Volumetrická hviezda

Objemová papierová hviezda urob si sám krok za krokom MK

V tomto článku sa dozviete, ako môžete bez námahy urobiť krásnu a volumetrická hviezda z papiera vlastnými rukami. Hviezda sa môže stať nielen ideálnou dekoráciou pre váš domov v predvečer novoročných sviatkov, ale aj perfektnou triedou s deťmi. Dáte tak dieťaťu možnosť porozumieť tomu, čo je priestorové myslenie, na vizuálnom príklade a okrem toho vám bude užitočné sami sledovať, ako kreatívne je vaše dieťa. Biely list papiera je ideálnym miestom pre kreativitu, a ak má ešte nejaký tematický tvar, môže mu byť poskytnutý veľkolepý vzhľad pomocou farieb, ceruziek alebo fixiek. Ruka v rukách a malá predstavivosť pomôžu vám a vášmu dieťaťu vytvoriť skutočné majstrovské dielo, ktoré poteší oči vašich hostí.

Požadovaný materiál pre papierové remeslá

Požadovaný materiál pre papierové remeslá

Všetko, čo je potrebné na vytvorenie volumetrickej hviezdy vlastnými rukami, je možné ľahko nájsť v každom dome, čo znamená, že to zvládne úplne každý, takže všetko, čo je potrebné:

1. List papiera (môžete si vziať obyčajný biely list alebo použiť farebný papier).

2. Kompas.

3. Pravítko-uhlomer.

4. Kancelárske nožnice.

5. Jednoduchá ceruzka

6. Farby, fixky, farebné ceruzky (ak sa rozhodnete zafarbiť svoje majstrovské dielo).

Pokyny na výrobu volumetrickej hviezdy

Musíte začať vyrábať volumetrickú hviezdu určením hlavného materiálu, alebo skôr papiera, z ktorého bude vyrobený. Teraz existuje veľa možností papiera, takže si môžete vziať najjednoduchší list na šírku aj krásny papier určený na balenie darčekov. Na tento účel je vhodný aj papier, ktorý sa používa na scrapbooking. Ak používate papier s vysokou hustotou, znamená to, že také remeslo je možné použiť na ozdobenie novoročného stromu alebo na poličku v miestnosti ako dekoráciu miestnosti..

Krok jedna: na zadnú stranu papiera (ak používate obal) musíte nakresliť kruh – to bude priemer budúcej hviezdy. Najľahšie sa to robí pomocou kompasu, ale ak nie je v dome, môžete si vziať tanier alebo tanier správnej veľkosti a zakrúžkovať ho. Potom musíte nakresliť rovnú čiaru od okraja do stredu kruhu..

  Topiary kužeľov, foto

Pokyny na výrobu volumetrickej hviezdyPokyny na výrobu volumetrickej hviezdy

Krok dva: v nasledujúcom kroku potrebujete pravítko uhlomera, s jeho pomocou musíte označiť uhol 72 stupňov a nakresliť ďalšiu rovnú čiaru. To sa musí vykonať po celom priemere vášho kruhu. V dôsledku toho by ste mali dostať päť riadkov..

Krok tri: v tejto fáze musíte spojiť všetky výsledné čiary do tvaru hviezdy. Potom v samom strede hviezdy je potrebné nakresliť ďalšie čiary, ktoré je možné prerušovať.

Krok štyri: teraz musíte rezať výslednú hviezdu a rolovať ju pozdĺž vodiacich čiar (záhyb musí byť vykonaný smerom k vám, takže vaša kresba bude vyzerať dovnútra). Aby ste dali líniám skladania maximálnu expresivitu, musíte ich vypracovať tupým predmetom (nožnice, pravítko, zadná časť noža), to by ste mali urobiť iba vtedy, ak ste použili veľmi hrubý papier..

V tomto článku sa dozviete, ako môžete vlastnými rukami bez námahy vytvoriť krásnu a objemnú papierovú hviezdu. Hviezda môže byť perfektnou ozdobou ..

Krok päť: ohnite obrobok, ktorý ste dostali do hviezdy.

Objemová hviezda urob si sama, je pripravená, zostáva len vytvoriť slučku a môže byť umiestnená na strom. Ak týmto spôsobom vyrobíte niekoľko hviezd, rôznych farieb a spojíte ich dohromady, získate nádhernú dekoráciu vo forme dúhovej girlandy.

Pozrite si zaujímavé video: Pentagonálna papierová hviezda

Ak experimentujete s veľkosťami a farbami hviezd, môžete ich použiť ako dekoráciu na novoročné darčeky, namiesto bežných a nudných mašlí pre všetkých. Takéto prvky je možné navzájom pripevniť pomocou závitu, lepidla alebo obojstrannej pásky a pripevniť na rôzne povrchy v požadovanom uhle..