Zavlažovacia hadica, ktorá je lepšia

Ako si vybrať správnu zavlažovaciu hadicu

Kvalitné zalievanie rastlín je kľúčom k dobrej úrode a krásnemu krajinnému dizajnu na vašom webe. Kvalitná hadica bude dobrým pomocníkom pri zalievaní postelí celú sezónu, pri výbere zariadenia na zavlažovanie však musíte poznať jeho vlastnosti a typy. Zvážte niektoré nuansy, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri kúpe hadice na zalievanie záhrady alebo zeleninovej záhrady.

Typy hadíc na zavlažovanie

Hadice môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, napríklad z gumy alebo PVC, a môžu mať aj inú štruktúru..

Gumové hadice sú najbežnejšou a najžiadanejšou možnosťou medzi kupujúcimi. Takýto výrobok má potrebnú flexibilitu, dostatočnú pevnosť, nebojí sa mechanického poškodenia a teplotných výkyvov. Počas prevádzky sa neohýba, čo výrazne uľahčuje zavlažovanie. Hrúbka jeho opletu môže pozostávať zo 4 vrstiev, čo mu dodáva dodatočnú pevnosť, ale bohužiaľ je ťažší. Takéto hadice odolávajú vysokému tlaku vodovodných sietí a majú dlhú životnosť (viac ako 20 rokov). Záručná doba je jeden rok..

Gumové hadice sú najbežnejšou a najžiadanejšou možnosťou medzi kupujúcimi. Takýto výrobok má potrebnú flexibilitu, dostatočnú pevnosť, nebojí sa mechanického poškodenia a teplotných výkyvov.

Plastové hadice. Polyvinylchlorid je moderný materiál s plasticitou, nízkou hmotnosťou a transparentnosťou. Tieto hadice sú často jednovrstvové, a preto nie sú dostatočne pevné. Počas prevádzky je hadica ľahko skrútená, v dôsledku čoho je prúd vody zablokovaný a na tomto mieste sa môžu objaviť mikrotrhlinky. Slnko a chlad majú na takéto výrobky negatívny vplyv. Pri výrazných zmenách teplotných podmienok môže dôjsť k deformácii výrobku. Na stenách takejto hadice sa tiež často vytvárajú vápenaté usadeniny. Navyše nie je schopný odolávať vysokému tlaku..

Plastové hadice. Polyvinylchlorid je moderný materiál s plasticitou, nízkou hmotnosťou a transparentnosťou. Tieto hadice sú často jednovrstvové, a preto nie sú dostatočne pevné.

Napriek tomu, že sa výrobky z vlnitého plastu nekrútia, nie sú dostatočne pevné a obávajú sa mechanického namáhania. Životnosť takýchto hadíc je krátka, asi dva roky.

Existujú hadice, ktoré sa vyrábajú pomocou textilného podstavca (Tricotline). Takýto základ poskytuje výrobku flexibilitu, zvyšuje odolnosť proti opotrebovaniu, takže sa takáto hadica pri teplotách pod nulou nerozbije. Obvykle má tri vrstvy. Vnútorná vrstva z čierneho PVC poskytuje výrobku vysokú odolnosť voči slnečnému žiareniu a neumožňuje mu zarastať riasami, ktoré počas prevádzky často môžu rásť.

Existujú hadice, ktoré sa vyrábajú pomocou textilného podstavca (Tricotline). Takýto základ poskytuje výrobku flexibilitu, zvyšuje odolnosť proti opotrebovaniu, takže sa takáto hadica pri teplotách pod nulou nerozbije.

Užitočný článok: Ako sa starať o maliny na jeseň

V takýchto zariadeniach je medzi vrstvami PVC obvykle inštalovaná nylonová sieťovina. Na povlak takýchto hadíc je mäkká PVC vrstva rôznych farieb. Pre výrobky tohto typu je typické rovnomerné rozloženie tlaku prúdu. Takáto hadica sa nerozbije, ale iba mierne „dabuje“ v chlade. Trvanlivosť plastových hadíc lemovaných tkaninou je vysoká, rovnako ako náklady..

V takýchto zariadeniach je medzi vrstvami PVC obvykle inštalovaná nylonová sieťovina. Na povlak takýchto hadíc je mäkká PVC vrstva rôznych farieb.Nylonová hadica

Hadice na kvapkové zavlažovanie

Existujú kvapkajúce hadice, kvapkajúce a striekajúce hadice. Zariadenie prvého typu hadice má viacporézny povrch, ktorý zaisťuje rovnomerné a správne zavlažovanie záhradných plodín. Ak chcete pracovať, musíte k hlavnému zavlažovaciemu zariadeniu pripojiť hadicu. Správne zalievanie nastane, ak je kvapkacia zavlažovacia hadica vytiahnutá po celej požadovanej dĺžke a mierne zapustená do zeme.

