Remeselný papierový klaun

DIY papierový klaun

Remeselný papierový klaun

Cirkus! Cirkus! Cirkus! Kúzelné a úžasné miesto, najmä ak show obsahuje klaunov! Deti milujú týchto zábavných, zábavných a roztomilých hercov! Urobme preto radosť deťom a ponorme sa do tohto bezstarostného veku sami. V tomto článku sa dozviete, ako si z papiera vyrobiť klauna pre domácich majstrov. V zamračenom alebo veľmi smutnom dni dodá toto remeslo vám a vášmu dieťaťu dobrú náladu.

Materiály, ktoré budú potrebné na výrobu papierového klauna:

– škatule na zubné pasty;

– sada farebného papiera;

– fixky;

– jednoduchá ceruzka;

– korálky;

– PVA lepidlo alebo lepidlo – ceruzka;

– nožnice;

– papiernický nôž.

Začnime s výrobou papierových klaunských remesiel.

Počet klaunov bude závisieť od počtu škatúľ so zubnou pastou nájdených doma alebo od priateľov. Ale aj keby ste nejakého našli, nebuďte naštvaní, pretože stále z neho bude zábavný klaun.

1. Vezmite list žltého papiera. Je potrebné ho poskladať do tvaru obalu na cestoviny. Teraz krabicu prilepte týmto papierom, ale dno nelepte. Preto prilepíme vrch a nožom urobíme pozdĺž ktoréhokoľvek z dlhých okrajov štrbinu. Neskôr do tohto otvoru vložíme papierový pás..

Začnime s výrobou papierových klaunských remesiel.

2. Teraz, odchádzajúc zhora asi 2 centimetre, na širokú stranu škatule nakreslite jednoduchou ceruzkou tvár klauna. Potom opatrne a opatrne vystrihnite nožom. Vystrihnuté ústa položte na červený farebný papier a zakrúžkujte ho. Okolo výsledného obrysu nakreslite kypré pery. Nebojte sa fantazírovať.

3. Potom vykrojíme vzniknuté pery a prilepíme ich na škatuľu na miesto úst. Potom vezmeme korálku, najlepšie svetlú, a prilepíme ju na nos..

4. Teraz vezmeme list bieleho papiera a vystrihneme pásik pozdĺž dĺžky našich balíkov a pozdĺž šírky otvoru, ktorý bol vyrobený v kroku 2. Na tento pás nakreslíme niekoľko rôznych tvárí – oči a úsmevy. Hotový prúžok vložte do otvoru.

  Nové položky zo sveta novoročných remesiel

Teraz môžete ozdobiť papierového klauna

5. Odrežte napríklad zelený papier a nakrájajte ho na prúžky, ale bez toho, aby ste sa dotkli okraja. Potom konce týchto pásikov skrútime nožnicami alebo ceruzkou. Toto sú vtipné klaunské vlasy. Prilepíme ich na vrch, ale nedotýkame sa otvoru.

6. Teraz môžete ozdobiť papierového klauna. Vystrihnite všetky druhy farebných mašlí, kruhov a prilepte ich na povrch škatule.

7. Posledný dotyk – spodok tela prilepíme tak, aby sa pás s tvárami voľne pohyboval.

Takéto remeslo prinesie deťom veľa pozitívnych emócií. Je zaujímavé hrať s ňou a sledovať, ako sa emócie klauna menia. Každé hotové remeslo sa bude líšiť svojou originalitou a rozmanitosťou, pretože môžete použiť všetky druhy farieb a vymyslieť vtipné tváre a vlasy..