DIY vianočné remeslá z kozmetických diskov

DIY vianočné remeslo z diskov

Každá žena určite vie, čo sú vatové tampóny. Je však potrebné pripomenúť, že vatové podložky sú výrobkom, ktorý je vyrobený z lisovanej vaty. Tieto prvky sa používajú v kozmetickej oblasti. Bavlnené podložky môžu byť nielen okrúhle, ale aj obdĺžnikové. V tomto článku stojí za to hovoriť o tom, aké remeslá z diskov je možné vyrobiť na Nový rok. Naše nápady sa vám budú páčiť a radi urobíte niečo úžasné na novoročnú tému.

Bavlnené podložky remeselné nápady

Anjeli – hračka na vianočný stromček.

Na výrobu anjelov budete potrebovať: pár vatových tampónov, korálku, niť a prvky na ozdobu.

DIY vianočné remeslo z diskov

Priebeh:

 1. Disk je rozdelený na niekoľko častí a do jednej časti je navinutý korálik. Potom sa pomocou vlákna vytvoria anjelské krídla.
 2. Druhý disk sa skladá do trojuholníka. Pomocou lepidla sa lepí na krídla..
 3. V ďalšej fáze zostáva len ozdobiť anjelov. V tomto prípade sa používajú flitre alebo iné dekorácie..
 4. Potom musíte k hračke prilepiť slučku alebo špáradlo..

DIY vianočné remeslo z diskov

Santa Claus je ďalšou hračkou vianočného stromčeka.

Je ľahké urobiť krásneho Santa Clausa. V tomto prípade použite na oči plastovú lyžičku, červenú priadzu, gombíky alebo korálky a samozrejme aj samotné vatové tampóny..

DIY vianočné remeslá z kozmetických diskov

 • Takže stojí za to urobiť bradu z jedného bavlneného tampónu. Za týmto účelom prilepíme jeden kotúč a jeho okraje odstrihneme nožnicami. Červenou fixkou nakreslite ústa nášho Santu.
 • Potom natrieme lyžicu vyrobenú z plastu lepidlom a navinieme okolo nej červenú priadzu. Rukoväť je potrebné pevne zabaliť. Špička lyžice však nie je zabalená. Mikulášska brada je na ňom prilepená. Na opačnú stranu lyžice zostáva nakresliť úsmev a prilepiť oči.

remeslá z diskov nový rok

remeslá z diskov nový rok

Vianočné gule vyrobené z bavlnených podložiek.

Niektoré novoročné remeslá z diskov vyzerajú nádherne. Ich výroba je navyše nielen jednoduchá, ale aj príjemná. Na vytvorenie originálnej lopty, ktorá vyzerá ako snehová guľa, použite 15 dielov. Na očko používame aj zošívačku a krásnu červenú saténovú stužku..

  Jednoduché elastické náramky

remeslá z diskov nový rokNovoročné remeslá z diskov

Priebeh:

 1. Každý disk sa teda zloží na polovicu a potom sa znova zloží na polovicu. Kvôli spoľahlivosti sú disky upevnené niťou alebo zošívačkou..
 2. Hotové trojuholníkové polotovary sú navlečené na silnej bielej nite. Potom musíte vytvoriť úhľadnú snehovú guľu, ktorá by mala byť okrúhla..
 3. Zostáva len ušiť jasnú stuhu a ozdobiť váš vianočný stromček hotovou guľou.

Novoročné remeslá z diskov

Hračka na vianočný stromček – kvet.

Bavlnené podložky budú dobre fungovať na vytváranie veľmi krásnych vianočných kvetinových hračiek. Na ich výrobu budete potrebovať: bavlnené disky a zošívačku. Odporúča sa tiež pripraviť rôzne položky na dekoráciu. Môžu to byť gombíky, korálky, ako aj flitre a pozlátko..

Priebeh:

 1. Stojí za to vytvárať okvetné lístky z každého bavlneného tampónu. Každý disk sa skladá do trojuholníka. Obrobok je upevnený ihlou a niťou. Na každú kvetinu potrebujete 7 takýchto okvetných lístkov.
 2. 2 bavlnené podložky je potrebné zložiť. Potom sú medzi nimi upevnené okvetné lístky. Práca používa zošívačku.
 3. Hotový výrobok môžete ozdobiť podľa vlastného uváženia.

Novoročné remeslá z diskov

Girlanda z bavlnených podložiek.

Na rýchle a jednoduché vyzdobenie interiéru vášho domova alebo materskej školy môžete použiť veniec, ktorý je možné vytvoriť jednoducho z vatových tampónov. Na tvorenie potrebujete silnú bielu niť, na ktorú sú pomocou bavlneného stehu navlečené bavlnené podložky. Hotové nite sa zavesia tam, kde je to potrebné.

