Dom z plastových fliaš

Výroba domu z plastových fliaš fotografiou vlastnými rukami

Vlastný domov je snom každého človeka, ktorý sa snaží o pohodlie a stabilitu. Stavba domu počas hospodárskej krízy je bohužiaľ dlhý a nákladný proces. Je možné nájsť náhradu za tehlový a penový betón?

Každý obyvateľ veľkého mesta vyhodí každý rok asi 100 kg plastových kontajnerov. Na prvý pohľad sa môže zdať, že použité fľaše od džúsu, piva alebo kvasu sú nepoužiteľné. Pozývame vás, aby ste to zistili v tomto článku, ako postaviť dom z plastových fliaš.

V tomto článku vám odporúčame naučiť sa postaviť dom z plastových fliaš.

Vlastnosti plastových fliaš

Výhodou plastu je, že sa v prírodných podmienkach rozkladá až po 300 rokoch, takže v takom dome môžete bývať nielen vy, ale aj vaše vnúčatá. Fľaše sa nerozbijú, neboja sa chladu a vlhkosti, preto sú ideálne na stavbu.

V súčasnej dobe nájdete fľaše s hrubými a tenkými stenami, rôznych tvarov a veľkostí. Na stavbu domu môžu prísť vhod rôzne fľaše, napríklad s tenkými stenami, ktoré musíte použiť v horných vrstvách budúcich stien, a s hrubými – v dolných.

DIY dom z plastových fliaš

Ako postaviť dom z plastových fliaš

Pred začatím stavby domu z plastových fliaš, ako aj pred stavbou obyčajného domu musíte urobiť projekt. Potom vypočítajte množstvo potrebného materiálu. Okrem fliaš budete potrebovať piesok, cement, alabaster, hlinu, lepidlo. Funguje najlepšie s 1,5 -litrovými fľašami.

Vysušte piesok alebo zeminu a potom fľaše úplne naplňte. Dobre utrite a zatvorte veko. Tieto fľaše budú fungovať ako tehly, takže by v nich nemala byť žiadna vlhkosť a čím pevnejšie ich naplníte pieskom, tým budú spoľahlivejšie..

postavte si dom z plastových fliaš vlastnými rukami

V závislosti od terénu a typu pôdy vyberte príslušný typ základu a nainštalujte ho. Potom urobte zálievku 1: 1 a položte na ňu prvú vrstvu fliaš. V budúcnosti môžete použiť roztok 1: 2 a nezabudnite pridať lepidlo Bustilat na zvýšenie pevnosti (1 kg lepidla na 50 kg roztoku). Zmes sa nanesie na povrch fliaš a vyloží sa ďalšia vrstva. Neodporúča sa robiť viac ako 4 vrstvy naraz, pretože musia mať čas zaschnúť..

Prečítajte si tiež: DIY penový blokový dom

Domy vyrobené z plastových fliaš. Video

Fľaše je možné vyložiť čiapočkami smerom von alebo dovnútra, potom vyčnievajúce úlomky natrieť alebo omietnuť. Na izbu s rozlohou 18 m² m vyžaduje asi 7 000 fliaš. Teraz môžete zbierať nielen peniaze, ale aj fľaše pre svoj vlastný domov. Uvidíme sa na stránkach nášho webu o remeslách svoimi-rukamy.com