Pôvodné nápady, ako vyzdobiť záhradu vlastnými rukami

Nápady, ako ozdobiť záhradný pozemok vlastnými rukami. Foto, video

Letná chata alebo vidiecky dom s vlastnou záhradou, skleníkom, zeleninovou záhradou a kúpeľným domom je spravidla pýchou svojho majiteľa. Každý sa ich predsa snaží vybaviť láskou a usilovnosťou. Niektorí ukazujú svoju kreativitu a stelesňujú originálne nápady pri návrhu kvetinovej záhrady, nádrže, záhrady. S pomocou bežných materiálov po ruke môžete vytvoriť skutočnú krásu, ktorá sprostredkuje rozprávkovú atmosféru a vzbudí obdiv ostatných. Každý môže urobiť svoju záhradu krásnou a neobvyklou, hlavnou vecou je trochu snívať.

Tvorba originálnych záhonov

Tvorba originálnych záhonov

Kvetinovú záhradu môžete ozdobiť bez akýchkoľvek materiálnych nákladov a finančných investícií. Stačí sa vzdialiť od stereotypov, ktoré sa za tie roky vyvinuli, a namiesto obvyklého štandardného záhonu vytvoriť majstrovskú kvetinovú záhradu, v ktorej budete používať iba nepotrebné a opotrebované veci a predmety. Na tento proces sú vhodné staré jedlá (napríklad džbány, plechovky a hrnce) a starý rozbitý fúrik alebo veľká panva a dokonca aj stará nepotrebná obuv..

Plastové fľaše, kamene rôznych veľkostí, nábytkové prvky (napríklad detská alebo dospelácka posteľ, kočík) môžu slúžiť ako neobvyklý dekoratívny prvok. A ak použijete drevený rám v dizajne mini kvetinového záhonu, získate jedinečný a elegantný vzhľad. Hlavná vec je, že veľkosť záhradnej plochy umožňuje túlať sa fantáziám..

Ak nie je priestor pre novú kvetinovú záhradu, môžete aktualizovať a ozdobiť existujúci záhon. Na vytvorenie plotu budú užitočné akékoľvek improvizované materiály alebo zvyšky stavebného odpadu (napríklad plast, dekoratívny kameň, drevený plot, dlaždice atď.). Je veľmi dôležité, aby v celom návrhu lokality bol použitý rovnaký materiál, aký je k dispozícii v iných budovách. To spojí celý štýl do jedného celku a bude sa navzájom dobre spájať..

Zdobenie záhrady neobvyklými rastlinami

Zdobenie záhrady neobvyklými rastlinami

Nezvyčajné rastliny by sa mali chápať ako neexotické zámorské exempláre, ktoré vyžadujú osobitnú starostlivosť a špeciálne podmienky zadržania. Stačí si kúpiť obyčajné krásne a zároveň užitočné rastliny. Patria sem kríky drieňa a horského popola, čučoriedky a kaliny, hlohu a bazy. S takými predstaviteľmi flóry môžete mať vždy po ruke zdravé a chutné bobule a užívať si ich fantastickú krásu po celý rok. Tieto rastliny sú natoľko rozmanité, čo sa týka ich typov a odrôd, že si určite vyberiete niečo jedinečné a špeciálne pre seba..

Krásu kvetinovej záhrady alebo kvetinového záhonu je možné doplniť pútavými pikantnými rastlinami – voňavým tymianom, voňavým oreganom, bazalkou rôznych farieb a tiež uhorkovou bylinkou. Mini-bobuľovitý a zeleninový minikvetinový záhon v tvare slimáka môžete postaviť z kríkov cherry paradajok, šalátu, červenej papriky a jahôd.

Kutilský rybník

Kutilský rybník

Bežná nádrž bude vyzerať krajšie a atraktívnejšie, ak z nej vyrobíte fontánu alebo vodopád. Pokiaľ je na mieste vodovodný systém, s usporiadaním nebudú žiadne špeciálne problémy. To poskytne príležitosť široko rozvinúť tvorivú predstavivosť a predstavivosť. Môžete napríklad vytvoriť celú vodnú kompozíciu pomocou niekoľkých fontánových trysiek. Pramienok môžete nechať zasiahnuť priamo pod vodou.

Nádrž bude ešte zaujímavejšia a originálnejšia, ak ju doplníte plávajúcimi alebo podvodnými lampami s viacfarebnými žiarovkami. Takéto osvetlenie večer zmení obyčajný rybník na exkluzívnu štruktúru. Osvetlenie sa môže vykonávať nielen pomocou bežných žiaroviek a bateriek, ale aj pomocou iných improvizovaných domácich predmetov a figúrok..

