Čo robí kávovar. Ako kávovar funguje

Čo robí kávovar. Ako kávovar funguje

Čo robí kávovar. Ako kávovar funguje.

Pokračujem v sérii článkov o kávovaroch a dnes napíšem krátky článok, ktorý nám pomôže zistiť, čo vlastne kávovar robí, aby nám dal aromatickú kávu? Vo všeobecnosti zvážime princíp činnosti automatického kávovaru SAEKO VIENA – to nám bude v budúcnosti užitočné pochopiť jeho činnosť, poruchy a odstrániť ich vlastnými rukami..

Aby ste pochopili princíp činnosti kávovaru Saeco (a skutočne, každý iný stroj je automatický), zvážte fázy jeho prevádzky:

  1. Nainštalujeme kávovar a pripojíme ho k napájaniu.
  2. Do nádržky na vodu nalejte čistú vodu, je vhodné ju súčasne nevyberať.
  3. Vypustite trochu (50-100 ml) vody cez trysku na vodu / paru. To sa vykonáva za účelom naplnenia kotla, kanálov a čerpadla vodou (zvyčajne sa to robí pri prvom spustení, ale vždy sa to odporúča)
  4. Zrnká vložíme do násypky na kávu. Pozor, do násypky by mali byť naliate iba zrná (je zakázané liať mletú kávu!).
  5. Čakáme na zahriatie kávovaru (rozsvieti sa zelený indikátor na ovládacom paneli) a stlačte tlačidlo na prípravu kávy. Voilá – o niekoľko sekúnd máme na stole voňavú šálku kávy.

Tu je stručný návod, ako funguje automatický kávovar. Všetko je jednoduché a prehľadné.

Pozrite si video kávovaru Saeko Viena

Zvážte, čo kávovar robí počas prípravy:

  • V prvej fáze inštalácie kávovar vykoná testovací cyklus prevádzky: skontroluje, či sú všetky uzly na svojom mieste a v dobrom stave. V tejto chvíli môžeme počuť bzučanie – kontrolu pracovnej jednotky.
  • Ak je v nádrži nainštalovaný senzor (plavák), potom kým nevylejeme vodu, bude blikať červený indikátor na ovládacom paneli.
  • Voda sa naleje do nádrže, ale zatiaľ nie je v kotle, čerpadle a vnútorných potrubiach. Aby sme tieto prvky naplnili vodou, vypustíme vodu cez výtok (pozri fotografiu). Táto akcia je potrebná, pretože kotol sa zahrieva bez vody, čo je nežiaduce.!
  Úprava plastových okien vlastnými rukami na zimu. Video

– Keď prechádzame vodou cez výtok, prechádzame ňou vodomerom, potom vstupuje do čerpadla a až potom vstupuje do kotla. Odvodňujeme z kotla samostatným kanálom.

  • Zrnká vložíme do násypky, pričom zarovnáme mletie a dávku mletej kávy na porciu (zvážime to v jednom z nasledujúcich článkov)
  • V tejto fáze sa sústreďujú hlavné procesy kávovaru:

– keď stlačíte tlačidlo prípravy, kávovar pomelie zrná na dávkovaciu násypku (predtým sme nastavili množstvo kávy na porciu)

– súčasne je počuteľná činnosť čerpadla – to je vytvorenie požadovaného tlaku (tlak čerpadla asi 15 barov).

– po naplnení dávkovacej násypky vstupuje mletá káva do prijímača pracovnej skupiny, kde sa lisuje a prechádza cez ňu horúca voda pod tlakom (asi 95 stupňov Celzia).

– keď je pohár plný, vyhodený koláč sa hodí do odpadkového zásobníka a pracovná jednotka sa dostane do pracovnej polohy.

Tu je krátky popis, čo robí kávovar pri varení kávy. Tieto fázy práce potrebujeme poznať pre ďalšiu opravu a prispôsobenie kávovaru vlastnými rukami..

Pozrite si video: Čo robí kávovar na prípravu kávy

Odporúčame tiež pozrieť sa na všetky tipy na opravu svojpomocne.