DIY veľkonočné stromčeky: Popis a fotografia

ako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukami

Veľkonočné sviatky sa v našej krajine oslavujú so špeciálnym teplom. Takmer všetci ľudia sa na tento deň vopred pripravujú. V tomto prípade sú na výzdobu domu vytvorené rôzne druhy remesiel. Veľkonočný strom však okrem iných remesiel zaujíma osobitné miesto v interiéri domu. V Rakúsku a Nemecku je tento strom v centre pozornosti na slávnostnom stole. V tomto článku vám povieme, ako vyrobiť veľkonočný strom na Veľkú noc vlastnými rukami. V tomto článku sa tvorba tohto remesla bude vykonávať krok za krokom.

Remeselný veľkonočný stromček

Ako vyrobiť veľkonočný stromček. Prvá možnosť.

Výroba veľkonočných stromčekov vlastnými rukami je neuveriteľne príjemná. Táto aktivita vám navyše môže priniesť pozitívne emócie. Na vytvorenie prvej verzie plavidla budete potrebovať:

 • Malý kvetináč alebo vedro,
 • Polyuretánová pena,
 • Materiály na dekoráciu,
 • Dlhé palice a polystyrénové vajíčka.

Priebeh:

 1. Vajcia polystyrénu najskôr namaľte jednoduchými akvarelami.
 2. Farebné vajíčka položte na dlhú palicu. Ozdobte každý semenník krásnou stuhou.
 3. Teraz sa postarajte o hrniec. V tomto prípade je naplnená až na vrchol penou..
 4. Potom natreté zelenou farbou.
 5. Potom sa do tohto tmelu vložia tyčinky s vajíčkami.

majstrovská trieda veľkonočného stromu

Veľkonočný stromček. Možnosť dve.

V tomto článku hovoríme o tom, ako vyrobiť veľkonočný strom. Ďalší strom na výrobu je veľmi jednoduchý, pripravte si nasledujúce materiály:

 • Kvetinová pena a kvetináč.
 • Mladé konáre stromov alebo vŕby.
 • Vajcia, stuhy a pestrofarebné plátno.

Priebeh:

 • Najprv je kvetináč naplnený polyuretánovou penou. Teraz vezmite vetvičky, ktoré ste pripravili predtým, a vložte ich do penového hrnca.

Na poznámku! Ak nechcete vo svojej práci používať polyuretánovú penu, môžete použiť vázu, ktorú naplníte kamienkami alebo obyčajnou vodou..

 • Ďalším krokom je začať zdobiť strom. V tomto prípade môžete použiť kúsky svetlej látky alebo krásne stuhy. Samotný hrniec je obšitý látkou a kompozícia je doplnená stuhami a veľkonočnými figúrkami.
 • Najdôležitejšou ozdobou takéhoto stromu sú kuracie vajcia. Vezmite preto surové vajíčko a odstráňte z neho obsah. Aby ste to urobili, musíte urobiť otvory v hornej a dolnej časti. Cez otvory sa natlačí drôt a žĺtok sa prepichne. Prirodzene sa všetok obsah naleje. Potom sa škrupina umyje a dobre vysuší. Po týchto krokoch môžete vajíčko ľubovoľne ozdobiť..
 • Zdobené vajíčka budú zavesené na strome. Preto, aby ich bolo možné zavesiť, stuha sa zloží na polovicu. Vytvorí sa slučka, ktorá je zaistená uzlom. Konce stužiek zasuňte do otvorov vo vajíčku. Navlečte na ne koráliku. Ďalej ich znova zafixujeme uzlom. Robíme to so všetkými vajíčkami..
 • V poslednom kroku ozdobíme náš stromček. Zdobené vajíčka sú zavesené na vetvičkách. Výrobok je možné doplniť stuhami a rôznymi druhmi aplikácií.
  DIY solárny systém

majstrovská trieda veľkonočného stromu

Veľkonočný stromček. Možnosť tri.

Dokonca aj deti môžu vyrobiť ďalší veľkonočný stromček. A podrobná majstrovská trieda na vytvorenie tohto remesla by vám mala pomôcť pri jeho výrobe.

Urob si sám veľkonočný strom urob si sám veľkonočný strom krok za krokom

Aby ste teda urobili pekný strom, pripravte si konár stromu, ktorý vopred namaľujte. Kvaš je na to ideálny. Budete tiež potrebovať vo svojej práci: suché vetvy, tekuté klinčeky, vatové tampóny, stuhy, ozdobné vajíčka a korálky rôznych veľkostí.

Priebeh:

 1. Vopred stojí za to urobiť polotovary z farebných vajec. Môžu byť vyrobené z lesklej lepenky. Na tieto rovnaké medzery stojí za to pripevniť vetvičky kundičky. Môžete si ich vyrobiť sami. Stačí odtrhnúť bavlnenú časť z tyčiniek a pripevniť ju už na samotný obrobok lepidlom na vetvu. Vajíčka môžu byť tiež ozdobené stuhami a korálkami.Urob si sám veľkonočný strom urob si sám veľkonočný strom krok za krokom
 2. Potom je na každé také semenník pripevnená saténová stuha. Z toho by mala byť vytvorená slučka. Práve pre túto slučku bude obrobok zavesený na strome..
 3. Samotné vetvičky môžu byť zasadené do krásneho džbánu alebo do vázy..