Dekor dreva

Dekor dreva

Rustikálny štýl zahŕňa použitie drevených materiálov a je veľmi obľúbený medzi majiteľmi záhradných a letných chát. Drevo bolo vždy považované za najľahší a najdostupnejší materiál, s ktorým sa dá pracovať. Je sám o sebe veľmi krásny a v kombinácii s rôznymi farbami a lakmi, prostriedkami na spracovanie z neho môžete vytvárať jedinečné a trvanlivé majstrovské diela..

Takmer na každom nádvorí, záhrade alebo chate je drevená dekorácia, ktorú majiteľ vyrobil vlastnými rukami. Útulný letný altánok alebo pohodlná lavička, malý mostík nad rybníkom alebo drevený plot okolo kvetinovej záhrady vždy potešia oko. Všetky tieto položky nielenže plnia svoju priamu funkciu, ale stávajú sa dekoratívnou ozdobou na webe. Keď je vedľa drevenice kúpeľný dom v rovnakom štýle alebo studňa z dreveného rámu, teplom, úprimnosťou a pohostinnosťou pripomína scenériu ruskej dediny. Dokonca aj obyčajná lavička a stôl uprostred záhrady, na ktorej sa týči ruský samovar, sa stáva skutočnou ozdobou a doplnkom dizajnu domácnosti..

Kameň v dizajne stránky

Kameň v dizajne stránky

Na zdobenie a zdobenie územia sa najčastejšie používajú kamene, ktoré neboli spracované a leštené. Ich prirodzený vzhľad im umožňuje splynúť s prírodou a nevyčnievať z celkového zloženia. Tento materiál je považovaný za pevný, trvanlivý a ušľachtilý. Vyzerá to skvele v kombinácii s vodou a rastlinami. Môže byť použitý pri stavbe alpskej šmýkačky, položte jej cestu, urobte kamenný plot okolo kvetinového záhonu. Kameň, na ktorom sú jasnými farbami namaľované rôzne predmety alebo kompozície zápletky, môže oživiť a rozveseliť..

Jediným negatívom sú náklady na materiál spojené s kúpou kameňa. Iba obyvatelia horských oblastí majú možnosť hojne využívať takýto materiál, ale všetci ostatní budú musieť hľadať pomoc v špecializovaných predajniach..

Plast vo výzdobe stránky

Plast vo výzdobe stránky

Plast nebude záhradný pozemok elegantný, ale krásny a útulný – to je nepochybne. Mnohí z nás vyhadzujú veľa plastových fliaš bez toho, aby sme premýšľali o tom, ako môžu prísť vhod pri návrhu a výzdobe stránok. S pomocou tohto materiálu, ktorý má mobilitu a dobrú ohybnosť, môžete urobiť veľké množstvo zábavných a zaujímavých remesiel. Palmy, kvety, zvieratá, vtáky z plastových fliaš budú môcť ozdobiť jazierko, záhradu, kvetinovú záhradu, záhon. Deti budú mať z takýchto šperkov radosť. Plast je možné použiť aj ako materiál na oplotenie minikvetinových záhonov alebo ako doplnok pri zdobení jazierka..

Zdobenie webu rôznym príslušenstvom

Zdobenie webu rôznym príslušenstvom

Všetci tí, ktorí sa radi venujú práci na letnej chate a sú na svojom pozemku, majú veľmi radi prírodu. Príroda sú záhradné záhony, záhrada, kvetinová záhrada a samozrejme vtáky. Pre nich sú nevyhnutne postavené špeciálne „jedálne“, ktoré nielen pomáhajú opereným priateľom, ale aj zdobia záhradu. Kŕmidlá pre vtáky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ktoré zostali po stavbe, alebo z akýchkoľvek dostupných prostriedkov. Môžu to byť tyče, plast, drevný odpad..

Môžete tiež ozdobiť záhradu pomocou rôznych postáv zakúpených v špecializovaných predajniach alebo vyrobených vlastnými rukami. Takéto figúrky – dekorácie by bolo dobré mať v každej záhrade. Vďaka nim bude ešte útulnejší a atraktívnejší. Na výrobu takýchto majstrovských diel budete potrebovať kreatívnu predstavivosť, veľa trpezlivosti a zručnosti, ako aj množstvo materiálov a predmetov – plastové fľaše, staré pneumatiky, drevený stavebný odpad, starý riad a domáce potreby..

Dekor a dekorácie do záhrady-nápady na letnú chatu, ktoré si urobte sami (video)

&# 128151; Dekor a dekorácie do záhrady-nápady na letnú chatu, urobte si to sami�� Dekor a dekorácie do záhrady-nápady na letnú chatu, urobte si sami