Ako zaujímavé a krásne zdobiť vianočné gule

ako ozdobiť balóniky na nový rok vlastnými rukami

Najpopulárnejšou hračkou vianočného stromčeka je vianočná guľa. Skutočne každý rok pred novým rokom ľudia zdobia vianočné stromčeky v dome guľami, ktoré majú rôzne farby a iné fórum. Stojí však za zmienku, že každý rok prichádza do módy stále viac nových trendov. Napríklad pre nový rok je už nudné zdobiť vianočný stromček loptičkami. Dnes sa majstri svojho remesla zaoberajú zdobením týchto dekorácií vianočných stromčekov a vyrábajú z nich skutočné umelecké diela. Preto sme sa v tomto článku rozhodli hovoriť o tom, ako si vyrobiť dekor vianočných guličiek vlastnými rukami..

Vianočné gule zdobíme vlastnými rukami. Fantastické nápady

Slávnostné gule zdobené šnúrkami a korálkami.

Najjednoduchší a zároveň najroztomilejší spôsob, ako ozdobiť vianočnú guľu, je ozdobiť ju svetlou šnúrou alebo korálkami. Aby bola vaša lopta skutočne slávnostná, musíte k nej prilepiť lesklú šnúrku. Pri svojej práci môžete použiť aj niť s korálkami. Pozrite sa, aké loptičky môžete získať..

ako ozdobiť balóniky na nový rok vlastnými rukami

zdobenie vianočných gúľ vlastnými rukami

dekor vianočná guľa

Vianočná guľa ozdobená flitrami.

Na tento spôsob zdobenia si kúpte flitre v špecializovanom obchode. A urobte loptu na vianočný stromček z peny. Teraz prekrývajte flitre. Na tento účel použite špendlíky..

ako ozdobiť balóny na nový rok

Lopta na vianočný stromček z listov časopisov.

Bežnú penovú guľu môžete ozdobiť rôznymi materiálmi. Tu vám navrhneme najlepšie spôsoby. Na ďalšiu metódu zdobenia použite napríklad nepotrebný časopis. Odtrhnite z neho pláty a každý list stočte do zväzku. Na ozdobu budete potrebovať niekoľko týchto postrojov. Koniec takého zväzku by mal byť prilepený k hornej časti lopty a potom pokračovať v navíjaní lopty po celom obvode.

ako ozdobiť vianočnú guľu

DIY dekorácia vianočnej gule

Vianočná guľa zdobená čipkou.

V tomto príspevku sme sa rozhodli diskutovať o tom, ako ozdobiť vianočné gule na vianočný stromček. Zdobenie lopty čipkou bude vyzerať veľmi pekne. Na túto prácu si vezmite čipku. Z materiálu musíte odstrihnúť jednotlivé diely. Tieto diely musíte prilepiť na penovú guľu lepidlom. Pri svojej práci používajte lepidlo PVA. Akonáhle je lepidlo suché, namaľte plavidlo bielou akrylovou farbou. Potom vezmeme bronzovú akrylovú farbu a znova natrieme výrobok. Potom loptu očistite čistou špongiou. V dôsledku takýchto akcií povrch lopty starne. Teraz prilepte závesný klobúk a určite uviažte peknú saténovú stuhu.

  DIY papierová nádrž, schéma pre začiatočníkov

ozdobte vianočnú guľu rukami

Ďalšou možnosťou zdobenia lopty čipkou.

ako ozdobiť vianočné gule

Zdobenie vianočných gúľ cestovinami a gombíkmi.

Ak chcete v novom roku ozdobiť svoj strom neobvyklými a zároveň jasnými loptičkami, urobte si ich sami. Ak vás samotné zdobenie loptičiek nudí, zapojte do tejto činnosti svoje deti. Nasledujúca metóda dekorácie im totiž nespôsobí žiadne ťažkosti. Dokonca aj predškolák môže lepiť cestoviny a gombíky na penovú guľu. A vy môžete tento proces sledovať a v prípade potreby im môžete ponúknuť svoju pomoc..

ako ozdobiť vianočnú guľu

dekorácia vianočnej lopty

ako ozdobiť vianočné gule vlastnými rukami

dekor vianočná guľa

Ako ozdobu určite použite elegantnú saténovú stuhu..

Guličky, ktoré sú prelepené cestovinami alebo mincami, budú vyzerať zaujímavo. Tieto hračky môžu tiež zaujať svoje správne miesto pri zdobení vášho vianočného stromčeka..

Dekorácia vianočnej gule

DIY dekorácia vianočných gúľ

Priehľadné balóny s tajomstvom.

