Výroba záhonov a záhonov na dvore vlastnými rukami. Foto

Ako zariadiť kvitnúci záhon alebo kvetinovú záhradu. Foto

Záhrada nie je len miestom, kde rastú ovocné stromy, a preto by ste si v nej mali určite vyhradiť kútik pre kvetinovú záhradu. Ak umelec kreslí obrázky na plátno pomocou farieb, potom majiteľ vidieckeho domu alebo letnej chaty – na mieste pomocou kvetov. Dekorácia záhonov a záhonov na dvore môžete to urobiť sami, hlavnou vecou je vybrať vhodné rastliny.

Ako zariadiť neustále kvitnúci záhon alebo kvetinovú záhradu

Záhon by mal kvitnúť celú sezónu, preto vyberajte rôzne rastliny, ktoré medzi sebou dobre vychádzajú. Obľúbené sú najmä trvalé kvety a tkáčske rastliny, ktoré vám umožnia úplne vyplniť priestor záhonu. Aby sa zabránilo rastu buriny, vysaďte kvety blízko seba, ale spôsobom, ktorý nezasahuje do ich normálneho rastu..

Záhon by mal kvitnúť celú sezónu, preto vyberajte rôzne rastliny, ktoré medzi sebou dobre vychádzajú.

Obzvlášť obľúbené sú pôdopokryvné ruže, acén, kisetz, karpatský zvon, meducén a ďalšie. Doslova pokrývajú pôdu, takže vo vašom záhone nebudú žiadne prázdne miesta. Aby kvetinová záhrada vyzerala pôsobivo, musíte vziať do úvahy výšku vysadených kvetov. Pokúste sa zasadiť nízko rastúce kvety bližšie k okrajom kvetinového záhonu a vysoké – v strede..

obľúbené sú pôdopokryvné ruže, acena, chistety, karpatský zvon, meducén a ďalšie.

Medzi vysoké trvalky patrí:

– Echinacea

– Zopnik

– Liatris

Nezabudnite na cesty, pretože počas celej sezóny budete musieť rezať ruže a vyberať vyblednuté púčiky. Pri výbere rastlín ich rozdeľte na tie, ktoré kvitnú na jar, v lete a na jeseň, potom sa ukáže, že sa dosiahne účinok celoročného kvitnutia kvetinového záhonu..

Nezabudnite na cesty, pretože počas celej sezóny budete musieť rezať ruže a vyberať vyblednuté púčiky. Pri výbere rastlín ich rozdeľte na tie, ktoré kvitnú na jar, v lete a na jeseň, potom sa ukáže, že sa dosiahne účinok celoročného kvitnutia kvetinového záhonu.

Chcete, aby záhon v prvom roku zakvitol? Potom kúpte sadenice ruží, maku, ľubovníka bodkovaného, ​​zvončeka alebo mačiek. Tieto kvety vás potešia jasnými farbami na konci jari a v lete..

Nepredpokladajte, že muškáty sú čisto izbovou rastlinou. Táto kvetina poteší takmer celú sezónu, ak ju zasadíte do zeme alebo do kvetináčov..

  Cibuľa batun: ako rásť doma

Nepredpokladajte, že muškáty sú čisto izbovou rastlinou. Táto kvetina poteší takmer celú sezónu, ak ju zasadíte do zeme alebo do kvetináčov.

Veľké kvety lavatery sa stanú skutočnou ozdobou kvetinovej záhrady, pretože kvitne od začiatku sejby až do neskorej jesene.

Veľké kvety lavatery sa stanú skutočnou ozdobou kvetinovej záhrady, pretože kvitne od začiatku sejby až do neskorej jesene.

Azalka sa dobre hodí k prvosienkam, tulipánom a sedmokráskam. Je celkom nenáročná a vyzerá krásne v kvetinovej záhrade..

Azalka sa dobre hodí k prvosienkam, tulipánom a sedmokráskam. Je celkom nenáročná a vyzerá krásne v kvetinovej záhrade.

Z krásne kvitnúcich rastlín na záhon je možné rozlíšiť nemophila. Táto kvetina nepotrebuje na zimu úkryt a kvitne takmer od mája do mrazov..

Z krásne kvitnúcich rastlín na záhon je možné rozlíšiť nemophila. Táto kvetina nepotrebuje na zimu úkryt a kvitne takmer od mája do mrazov.

Správne vyzdobená kvetinová záhrada sa stane skutočnou ozdobou dvora v blízkosti domu..

Pozrite si fotografie a nechajte sa inšpirovať novými nápadmi na vašu letnú chatu:

Správne vyzdobená kvetinová záhrada sa stane skutočnou ozdobou dvora v blízkosti domu. Pozrite si fotografie a nechajte sa inšpirovať novými nápadmi na vašu letnú chatu.Fotografia viacúrovňového záhonukvetinový záhon v krajineFotografia krásneho kvetinového záhonu

kvetinová záhrada v krajine

krásny záhon