Veľkonočný stromček. Možnosť štyri.

Tento článok vám povie, ako vyrobiť veľkonočný strom vlastnými rukami. Ďalšiu verziu stromčeka je možné vyrobiť aj s dieťaťom. Takýto proces vám obom určite prinesie závratné potešenie..

fotka veľkonočných stromčekov urob si sám

Na vytvorenie stromu pripravte:

 • Akrylový alebo PVA základný náter.
 • Omietka z Paríža a akrylové farby.
 • Sadzač alebo prášok.
 • Ozdoby pre remeslá.

Priebeh:

 1. Je potrebné strihať dlhé vetvy a zvoliť optimálnu dĺžku pre plavidlo..
 2. Najprv musíte pokryť PVA alebo základným náterom.
 3. Keď sú suché, nalakujte ich vhodnými farbami..
 4. Ko pripravte, kým konáre vyschnú. Môže byť vyrobený z kovu alebo plastu. Kvetináč musí byť ozdobený spôsobom, ktorý sa vám najviac páči. Ale ak má vhodný vzhľad, potom nestojí za to zdobiť.fotka veľkonočných stromčekov urob si sám
 5. V ďalšej fáze sa do nádoby naleje voda (o 4 cm) a naleje sa do nej sadra. Zamiešajte a znova pridajte sadru z Paríža. Stojí za to naliať súčasne, kým zmes nezíska konzistenciu tekutej kyslej smotany.fotka veľkonočných stromčekov urob si sám
 6. Teraz môžete vkladať vetvy. A aby nespadli, sú podopreté nejakým predmetom. Do zahustenej hmoty môžete vložiť aj konáre. Kým sadra sadne, držte konáre rukami.
 7. Už vysušenú omietku je potrebné ozdobiť sisalom.fotka veľkonočných stromčekov urob si sám
 8. Zostáva len ozdobiť samotný strom rôznymi predmetmi vo veľkonočnej téme.
  Aké remeslá robiť 1. septembra v materskej škole

Veľkonočný stromček. Možnosť päť.

Výroba veľkonočných stromčekov je neuveriteľná, príjemná. Na výrobu ďalšieho stromu sú samozrejme potrebné samotné vetvičky, črepník na stojan a tiež dekorácie.

ako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukami

Priebeh:

 1. Keramický hrniec alebo akákoľvek iná nádoba je naplnená kúskom polystyrénu. Sú tam umiestnené aj malé ozdobné kamienky. Na skrytie niektorých bodov sa používa umelá tráva..
 2. Konáre musia byť natreté bielym kvašom. Najprv však z nich odstráňte kôru..
 3. Vetvy dajte do hrnca.
 4. Na zdobení veľkonočného stromčeka sa budú podieľať figúrky, ktoré si vyrobíte aj vlastnými rukami..
 5. Na výrobu figúrok je potrebné vystrihnúť vzory z obyčajného papiera. Zložte látku pravou stranou. Detaily sú superponované na tkanine. V tomto prípade stojí za to opustiť švy a vystrihnúť detaily..
 6. Na ušitie dielov ich musíte zložiť prednou stranou dovnútra. Ušite ich písacím strojom na všetky strany. Spodná strana však musí zostať nezošitá..
 7. Každý detail je vyplnený výplňovým polyesterom. A diera v časti je zašitá. Ak chcete ozdobiť hračku, prišite k nej slučku priadze. Križovatku ozdobte mašličkou, ktorá je vytvorená zo saténovej stuhy.
 8. Vtáky potrebujú šiť na oči. Použite čierne korálky. Na krídla použite malý kúsok pásky. Páska je zložená na polovicu a potom prišitá k telu vtáka. Zajacovi prišite nos a oči. Medzi ušami je pripevnená mašľa zo saténovej stužky.
 9. Na ozdobu stromčeka je možné použiť kvety, ktoré sú vyrobené z krepového papiera. Na ozdobu stromčeka je možné vyrezať veľké množstvo kvetov.
 10. Hotové kvety sú pripevnené k stromu v náhodnom poradí. Potom, čo sú pripevnené k stromu, si môžete obliecť hračky.

ako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukamiako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukamiako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukamiako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukamiako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukamiako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukamiako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukamiUrob si sám veľkonočný strom urob si sám veľkonočný strom krok za krokomUrob si sám veľkonočný strom urob si sám veľkonočný strom krok za krokomako vyrobiť veľkonočný stromček vlastnými rukami

Konečne

Ako vidíte, veľkonočné stromčeky pre domácich majstrov sú veľmi jednoduché. A dúfame, že ste sa o tom mohli dnes presvedčiť na vlastné oči..