Ako vyrobiť kyticu z polymérnej hliny: majstrovská trieda

Ako vyrobiť kyticu z polymérnej hliny: majstrovská trieda

Ako vyrobiť kyticu z polymérnej hliny: majstrovská trieda

Polymérový íl – úžasný materiál, ktorý má dobrú plasticitu a vyzerá ako plastelína. V Nemecku ho v roku 1930 vynašlo dievča Fifi Rebinder na výrobu bábik. Recept na túto látku bol dlho utajený, ale už v 60. rokoch bol vzorec predaný Eberhardovi Faberovi. Vylepšil ho a uviedol do výroby po celom svete. V dnešnej dobe sú remeslá a kvety z polymérovej hliny stále obľúbenejšie. V tomto článku sa naučíte, ako vyrobiť kvetinové polotovary pre kytice z polymérnej hliny..

Pozrite si video: výroba kytice z polymérnej hliny

Materiály pre kyticu z polymérnej hliny:

– na kvety je najvhodnejšia samovytvrdzujúca hlina;

– sklenená doska;

-papiernický nôž;

– sklenený alebo keramický valček (na valcovanie polymérnej hliny môžete použiť stroj);

– štetce;

-špáradlá;

-ozdobné predmety (korálky, stuhy, tyl).

Prečítajte si tiež: Remeslá – studené porcelánové kvety

 krok za krokom majster-trieda výroby kytice z polymérnej hliny

Fázy práce s polymérnou hlinkou:

1. Predtým, ako začnete s modelovaním, je veľmi dôležité premeniť hlinu na homogénnu hmotu. Za týmto účelom ho premiešajte po častiach a potom ho spojte do celého kusu..

2. Aby ste sa vyhli odtlačkom prstov na hotovom výrobku, odporúčame vám nosiť rukavice.

3. Aby ste vyrobili ružu, musíte z hliny vyvaliť klobásu a rozdeliť ju na 9 častí rôzneho objemu. Z výsledných kúskov zrolujte gule, z ktorých sa potom stanú lupene kvetov.

4. Vezmeme loptu do jednej ruky a prstami druhej ruky zatlačíme do stredu dlane, aby sa loptička stala guľatou a plochou. Robíme to so všetkými 9 loptičkami..

5. Twist prvý okvetný lístok do kužeľovej trubice – to bude stred kvetu. Potom pripevníme malé okvetné lístky a potom veľké v kruhu. Rozeta je pripravená. Môže byť použitý ako prvok kytice alebo na výrobu šperkov..

  10 nápadov na novoročné darčeky pre priateľov

6. Ak hlinku rozvaľkáte na tenko a potom kancelárskym nožom vyrežete okvetné lístky, získate ľaliu. Rebrovaný obrys je možné vytvoriť špáradlom a bodky, ktoré sú súčasťou tigrej ľalie, je možné znázorniť akvarelovou farbou..

7. Kvety rôznych typov a tvarov sa potom pomocou drôtu, stužiek a korálikov skladajú do nádherných kytíc z polymérnej hliny..

kvety z polymérovej hliny kvet z polymérovej hliny

Pozrite si video: ako vyrobiť kvetinu z polymérovej hliny: majstrovská trieda

Zlepšenie v umení vytvárania kvetov z polymérnej hliny, v budúcnosti môžete ľahko zbierať kytice, vyrábať boutonnieres a ikebana. Kvety, nad ktorými čas nemá žiadnu moc, budú vynikajúcim darčekom a ozdobou interiéru.

Pozrite si tiež časť o darčekoch a remeslách pre domácich majstrov..