Do nového roka sa dokonca aj obyčajná priehľadná guľa môže stať zaujímavým dekoratívnym predmetom. Na vnútorný povrch gule stačí umiestniť rôzne dekoratívne položky. Tu zapnite fantáziu a vyrobte niečo originálne.

ako ozdobiť loptu na vianočný stromček vlastnými rukami

Lopty zdobené priadzou.

Milovníci pletenia budú môcť ozdobiť gule na vianočný stromček krásnou priadzou. Tu môžete použiť techniku ​​háčkovania alebo pletenia. Najprv ponúkneme niekoľko nápadov na vianočné gule háčkovanou technikou..

DIY vianočná guľa

zdobenie lopty vlastnými rukami

DIY dekorácia vianočných gúľ

A tu sú gule v technike pletenia.

DIY dekorácia vianočných gúľ

DIY dekorácia vianočných gúľ

Ako krásne maľovať vianočné gule

Vyššie v tomto príspevku sme predstavili niekoľko nápadov na zdobenie loptičiek. Malo by sa však povedať, že to nie sú všetky metódy zdobenia guličiek. Teraz stojí za to hovoriť o tom, ako maľovať vianočné gule vlastnými rukami. Na túto prácu použite špeciálny trblietavý gél.

Pokiaľ ide o samotnú prácu, musíte si vziať loptu a vybrať pre ňu vhodnú gélovú farbu. Na povrch lopty nakreslite najrozmanitejšie tvary a vzory.

dekorácia vianočnej gule

ako ozdobiť vianočnú guľu

Zdobenie gule na vianočný stromček drobenkou z nepotrebných CD.

Aby vianočná guľa vyzerala veľmi zaujímavo, ozdobte ju drobkami z nepotrebných diskov. Pri tejto práci musíte samozrejme brúsiť kotúče. Okrem toho musíte pripraviť:

 • Vianočné gule na ozdobu,
 • kuchynské alebo kovové nožnice,
 • sito,
 • nepotrebný mixér,
 • okuliare na ochranu,
 • čistý kontajner.
  DIY remeselné nápady pre nový rok 2017

DIY dekorácia vianočných gúľ

Priebeh:

 1. Najprv musíte vziať kotúč a nastrihať ho nožnicami, aby ste vytvorili malé kúsky..
 2. Kúsky disku posielame do mixéra, zatvorte veko. Stojí za to povedať, že mixér po tomto procese bude nevhodný na priame použitie. Preto v tomto prípade použite už nepotrebnú techniku..
 3. Nalejte flitre z disku do sita a pod sitko vložte nádobu. Obsah sa oplatí preosiať.
 4. Teraz vezmeme loptu, namastíme ju lepidlom. Roll loptu v trblietkach. Zároveň ho musíte držať za držiak.
 5. Akonáhle je lepidlo suché, odstráňte prebytočný lesk z povrchu gule.

dekorácia vianočnej loptyremeselná vianočná loptaDIY dekorácia vianočných gúľDIY dekorácia vianočných gúľDIY dekorácia vianočných gúľ

Zdobenie vianočnej gule technikou Decoupage.

Nestojí za to opisovať, ako krásne vianočné gule vyzerajú pomocou techniky decoupage. Mali by ste si vyrobiť svoje vlastné gule, ktoré urobia novoročnú krásu ešte krajšou. Na prácu by ste mali pripraviť:

 • vianočné gule,
 • viacvrstvové papierové obrúsky s potlačou,
 • kefa a lepidlo na decoupage.

ako ozdobiť vianočnú guľu

Priebeh:

 1. Najprv odstránime držiak zo všetkých loptičiek, ktoré môžu počas prevádzky prekážať..
 2. Teraz pomocou kefy naneste na loptu lepidlo.
 3. Ubrousok na decoupage rozdeľte na vrstvy. Na prácu potrebujete vrstvu s potlačou. Tlač musíte strihať úhľadne.
 4. Ďalej začneme lepiť kúsky papiera na povrch gule. Na papier musíte navyše naniesť lepidlo na decoupage. Papier jemne vyrovnajte. Lopta by teraz mala úplne vyschnúť.
 5. Teraz pripevníme držiaky k lopte.

ako ozdobiť vianočnú guľuako ozdobiť vianočné guletechnika decoupageako ozdobiť vianočnú guľu

Konečne

Tento článok samozrejme obsahuje len niekoľko nápadov na zdobenie vianočných gúľ. Môžete použiť naše nápady na zdobenie alebo použiť svoju predstavivosť na vytvorenie niečoho zaujímavého vlastnými rukami..