Sochárame z plastelíny s deťmi krok za krokom

Ako vyrezávať z plastelíny s deťmi. Schémy figúr

Z plastelíny je možné vyrobiť najrozmanitejšie darčeky a hračky. V materskej škole sa modelovaniu venuje osobitná pozornosť, pretože rozvíja jemnú motoriku, vytrvalosť, trpezlivosť a predstavivosť. DIY plastelínové remeslá majú pozitívny vplyv na abstraktné myslenie, logiku a dokonca aj reč malých detí. Môžete sa pokúsiť naučiť dieťa sochať doma, pretože to dokáže už od 1,5 roka.

DIY plastelínové remeslá

Dnes existuje mnoho špeciálnych kníh pre aplikácie z plastelíny, ako aj špeciálne nástroje pre modelovanie. Je potrebné pripraviť pre dieťa pracovisko, aby v plastelíne nezafarbilo všetko okolo. Ak chcete začať hodiny, budete potrebovať stôl, dosku, plastelínový nôž.

Dnes existuje mnoho špeciálnych kníh pre aplikácie z plastelíny, ako aj špeciálne nástroje pre modelovanie. Je potrebné pripraviť pre dieťa pracovisko, aby v plastelíne nezafarbilo všetko okolo.

Najprv dajte dieťaťu v ruke miesiť kúsok plastelíny. Potom mu zverte, aby obrázok alebo obyčajnú sklenenú nádobu prikryl plastelínou. Keď si váš drobček zvykne pracovať s týmto plastovým materiálom, môžete skúsiť vyrobiť jednoduché remeslá, napríklad hada alebo húsenicu. Sú vyrobené z pásikov alebo plastelínových guličiek..

Keď si váš drobček zvykne pracovať s týmto plastovým materiálom, môžete skúsiť vyrobiť jednoduché remeslá, napríklad hada alebo húsenicu. Sú vyrobené z pásikov alebo plastelínových guličiek.

Prečítajte si tiež: Remeslá z gaštanov vlastnými rukami, fotografia

Plastelína je nepostrádateľná pri výrobe zeleniny a ovocia, najmä preto, že dnes výrobcovia ponúkajú tento materiál na vyšívanie v rôznych farbách.

Plastelína je nepostrádateľná pri výrobe zeleniny a ovocia, najmä preto, že dnes výrobcovia ponúkajú tento materiál na vyšívanie v rôznych farbách.

Je ľahké s ním urobiť malé detaily. Môžete vyskúšať zmiešané remeslá, ako sú šišky a plastelína, alebo gaštany a plastelínu..

remeslá zo šišiek a plastelínyDinosaurus vyrobený z kužeľov a plastelínyJe ľahké s ním urobiť malé detaily. Môžete skúsiť robiť kombinované remesláHúsenica vyrobená z gaštanov a plastelíny

Socháme z plastelíny. Diagramy krok za krokom

Ponúkame vám niekoľko schém, pomocou ktorých môžete spoločne s dieťaťom vyrábať vtipné zvieratká z plastelíny..

Ponúkame vám niekoľko schém, pomocou ktorých môžete spolu s dieťaťom vyrábať vtipné zvieratká z plastelíny.

Zábavná krava ideálna pre nápady na remeslá na farme.

Funky krava je ideálna pre nápady na remeslá na farme. Pri štúdiu všetkých domácich zvierat môžete s dieťaťom vytvoriť celú plastelínovú farmu.

Pri štúdiu všetkých domácich zvierat môžete s dieťaťom vytvoriť celú plastelínovú farmu.

Pri štúdiu všetkých domácich zvierat môžete s dieťaťom vytvoriť celú plastelínovú farmu.

Plastelínová myš je oveľa jednoduchšia, pretože sa skladá z menšieho počtu častí.

Plastelínová myš je oveľa jednoduchšia, pretože sa skladá z menšieho počtu častí.

Skúste s dieťaťom vyrobiť žabu. Možno jej nebude môcť urobiť rovnakú tvár ako na fotografii, zverte preto dieťaťu výrobu loptičiek a prúžkov z plastelíny a potom už len zostavujte remeslo sami.

  Jarné remeslá v materskej škole

Skúste s dieťaťom vyrobiť žabu. Možno jej nebude môcť urobiť rovnakú tvár ako na fotografii, zverte preto dieťaťu výrobu loptičiek a pásikov z plastelíny a potom už len sami zostavujte remeslo.

Ak máte domáceho maznáčika, bude pre deti zaujímavé vytvoriť si model z plastelíny. Vtipný pes prinesie vášmu dieťaťu veľa radosti.

Ak máte domáceho maznáčika, bude pre deti zaujímavé vytvoriť si model z plastelíny. Vtipný pes prinesie vášmu dieťaťu veľa radosti.

Môžete sa pokúsiť skultúrniť celú zoo, ktorá bude obsahovať žirafu, osla a dokonca aj leva s hrivou..

Môžete sa pokúsiť vymodelovať celú zoo, ktorá bude obsahovať žirafu, osla a dokonca aj leva s hrivou.

Nebuďte príliš nároční na detské plastelínové remeslá, pretože ich cieľom nie je len získať krásny výrobok, ale tiež mať pozitívny vplyv na vývoj dieťaťa..

Nebuďte príliš nároční na detské plastelínové remeslá, pretože ich cieľom nie je len získať krásny výrobok, ale tiež mať pozitívny vplyv na vývoj dieťaťa.

Ak je hlina zmiešaná, je to v poriadku. Bude z toho originálna torta..

Ak je hlina zmiešaná, je to v poriadku. Bude z toho originálna torta.

Modelovanie z plastelíny pomôže vášmu dieťaťu byť kreatívnym. Časom sa naučí vlastnými rukami vytvárať zložitejšie tvary..

Plastika sochárstvom pomôže vášmu dieťaťu byť kreatívnym. Časom sa naučí vlastnými rukami vytvárať zložitejšie tvary.Schéma mačiek z plastelínydiely z plastelíny pre ošípanéPrasiatko z plastelínyoslí schéma z plastelínyPlastelínový somárplastelínový levAko sformovať leva z plastelíny