Keramické obklady: aplikácia, druhy, inštalácia

Pokladanie keramických obkladov. Foto a video

Keramické obkladové dlaždice boli v staroveku široko používané: používali sa na ozdobu starobylých palácov a chrámov. Teraz rozmanitosť typov tohto materiálu ohromí predstavivosť aj náročných kupujúcich. Kolekcie do kuchyne sú napríklad vyrobené z prírodného kameňa a na podlahu v kúpeľni sa ponúka možnosť v štýle starovekých rímskych terás. Ak chcete ušetriť peniaze na renovačných prácach, zistite, ako sa kladú keramické dlaždice.

Rozsah obkladových dlaždíc

V sortimente stavebných materiálov na dekoráciu povrchu stien a podláh sú obkladové dlaždice najžiadanejšie. S istotou môžeme povedať, že tento typ obloženia patrí do kategórie elitnej kategórie. Rozsah použitia dlaždíc je veľmi široký, od dekorácie interiéru po vnútorné povrchy a končí fasádnymi prácami..

V sortimente stavebných materiálov na dekoráciu povrchu stien a podláh sú obkladové dlaždice najžiadanejšie. S istotou môžeme povedať, že tento typ obkladu odFotografia textúry keramických dlaždíc

Neprekonateľnou vlastnosťou tohto materiálu je absolútna odolnosť voči vlhkosti a nepriepustnosť pre široký rozsah teplôt. Obkladové dlaždice sú ideálne na dekoráciu kúpeľní, bazénov, rôznych terás, verand a chodníkov. Je to prvotriedny nástroj na realizáciu neštandardných kreatívnych nápadov..

Neprekonateľnou vlastnosťou tohto materiálu je absolútna odolnosť voči vlhkosti a nepriepustnosť pre široký rozsah teplôt. Obkladové dlaždice sú ideálne na zdobenie kúpeľní, basovFotografia obkladového materiálu

Keramický obklad vyrábajú svetoznámi výrobcovia zo Španielska, Talianska, Nemecka a tiež rozvíjajúce sa továrne z Bieloruska, Českej republiky, Poľska a Ruska. Výrobný proces tohto materiálu sa vykonáva pomocou najmodernejších zariadení, vďaka ktorým obkladové keramické dlaždice získavajú vynikajúce výkonové charakteristiky..

Proces kladenia keramických dlaždíc

Obkladové dlaždice sú jedinečným materiálom, pretože je možné ich pokladať rôznymi technikami. Súčasne budú vytvorené skutočné majstrovské diela obkladového umenia vo forme originálnych mozaík, panelov, vzorov, reliéfov a sémantických kresieb. Moderné technológie umožňujú vyrábať keramické obklady, ktoré budú napodobňovať rôzne prírodné materiály: prírodné drevo, divoký kameň, staršie tehly.

Obkladové dlaždice sú jedinečným materiálom, pretože je možné ich pokladať rôznymi technikami. V tomto prípade budú vytvorené skutočné majstrovské diela obkladového umenia vo forme op

Keramické obkladové dlaždice dokážu vniesť do atmosféry domu efekt koncipovaný interiérovým dizajnérom. Môžu to byť typicky orientálne ozdoby, zápletky starovekých gréckych tém, európsky klasicizmus. Voľba jedného alebo druhého typu obkladového materiálu je do značnej miery ovplyvnená funkčným účelom miestnosti, v ktorej sa má práca vykonávať..

Keramické obkladové dlaždice dokážu vniesť do atmosféry domu efekt koncipovaný interiérovým dizajnérom. Môžu to byť typicky orientálne ozdoby, zápletky starovekej gréckej tematiky, euro

Mnoho majiteľov domov má rád, keď je vo fasádnom obklade prítomný prírodný kameň alebo dekoratívne tehly. Súčasne nebude použitie takýchto materiálov v stavebníctve vždy vhodné, vzhľadom na ich vysoké náklady na našom trhu. Použitie fasádnych dlaždíc zvyšuje tepelnú izoláciu domu a dodáva jeho exteriéru originálny štýl, ktorý plne odráža individualitu a vkus jeho majiteľov. Široký výber odtieňov a textúr obkladových dlaždíc, ktoré napodobňujú prírodný kameň, umožňuje nájsť najlepšiu voľbu pre vonkajšiu výzdobu fasád akýchkoľvek budov..

Pozrite si video: Tipy na kladenie keramických dlaždíc

Obkladovú keramiku určenú na zušľachtenie exteriérov domov predstavujú výrobcovia v dvoch verziách: na maľovanie alebo už natreté priemyselným spôsobom. Mnoho ľudí objednáva obkladové dlaždice na fasády na následné lakovanie, pretože týmto spôsobom je možné súčasne vyriešiť niekoľko problémov: dosiahnuť jednotnosť odtieňa fasádnej časti, schopnosť ukázať svoj tvorivý talent, keď výber farby a tiež vylúčenie prítomnosti švov medzi susednými radmi dlaždíc.

Exteriér položeného obkladu napodobňuje murivo, pretože vonkajší náter má farebnú schému a textúru identickú s dekoratívnymi tehlami. Malá hrúbka obkladových prvkov a moderná technológia pokládkových prác eliminujú potrebu tesnenia škár.

Exteriér položeného obkladu napodobňuje murivo, pretože vonkajší náter má farebnú schému a textúru identickú s dekoratívnymi tehlami. Malá hrúbka prvkuFotografia keramických dlaždíc

Tento typ materiálov na zdobenie stien a podláh je možné položiť na betónové, pieskovcové a silikátové tehly. Dlaždice je možné použiť pri výstavbe nových zariadení a pri renováciách. Surovinami pre keramické obkladové materiály sú biely cement, kremenný piesok a prírodné prísady. Aby mal hotový výrobok dobrú odolnosť voči rôznym teplotám, pred lisovaním sa do surovín pridávajú polyméry.

Užitočné video: Proces kladenia dlaždíc

Správne vybrané druhy keramických obkladov pomôžu vytvoriť jedinečný vzhľad povrchov a budú potešiť majiteľov domov mnoho rokov. Môžete sa naučiť, ako položiť keramické dlaždice vlastnými rukami, potom nemusíte platiť za služby špecialistov.