pripevnené k prednej časti toalety a sú na ne nainštalované dvere so západkou. Nad ním je vytvorený špeciálny otvor, aby svetlo mohlo preniknúť do toalety..

Stavba toalety so žumpou

Diera je vykopaná asi jeden a pol metra hlboká a svah je vytvorený smerom k zadnej stene miestnosti. Základňu pre toaletu konštruujeme z tyče (100 x 100 mm). Ďalej je podpera upevnená tak, aby nekĺzla do jamy. Neskôr je jama pokrytá trámami, takže zostáva priestor na čistenie samotnej jamy..

Diera je vykopaná asi jeden a pol metra hlboká a svah je vedený smerom k zadnej stene miestnosti. Základňu pre toaletu konštruujeme z tyče (100 x 100 mm).

V zadnej časti miestnosti je umiestnený čistiaci poklop. Na zadnej stene je položená a upevnená rúrka, ktorá vychádza z jamy. Dôležité: potrubie je zvyčajne asi 20 centimetrov pod podlahou. Potom sa potrubie zdvihne nad samotnú toaletu o meter a je pokryté uzáverom, aby sa zabránilo vstupu vlhkosti. Ďalej sa vykoná slepá oblasť a usporiadajú sa drenážne systémy.

Typy toaliet pre letné chaty

Prášková skriňa. Tento typ toalety sa líši od bežného, ​​pretože v ňom nie je žumpa, ale namiesto toho je nainštalovaná nádrž na odpadovú vodu, ktorá sa po naplnení vyprázdňuje. Táto toaleta by mala byť posypaná popolom, aby sa zabránilo množeniu múch..

DIY kompost, rašelina, suchá skriňa

Odporová skriňa. Pokiaľ ide o tento typ toalety, potom je jeho jama vyrobená z betónu, a preto sa výkaly neabsorbujú do zeme. Počnúc výškou jamy sa vyrobí hlinený hrad (hrúbka je asi 20 cm). Vetracie potrubie je vedené cez špeciálny odsávač pár. Strecha je dvojitá – vyrobená z kovu a dreva. Priestor medzi vrstvami je vyplnený izoláciou.

  Popis chorôb čerešní

skriňa s vôľou a skriňa na prášok

Suchá skriňa na ulicu. Jedná sa o hotovú toaletu. Prakticky sa nelíši od skrine na prášok. Drobné rozdiely sú pohodlnejšie pri čistení. Okrem suchého šatníka je tu ešte aj chemický. Na rozdiel od prvého má chemický čistič..

Teraz to už vieš ako postaviť toaletu v krajine sami. Vyberte si najvhodnejší dizajn a materiály pre toaletu a zvýšte pohodlie vo vlastnej oblasti vlastnými rukami.