S deťmi vyrábame letné remeslá

remeslá pre letný tábor v škole

Našli sme pre vás sedemnásť zaujímavých a originálnych nápadov na remeslá súvisiace s letnou tematikou. Dokonca aj trojročné dieťa zvládne tieto remeslá rýchlo a ľahko. Lampreyove deti ani na letných prázdninách nedokážu sedieť bez toho, aby mali čo robiť. Navyše, pred obedom, hraním sa s priateľmi na dvore, mnohé deti radi trávia čas remeslami a vlastnoručnými prácami. Navyše, táto aktivita sa dá ľahko zmeniť na zábavnú hru s vašimi priateľmi. Takéto letné remeslá vás môžu dokonale rozveseliť a dať pozitívne emócie. To je také nevyhnutné pred nástupom jesenného chladu..

17 nápadov na letné remeslá pre deti

Už ste pochopili, že v našom článku nájdete remeslá pre deti v letnom tábore. Aplikácie a detské remeslá na tému – Leto je skvelé v tom, že nepotrebujete vymýšľať niečo, čím by ste zabavili svoje dieťa v škôlke, doma alebo v letnej galérii. Môžete si len pozrieť naše výbery!

Ventilátor. 

V letných mesiacoch je zvyčajne veľmi horúco. Z tohto dôvodu je najužitočnejším remeslom, ktoré môže dieťa robiť, ventilátor. Nie je to jednoduché, ale ovocné. Šťavnaté, jasné farby fanúšikov budú schopné dodať chlad a skvelú náladu.

remeslá pre letný tábor v škole

Letné papierové remeslá "Slnko".

Najmenším deťom sa bude páčiť jasné kutilské remeslo, slnko. Všetko, čo je k tomu potrebné, je:

  • jednorazové plastové platne,
  • nite,
  • papier a lepidlo.

Zavesením tohto remesla do detskej izby v ňom môžete udržať leto po celý rok..

remeslo v letnom školskom tábore

Remeslá zo všetkých možných vecí

Tieto slnečné remeslá sú vyrobené z jednoduchých kotúčov papierových utierok. Alebo ich môžete lepiť z bežnej lepenky.

Ďalej môžete svojmu dieťaťu ponúknuť, aby zobrazilo šťavnatú zelenú letnú lúku na kartónovom kužele. Tiež nakreslite a vystrihnite slnko z papiera a prilepte ho na svieži trávnik.

Okrem toho môžete so slnkom urobiť krásnu volumetrickú aplikáciu. Budete potrebovať:

  • farebný papier,
  • kartón,
  • obyčajná bavlna alebo bavlnené podložky,
  • farby, štetce a lepidlo.
  Vianočný stromček vyrobený z filcu

remeslo v letnom školskom tábore

Spinner, ktorý sa bude otáčať od vetra, bude schopný rozdávať veľa pozitívnych emócií počas pikniku v prírode alebo len tak pri prechádzke s vašim dieťaťom v parku.

remeslá pre deti v letnom tábore

Remeslá z kvetov. 

Nielen staršie deti, ale dokonca aj trojročné deti budú môcť vytvárať aplikácie z listov a kvetov. Na prechádzke v parku so svojimi deťmi zbierajte listy a kvety na remeselné práce. A potom premýšľajte, čo presne nimi ozdobíte: nakreslené postavičky, papierové bábiky alebo iné šablóny..

remeslá pre deti v letnom tábore

Okrem toho môžete zmraziť rôzne kvety v ľade. A potom sa s nimi deti môžu hrať.

remeslá pre deti v letnom tábore

Môžete si tiež urobiť obrázok kvetov a listov sami. Je to velmi jednoduche Je to ešte jednoduchšie ako vytváranie aplikácií! Toto remeslo sa môže stať skvelým lietajúcim darčekom pre vašu milovanú matku, sestru, babičku!

remeslá pre deti v letnom tábore

Vlastnosti výroby vitráží

akýkoľvek remeslo v letnom školskom tábore by mali vykonávať deti s potešením. Vitráže vyrobené z prírodných materiálov a škatúľ. V slnečný letný deň sa také remeslo môže zmeniť na zachytávač svetla s 3D efektom. Bude dlho zaujímať pozornosť vášho dieťaťa, pretože toto tieňové divadlo môžete nekonečne obdivovať..remeslá pre deti v letnom tábore

Vitráže z papiera môžu byť vyrobené nielen za účelom zamestnania dieťaťa v prírode, ale aj s cieľom ozdobiť ním škôlku. Ak k tomuto vitrážovému oknu vyrobenému z papiera pripevníte niť a zavesíte ho na okno alebo ho pripevníte na sklo, deti budú veľmi šťastné a šťastné, keď slnko začne prerážať jasné viacfarebné vzory..

