Urob si sám baterku z plechovky

Baterka z plechovky - urobte to sami plechovky, majstrovská trieda

Urob si sám baterku z plechovky

Chcete vyzdobiť exteriér letnej chaty alebo osobného pozemku? Vyrobte si vlastné lampáše a naplňte atmosféru romantikou a pohodlím. V lete lampáše pomôžu osvetliť altánok a v zime vytvoria na snehu rozprávkové tiene. Vlastnými rukami môžete vytvoriť lacný svetelný zdroj pre zhromaždenia na dvore a prekvapiť priateľov a rodinu vynaliezavosťou..

Urob si sám baterku z plechovky

Na výrobu bateriek budete potrebovať:

– niekoľko plechoviek;

– drôt;

– plechovky na farby;

– klinec;

– kladivo.

Majstrovská trieda vyrobila baterku na rozdávanie vlastnými rukami

1. Odstráňte štítky z plechoviek. To sa dá dosiahnuť alkoholom alebo acetónom. Ak nie je ani jedno, ani druhé, potom pomôže horúca voda a špongia na umývanie riadu. Dózy namočte do vriacej vody a potom ich jednoducho potrete hrubou stranou špongie.

Majstrovská trieda vyrobila baterku na rozdávanie vlastnými rukami

2. Teraz nalejte vodu do pohárov a opatrne vložte do mrazničky vo zvislej polohe. Čakáme, kým voda zamrzne a zmení sa na ľad, potom vyberieme plechovky a pokračujeme do ďalšej fázy práce.

3. Pomocou klinca a kladiva vyklepeme otvory. V hornej časti plechovky urobte otvory pre držadlo a potom na celom povrchu plechovky. Vzor môže byť chaotický alebo vopred premyslený, napríklad hviezdy, srdcia, kvety. Do všetkých pohárov urobte otvory.

4. Nechajte vodu úplne roztopiť a poháre vysušte. Môžete ich utrieť uterákom, aby dlho nečakali.

5. Ak je dno plechovky zdeformované v dôsledku zamrznutej vody, opatrne ho zarovnajte kladivom.

Svietidlo urob si sám z plechovky, majstrovská trieda

6. Odrežte tridsať centimetrov z drôtu a vytvorte z neho držadlo pre baterku. Fixujeme upnutím na okrajoch otvorov vyrobených pre rukoväť. Takéto perá vyrábame na všetkých baterkách..

7. Teraz vezmeme plechovku farby a namaľujeme plechovku a držadlo budúcej baterky.

8. Do každej nádoby vložte sviečku.

Pozrite si video: Cínová baterka

Lampióny alebo svietniky na ulicu sú pripravené. V lete môžu byť vyrobené vo farbe, na jeseň – v teplých pastelových farbách alebo jasne oranžovej a v zime – v bledomodrej, striebornej alebo lila. Ak je tematický večer, potom sa lampáše stanú darom z nebies za vytvorenie módneho dizajnu. Môžu byť použité nielen na ulici, ale aj v interiéri. Domáce lampáše – remeslá budú skvelou lampou, keď sú svetlá vypnuté.