Samonasávacie čerpadlá bez predplnenia

Samonasávacie čerpadlá fungujú na princípe bez predbežného plnenia kvapaliny. technické údaje

Samonasávacie čerpadlo je typ čerpadla, v ktorom je prítomná funkcia proti kavitácii. Podľa princípu činnosti samonasávacie čerpadlá čerpajú vodu z hlbokej studne a integrita toku nie je narušená, neexistujú žiadne bubliny a plyn, ktoré by spôsobili poruchu zariadenia.

Užitočný článok: Čerpadlá na zvýšenie tlaku v súkromnom dome

Výhody a nevýhody samonasávacích čerpadiel

Samonasávacie čerpadlá sa veľmi ľahko udržiavajú a vyznačujú sa vysokou kvalitou a stabilnou prevádzkou, ako aj účinnosťou. Neagresívne médium nijako neovplyvňuje zariadenie a jeho princíp činnosti, takže je možné destilovať vodu aj rôzne kvapaliny. Hlavnou nevýhodou čerpadla je, že maximálna hĺbka prevádzky zariadenia by nemala presiahnuť 10 m..

Samonasávacie čerpadlá sa veľmi ľahko udržiavajú a vyznačujú sa vysokou kvalitou a stabilnou prevádzkou, ako aj účinnosťou.Princíp samonasávacieho čerpadla

Klasifikácia a typy samonasávacích čerpadiel

Existujú dva typy zariadení: s vyhadzovačom a bez neho. Jednotka je vybavená externými vyhadzovačmi alebo je zabudovaná do zariadenia. Potom k vzostupu, ako aj k čerpaniu vody dochádza podľa princípu vypúšťania kvapaliny.

Existujú dva typy zariadení: s vyhadzovačom a bez neho. Jednotka je vybavená vstavanými alebo diaľkovými vyhadzovačmi

Počas prevádzky samonasávacie čerpadlo s ejektorom vydáva hlasný zvuk, preto sa odporúča nainštalovať ho do samostatnej miestnosti. Hlavnou výhodou týchto typov zariadení je schopnosť nasávať vodu v hĺbke 10 metrov. Modely čerpadiel bez ejektora pracujú pomocou viacstupňovej hydraulickej jednotky. Takéto zariadenia pracujú celkom ticho, ale na rozdiel od vyhadzovača nie sú schopné získať vodu z veľkých hĺbok.

Princíp činnosti a konštrukčné vlastnosti

Prevádzka čerpadla pozostáva z nasledujúcich fáz:

1. Obežné koleso sa začne otáčať po naplnení potrubia a krytu vodou.

2. Použitím odstredivej sily sa kvapalina pohybuje zo stredu samonasávacieho čerpadla do vzdialených miest.

3. Tlak stúpa, čo uľahčuje tok vody z okraja puzdra do výtlačného potrubia.

4. Po odtoku kvapaliny v strede obežného kolesa tlak klesne a voda opäť naplní telo sacím potrubím.

Samonasávacie aplikácie čerpadiel

Samonasávacie čerpadlá sa vyznačujú spoľahlivosťou, vysoko kvalitným výkonom a dlhou životnosťou. Použitím čerpadla sa nemusíte starať o nedostatok centrálneho systému zásobovania vodou, pretože váš dom alebo letná chata bude neustále vybavená vodou.

  Elektrický laminát na podlahové vykurovanie: pravidlá montáže

Samonasávacie čerpadlá sa vyznačujú spoľahlivosťou, vysoko kvalitným výkonom a dlhou životnosťou.

Zariadenie je možné použiť aj na účinné zalievanie záhrady. Jednoducho priveďte jednotku k vode v studni, jazere alebo inej vodnej ploche. Sú vhodné na použitie v automatických zavlažovacích systémoch, na plnenie bazénov, ako aj na dodávku vody do zavlažovacích systémov a používajú sa na zvýšenie tlaku vody v hydraulických systémoch a iných zariadeniach..