Urobte si svoj vlastný lapač slnečného lúča

Aby ste zachytili teplé letné slnečné lúče, môžete si s dieťaťom vyrobiť lapač svetla. Tento lapač slnka je vyrobený z viacfarebných plastových korálikov. Upevnite ho niťou. Z tohto dôvodu budú s malým pohybom vzduchu tancovať svetlé slnečné lúče po vašej miestnosti..remeslá pre deti v letnom tábore

Môžete si tiež vyrobiť lapač svetla vo forme detského mobilu. Musíte ho však zavesiť nie za detskú postieľku, ale na ulicu, v blízkosti domu, aby slnečné lúče mohli tancovať na dvore..

  Aké remeslá robiť 1. septembra v materskej škole

remeslá pre letný tábor v škole

A ak skombinujete slnečný lapač z kovovej platne a korálikov, získate nádherné čínske zvončeky. Urobia skvelú letnú hudbu.

Čo ešte môžete urobiť s deťmi

Náš článok predstavuje remeslá pre letný tábor v škole. Okrem očarujúcich produktov vám ponúkame zaujímavé aktivity. Ktoré z detí v lete neradi kreslí na dlažbu? Pastelky si môžete samozrejme kúpiť v každom obchode. Ale je oveľa zábavnejšie ich vyrobiť sami. A to dokonca vo forme mini zmrzliny. Najdôležitejšie je ich nejesť..remeslá pre letný tábor v škole

DIY drak. Je to skvelá možnosť, ako naplniť prechádzku po ulici deťmi pozitívnymi emóciami a potešením. Výroba tohto letného remesla je jednoduchšia, ako by ste si mohli myslieť. A bude more radosti!remeslá pre letný tábor v škole

remeslo v letnom školskom tábore

S najväčšou pravdepodobnosťou si po letnej dovolenke pri mori prinesiete domov mnoho rôznych pokladov v podobe mušlí a kamienkov, nemali by ste ich však vyhadzovať. Môžete z nich urobiť detské hračky. Remeslá vyrobené z morských kamienkov budú vynikajúcim cvičením na rozvoj jemnej motoriky vašich detí a tiež predstavivosti. Hrajte maľovanie kameňov.remeslo v letnom školskom tábore

Pohár naplnený limonádou je skvelým letným remeslom pre deti v materskej škole alebo v letnom tábore.remeslo v letnom školskom tábore

remeslo v letnom školskom tábore

Pre deti rôznych vekových skupín môžete ponúknuť aplikáciu rôznej zložitosti. Ale čo v lete bez hmyzu! Môžete ponúknuť deťom remeslá z plastelíny alebo papiera o živote hmyzu. Môžete im dokonca ponúknuť, aby trochu fantazírovali o tom, čo presne si mravce nosia do mraveniska, alebo vystrihli lienky, nechali na plastelíne odtlačky plastových chrobákov alebo húseníc..

remeslá pre deti v letnom tábore

Práve kvôli lahodnej a sladkej zmrzline všetky deti čakajú na leto. Najjednoduchšie remeslo na tému – Leto vyrobené z obyčajného farebného papiera môže urobiť vaše dieťa šťastným. Čerešne, jahody a rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktorými sa môže teplé leto pochváliť, môžu byť tiež skvelými nápadmi na letné remeslá. Môžu byť vyrobené z lepenky alebo papiera, plastelíny a gombíkov..

  Ako splietnuť sovu z gumičiek

remeslá pre deti v letnom tábore

Konečne

Letné remeslá na morskú tému vyrobené z papierových tanierov sú veľmi jedinečné v tom, že sa s nimi dieťa môže hrať. Čln aj chobotnica budú samostatné remeslá, prilepené k dreveným tyčiam, ktoré budú prevlečené špeciálnym horizontálnym otvorom v papierovej doske..

pravdepodobne sa vám páčili tie remeslá pre deti v letnom tábore, ktoré boli predstavené v rámci tohto článku. Máme pre vás ďalšiu veľmi zaujímavú myšlienku toho, čo je možné vyrobiť z plastelíny na morskú tému – téglik s obyvateľmi morských plastelín: medúzy, ryby, hviezdice, riasy, kamienky, mušle.

Teraz máte sedemnásť zaujímavých nápadov na aplikácie a remeslá na tému – Leto. Deti budú môcť vyrobiť proso vlastnými rukami v materskej škole, doma alebo v letnom tábore.