Existujú kvapkajúce hadice, kvapkajúce a striekajúce hadice. Zariadenie prvého typu hadice má viacporézny povrch, ktorý zaisťuje rovnomerné a správne zavlažovanie záhradných plodín.

Zaujímavý článok: Hnojivo na jahody na jar

Druhým typom hadice je sprej. Vo svojom zložení má malé otvory, ktoré sú umiestnené v troch radoch. Je dostatočne pevne pripevnený na nízkej podpere, aby sa dalo ľahko zavlažovať dostatočne veľké plochy.

Druhým typom hadice je sprej. Vo svojom zložení má malé otvory, ktoré sú umiestnené v troch radoch. Je dostatočne pevne pripevnený na nízkej podpere, aby bolo možné ľahko zavlažovať dostatočne veľké plochy.

Pozrite si video: Recenzia vytekajúcich poréznych hadíc

Pri nákupe hadíc na osobný pozemok vezmite do úvahy ich priepustnosť a tlak prúdu, ktorý použijete.

Čo je potrebné vziať do úvahy pri výbere hadice

Pri výbere zavlažovacieho zariadenia venujte pozornosť:

  1. Prítomnosť viacvrstvových materiálov pri výrobe pletencov na zavlažovanie. V zložení vrstiev je lepšie uprednostniť vystužené hadice so syntetickými niťami.
  2. Dostatočne drahé a mierne ťažké hadice môžu zaručiť dlhú životnosť a uhradia náklady vzniknuté pri ich kúpe..Dostatočne drahé a mierne ťažké hadice môžu zaručiť dlhú životnosť a uhradia náklady vzniknuté pri ich kúpe.
  3. Zvážte priepustnosť zavlažovacieho zariadenia, ktoré môžete vždy nájsť na štítku výrobcu alebo sa pri kúpe produktu opýtať predajného poradcu. Je žiaduce, aby sa kritériá prechodu objemu vody vzali do úvahy s rezervou.
  4. Hadice musia mať vysoko kvalitné charakteristiky, ktoré pomôžu predĺžiť ich životnosť a uľahčiť prácu na záhradnom pozemku.
  5. Pri výbere požadovaného priemeru hadice sa riaďte normami a normami stanovenými výrobcami batérií (väčšinou 1/2 “, 3/4” a 1 “). V prípade potreby môžete vždy použiť adaptačné zariadenia a dosiahnuť požadovaný prierez produktu..

Pozrite si video: Zavlažovacie hadice

Pri kúpe záhradnej hadice zvážte dĺžku výrobku. Zvážte tiež hadice na cievkach, ktoré môžu byť ručné alebo zotrvačné. Takéto zariadenie uľahčí mnoho typov zavlažovacích prác a tiež pomôže letným obyvateľom pohodlne uložiť hadicu a po skončení sezóny ju zložiť..

Ceny za zavlažovacie hadice

Náklady na zavlažovacie hadice ruskej výroby závisia od kvality materiálov, ako aj od viacvrstvových výrobkov. Hotové vlnité hadice s prierezom do 20 mm, s dĺžkou nie viac ako 20 metrov, vybavené dýzami, majú približnú cenu 320 rubľov.

O niečo vyššie sú plastové hadice pozostávajúce z jednej vrstvy s dĺžkou až 25 metrov a prierezom do 20 mm. Ich cena dosahuje 750 rubľov.

Hadice dovážaných výrobcov, ako napríklad „GARDENA“ (Nemecko), „Claber“ (Taliansko), Karcher (Nemecko), sú vo veľkom spotrebiteľskom dopyte.

Hadice dovážaných výrobcov, ako napríklad „GARDENA“ (Nemecko), „Claber“ (Taliansko), Karcher (Nemecko), sú vo veľkom spotrebiteľskom dopyte..

Prečítajte si tiež: Urobte si svojpomocne automatické polievanie letnej chaty

Moderné materiály a najnovší vývoj v oblasti výroby závlahových hadíc uľahčia závlahové práce a budú trvať dlho. Vzhľadom na vlastnosti hadíc sa môžete rozhodnúť sami, ktorú hadicu je lepšie vybrať pre váš záhradný pozemok. Môžete tiež zorganizovať kvapkové zavlažovanie vlastnými rukami, potom náklady na pracovnú silu počas zavlažovacej sezóny budú oveľa nižšie.