Vytvorte labuť z pneumatiky

Vytvorte labuť vlastnými rukami z pneumatiky

Každý z nás by chcel vidieť okolo svojho domu alebo dachy čistotu a poriadok. Nie každému sa to podarí, navyše nie je také jednoduché postarať sa o kvety, ktoré zdobia osobnú zápletku. Všetko si vyžaduje veľa času a úsilia. Na túto obtiažnosť však existuje riešenie! Remeslá môžete vyrábať vlastnými rukami zo šrotových materiálov, ktoré by vás potešili každý deň a absolútne by nevyžadovali neustálu starostlivosť. Veľmi jednoduché a zároveň krásne vyzerá ručné práce – labuť z pneumatiky.

Vytvorte labuť vlastnými rukami z pneumatiky

Labuť vyrobená z pneumatiky vyzerá veľmi jednoducho a zároveň krásne. Pneumatiku pre auto je možné zmeniť na ozdobu letnej chaty.

Materiály pre domácich majstrov na výrobu labute:

  • pneumatika;
  • krieda;
  • skladačka;
  • vŕtačka;
  • tanier;
  • skrutky;
  • farba na vodnej báze.

Automobilová pneumatika Swan az

Proces výroby labute z pneumatiky:

1) Najprv musíte pripraviť pneumatiku na prácu. Je žiaduce, aby bola pneumatika plešatá a bez zbytočných ohybov.

2) Je potrebné nakresliť hlavu labute pozdĺž jej šírky pozdĺž čiar, počnúc zobákom, ktorý je obdĺžnikom 9 cm dlhým a 2 cm širokým. Pokračujeme v kreslení hlavy bez zdvíhania rúk. Je 2 krát širší ako zobák, ale dĺžka zostáva rovnaká – 9 – 10 cm.

labuť remeslá z automobilových pneumatík

3) Hladko pokračujte k nakresleniu krku na pneumatike. Od hlavy musíte nakresliť čiary na viac ako polovicu obvodu pneumatiky. Čiara rezu samotnej pneumatiky sa často nezhoduje s obrazom krku, takže je potrebné veľmi opatrne nakresliť rovné čiary, aby nespadli do rezu.

labuť urob si sám z pneumatiky

4) Tam, kde ste nakreslili zobák, musíte označiť labutí chvost čiarou, veľkosť – 20 cm.

5) Prichádza najťažšia fáza práce: vystrihnutie nakresleného kľúča, krku a hlavy. To sa musí vykonať najskôr vŕtačkou a potom skladačkou a rezať striedavo 5 cm na každú stranu.

6) Potom musíte pneumatiku vypnúť a dať jej tvar labute. Najširšia časť, ktorá zostáva, sa ohýba dovnútra a je to podpora vášho remesla.

  Ako pestovať kapustu v krajine

remeslá pre automobilové pneumatiky - labuť

7) Bez upevňovacích prvkov krk labute nebude držať, takže je potrebné vyvŕtať otvory do krku a hlavy a pripevniť vtáčiu hlavu k tanieru.

8) Oči labute sú vyrezané z gumy a priskrutkované na nenápadné skrutky.

ako vystrihnúť labuť z pneumatík

9) Labuť je pripravená, môžete ukázať svoju kreatívnu povahu a začať ju maľovať. Aby sa plavidlo stalo krištáľovo bielym, budete ho musieť niekoľkokrát natrieť, zakaždým čakať, kým úplne vyschne..

Ak chcete, aby vaša labuť vyzerala čo najprirodzenejšie, môžete okolo nej vytvoriť trávnik a tiež ho vložiť do ďalšej pneumatiky, natretej farbou vody..

 Pozrite si užitočné video: DIY pneumatika labuť

Tým sa naša majstrovská trieda končí, ďalšie remeslá na rozdávanie nájdete v sekcii Chata