Užitočný článok: Čerpadlá na vykurovanie súkromných domov, ako si vybrať

Charakteristika čerpadiel od rôznych výrobcov

Čerpadlo GRUNDFOS JP

Jednotku Grundfus JP 5 je možné dlhodobo používať na čerpanie vody do bývania. Zariadenia sú vybavené ejektorom, ktorý umožňuje extrahovať kvapalinu z 8 m. Hĺbka. Veľmi robustné puzdro umožňuje čerpadlu pracovať trvale. Za hodinu môže zariadenie s hmotnosťou 9 kg destilovať 4,5 kubických metrov. kvapalina s hlavou 48 m. Jednotka pracuje pri tlaku 6 barov, teplota vody by nemala prekročiť 55 stupňov. Zariadenie je chránené pred prehriatím. Cena: 10 000 rubľov.

Čerpadlo GRUNDFOS JP Jednotka Grundfus JP 5

Charakteristika čerpadla WILO

Zariadenie Wilo PB-201 EA extrahuje vodu zo studne, vhodnej na zavlažovanie.

Horná časť tela je vyrobená z odolnej liatiny s antikoróznym povlakom. Prietok vody je automaticky riadený špeciálnym zariadením. Čerpadlo počas prevádzky nevytvára veľký hluk, je chránené pred prehriatím a chodom nasucho. Zariadenie čerpá kvapalinu z 8 m., Hlava dosahuje 35 m. Čerpadlo destiluje 2,1 kubických metrov za hodinu. m. Jednotkové náklady: 6 000 rubľov.

Charakteristika zariadenia WILO s čerpadlom Wilo PB-201 EA

Odstredivá jednotka CALPEDA

Čerpadlo Calpeda NGXM 3 je odstredivé čerpadlo s ejektorom a má monoblokový dizajn. Má mosadzné obežné koleso a kryt z nehrdzavejúcej ocele. Zariadenie je schopné destilovať kvapalinu vzduchom a inými plynmi. Používa sa na zvýšenie tlaku vody vo vodovodnej sieti..

Značný výkon jednotky umožňuje extrahovať vodu z 9,5 metra dve minúty. Náklady na zariadenie: 5650 rubľov.

Odstredivá jednotka CALPEDA Čerpadlo Calpeda NGXM 3

Talianske čerpadlá Pedrollo

Jednotka Pedrollo CKm 50 má liatinové telo, hnací hriadeľ je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Čerpadlo váži 7 kg a má tichý indukčný motor, ktorý umožňuje jeho nepretržitú prevádzku. Najväčšia pracovná hĺbka zariadenia dosahuje 9 m. S tlakom 35 m presahuje 2,4 kubických metrov za hodinu. m. kvapalina. Čerpadlo funguje správne tak v domácich podmienkach, ako aj v podnikoch, pričom čerpá dažďovú a odpadovú vodu. Náklady: 10 200 rubľov.

  Inštalatérske práce v súkromnom dome s hydraulickým akumulátorom

Jednotka Pedrollo CKm 50

K dispozícii je kaliber vodného čerpadla

Jednotka Caliber NBTs-0,75 E je spoľahlivá a vhodná pre nepretržitú prevádzku. Vyhadzovač je zabudovaný v zariadení. Používa sa na extrakciu vody zo studní. Jednotka je schopná predbehnúť 80 litrov za minútu. Pracuje v hĺbke 9 metrov. Náklady na zariadenie: 3 500 rubľov.

Unit Caliber NBTs-0,75 E n

Odstredivé čerpadlo НЦС 12-10

Čerpadlo NCS 12-10 je odstredivé a jednostupňové čerpadlo. Je vhodný na prácu v hĺbke 5 m. Zariadenie sa používa na destiláciu potravín bez predchádzajúceho plnenia tekutinou. Čerpadlá sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s antikoróznym povlakom. Hmotnosť zariadenia je 21 kg a vytvára tlak 10 metrov, pumpuje 12 metrov kubických za hodinu. m. Náklady na zariadenie: 20 000 rubľov.

Odstredivé čerpadlo НЦС 12-10 Čerpadlo НЦС 12-10 je odstredivé a jednostupňové. Je vhodný na prácu v hĺbke 5 m.

Vedieť princíp činnosti samonasávacích čerpadiel a ich hlavné charakteristiky, môžete sa rýchlo rozhodnúť o výbere a vybaviť zásobovanie vodou v dome vlastnými rukami. Zvýšte pohodlie na svojej letnej chate sami, potom môžete výrazne ušetriť na inštalácii zariadenia.