Novoročné remeslo z vatových tampónov

Vianočný stromček vyrobený z diskov.

Krásne remeslo vyrobené z bavlnených podložiek na Nový rok môže zmeniť absolútne každý interiér. Miniatúrny vianočný stromček vyrobený z vatových tampónov je vynikajúcou ozdobou každého interiéru.

Vyrovnať sa s vytvorením vianočného stromčeka je veľmi jednoduché. V prvom rade je kužeľ vyrobený z papiera whatman.

Na tento kužeľ sú pomocou horúceho lepidla prilepené bavlnené podložky. V tomto prípade musia byť trojuholníky vyrobené z bavlnených podložiek.

  DIY bábiky zo šrotu

Hotový vianočný stromček je ozdobený korálkami alebo inými ozdobnými prvkami..

remeslá z diskov nový rok

Novoročný veniec.

Rozhodli sme sa vyzdobiť náš dom niečím neobvyklým, potom sa na vytvorenie takýchto remesiel odporúča použiť najjednoduchšie materiály, ktorými môžu byť bavlnené podložky..

Na veniec je v prvom rade pripravená základňa. Vytvorte gumový alebo penový krúžok. Ak také materiály neexistujú, potom je možné z novín vytvoriť prsteň, ktorý sa zvinie a vytvorí sa z neho prsteň..

Prvky z bavlnených podložiek sú prilepené k hotovému obrobku. Tieto prvky sa dajú ľahko vykonať. Bavlnený tampón je zvinutý vo forme vrecka. Potom je okolo neho navinutý druhý a tretí kotúč. Výsledkom je ruža. Do stredu takéhoto vrecka je pripevnený alebo prišitý korálik.

Tieto prvky sú prilepené k základni venca. Mali by byť umiestnené čo najbližšie k sebe. A v intervaloch stojí za to zdobiť korálkami. Hotovú kompozíciu môže doplniť krásna saténová mašľa.

DIY vianočné remeslo z diskov

Jednoduché remeslo pre deti.

Deti sa tiež chcú zúčastniť na vytváraní niečoho zaujímavého. A bavlnené podložky budú vynikajúcim materiálom pre kreativitu. Pre remeslá pripravte:

 • Farebný papier a vatové tampóny,
 • Lepidlo a nožnice,
 • Farebná lepenka a fixka.

Priebeh:

 1. Jedna bavlnená podložka by mala byť narezaná v kruhu. Mala by byť menšia ako ostatné. Tento detail bude hlavou snehuliaka..
 2. Na vytvorenie očka a gombíkov pre snehuliaka slúži farebný papier. Vystrihnú sa z neho kruhy a prilepia sa na výrobok. Kruhy môžete nakresliť aj fixkou.
 3. Klobúk, nos a šatka sú vystrihnuté z farebného papiera.
 4. Kartónový list je preložený na polovicu. Toto je prázdne miesto pre pohľadnicu. Potom sú na obrobok prilepené dve bavlnené podložky. Potom sa prilepia: nos, klobúk a šál.

Novoročné remeslo z vatových tampónov

Na poznámku! Takýto snehuliak môže byť prilepený k filmu a potom prilepený k oknu..

Novoročné remeslo z vatových tampónov

Santa Claus pod stromčekom.

  St. George stuhu vyrábame vlastnými rukami

Zaujímavé novoročné remeslo z diskov, ktoré bolo vytvorené vlastnými rukami, je neuveriteľne krásne. Na jeho vytvorenie budete potrebovať:

 • Bavlnené podložky a téglik lepidla;
 • Červený kvaš a nožnice;
 • Prášok a kefa;
 • Čierna ceruzka.

Priebeh:

 1. Fľaša lepidla by mala byť prelepená kotúčmi.
 2. Tiež stojí za to formovať hlavu Santa Clausa z diskov. Rozdeľte vatový tampón na 2 časti a niekoľkokrát zložte. Prvok je prilepený k miestu rúk. Vyrobte čiapku svojmu dedkovi z diskov. Potom výrobok natrite červeným kvašom..
 3. Remeslo by malo vyschnúť. Potom si urobte fúzy a fúzy oddelene od vatových tampónov. Všetko prilepte k dedkovi. Oči nakreslite čiernou ceruzkou a ústa červenou. Líca by mali byť napudrované. Golier a rukáv sú nalepené na vrchu kožušiny.

Novoročné remeslá z diskov

Konečne

Ako vidíte, akékoľvek kutilské vianočné remeslo vyrobené z diskov je veľmi originálne. Navyše je veľmi jednoduché vyzdobiť takýmto výrobkom absolútne akýkoľvek interiér. Výroba takýchto remesiel je najlepšou zábavou pre každého. Preto by ste mali vyskúšať svoju ruku..