Jahodový džem s celými bobuľami

Jahodový džem na zimu recepty. Fotka krok za krokom

Jahody sú považované za jedno z najužitočnejších bobúľ, a preto sú pri nedostatku vitamínov jednoducho nevyhnutné. Má pozitívny vplyv na ľudské zdravie, zlepšuje metabolické procesy a dodáva telu užitočné minerály. Už ste nazbierali jahody vo vlastnej dači? Potom je čas variť jahodový džem s celými bobuľami. Uchovávajte na zimu vlastnými rukami podľa osvedčených receptov.

Najlepšie recepty: ako správne pripraviť jahodový džem

Predtým, ako začnete variť džem, musíte bobule dobre opláchnuť, olúpať sepaly a potom ich vysušiť. Nezabudnite uvariť domáci jahodový džem, pretože je aromatickejší. Penu priebežne odoberajte a varte v troch krokoch, aby boli jahody neporušené..

Zloženie:

  • jahody 6 kg;
  • cukor 2 kg;
  • kotol alebo iné jedlá s hrubým dnom.
  1. Prejdite jahodami, aby ste natrafili len na rovnaké bobule. Veľké je možné nožom prekrojiť na polovicu.Prejdite jahodami, aby ste natrafili len na rovnaké bobule. Veľké je možné nožom prekrojiť na polovicu.
  2. Nalejte časť cukru do jahôd a nechajte niekoľko hodín pôsobiť, aby bobule pustili šťavu.
  3. Potom, čo uvidíte dostatok šťavy, môžete bobule uvariť. V žiadnom prípade nezasahujte, pretože tým poškodíte celé jahody..
  4. Po uvarení pridajte ešte cukor, varte asi 10 minút a nechajte jahody vychladnúť. Môžete ju prikryť uterákom.Po uvarení pridajte ešte cukor, varte asi 10 minút a nechajte jahody vychladnúť. Môžete ho prikryť uterákom.
  5. Po 6-8 hodinách džem opäť povarte a pridajte trochu cukru (asi 600 g).
  6. Nechajte jahody tretíkrát vychladnúť 6-8 hodín a potom pridajte zvyšný cukor. Rozdeľte svoje existujúce 2 kg cukru na 4 časti, aby ste sa v nich neskôr lepšie orientovali.
  7. Jahody uvaríme a zabalíme do sterilizovaných pohárov.po 6-8 hodinách džem opäť povaríme a pridáme trochu cukru (asi 600 g). Nechajte jahody tretíkrát vychladnúť 6-8 hodín a potom pridajte zvyšný cukor. Na začiatku sa rozdeľte na

Ako pripraviť jahodový džem

Ak chcete v zime natrieť chlieb aromatickým džemom alebo pripraviť rožky s jahodami, uvarte džem. Pripravuje sa dostatočne rýchlo. Jahody najskôr opláchneme, potom ošúpeme. Môžete brúsiť dvoma spôsobmi: cez sito alebo jednoducho poraziť mixérom. Okrem jahôd budete potrebovať cukor a želírovací prostriedok, ktorý sa predáva v sekcii korenia. Môže to byť „Jam“ alebo „Zhelfix“. Zvážte proporcie, preto ho zmiešajte s jahodami podľa návodu. Asi 1 kg jahôd vezme 1 vrecko želírovacieho činidla.

  Zásoba na zimu: jedinečný hroznový džem

Ak chcete v zime natrieť chlieb aromatickým džemom alebo pripraviť rožky s jahodami, uvarte džem.

„Confiture“ vymiešame s cukrom a vlejeme do šľahaných jahôd. Jahodovú zmes privedieme k varu. Nezabudnite neustále miešať, aby sa jahody nepripálili. Potom pridajte viac cukru, na základe 1 kg jahôd 0,6 kg cukru. Ak chcete, môžete dávku zvýšiť, ak máte radi sladký džem. Džem dobre uvarte, potom nalejte do pohárov a zrolujte. Banky najskôr sterilizujte. Ochutnajte všetko, čo sa nehodí do celej rodiny.

Potom pridajte viac cukru, na základe 1 kg jahôd 0,6 kg cukru. Ak chcete, môžete dávku zvýšiť, ak máte radi sladký džem. Džem dobre uvarte, potom nalejte do pohárov a zrolujte.

Prečítajte si tiež: Kedy zbierať šišky na džem

Jahodový džem môžete na zimu uvariť podľa rôznych receptov, pretože všetko závisí od konečného výsledku, ktorý chcete dosiahnuť. Ak potrebujete zachovať užitočné látky, varte päť minút a varenie hustého džemu budete musieť stráviť niekoľko hodín..