Tkanie z gumičiek

Video lekcie tkania náramkov z gumičiek

Akýkoľvek obrázok je doplnený malými detailmi. Bez správneho príslušenstva nebude taká hra farieb a jasnosť detailov. V lete a na jar sú obľúbené najmä šperky ako náramky. Teraz môžete nájsť široký sortiment tohto príslušenstva. Všetky sa líšia dizajnom, materiálmi tvorby a technikou tkania. Ako ozdoba sa používajú kamienky a korálky. Ale človek sa vždy snaží o originalitu a snaží sa nájsť nové riešenia. Je skvelé vytvárať krásne náramky z gumičiek. Príslušenstvo je vyrobené jednoducho a zdrojový materiál je dostupný a lacný. V dôsledku toho môžete získať nádherný šperk v požadovanej farbe a tvare..

Ako splietnuť hračku korytnačke z pásiem Rainbow Loom

Popularita gumových náramkov sa pozoruje medzi školákmi a mladistvými. Mimochodom, môže to byť skvelý nápad, čo robiť cez víkend s vašim dieťaťom. Uistite sa, že sa mu bude páčiť, pretože čo môže byť lepšie ako ručne vyrobený šperk. Pre ľudí v zrelšom veku sa tvorba náramkov môže stať istým spôsobom relaxačnou aktivitou, relaxáciou.

Potrebné materiály na tkanie náramkov

Potrebné materiály na tkanie náramkov

Ako je zrejmé, najdôležitejším materiálom, z ktorého sú náramky vyrobené, sú gumičky. Môžete si ich kúpiť v obchodoch s kancelárskymi potrebami alebo v oddelení šperkov. Môžete sa tiež pozrieť na špecializované predajné miesta materiálov pre ručnú výrobu alebo prejsť na trh. Gumičky nie sú jednoduché, textilné, ale silikónové. Sú malé, tenké a majú rôzne farby..

Recenzia videa na sadu na tkanie z gumičiek

Okrem materiálu budete potrebovať nástroj, pomocou ktorého sa budú náramky tkať. Túto funkciu dokonale plní háčik. Len neberte veľký, stačia 3-4 čísla.

Háčik túto funkciu plní perfektne.

Ďalším nástrojom sú špeciálne stroje na elastické pásy, na ktorých sú v skutočnosti tkané náramky. Ich cena sa líši v závislosti od veľkosti, typu a kvality materiálu. Pri minimálnych nákladoch môžete prvýkrát použiť vidlicu, ktorá má dva konce. Tento nástroj je možné zakúpiť v obchodoch so šijacími potrebami..

Z hľadiska funkčných parametrov sú stroje samozrejme lepšie ako vidlica. Podľa toho, koľko stĺpcov je na nich, môžete tkať rôzne vzory. Ľudia, ktorí vytvárajú doplnky z gumičiek, robia viac než len náramky. Na strojoch môžete vytvárať figúrky zvierat, kvetov, alebo dokonca upliesť puzdro na mobilný telefón. Stroj si môžete kúpiť v internetovom obchode. Bude to oveľa lacnejšie a nie je potrebné strácať čas hľadaním tovaru v obchodoch alebo na trhu..

V ideálnom prípade si môžete kúpiť hotovú súpravu. Obsahuje už veľký sortiment gumičiek rôznych farieb, transformačný stroj a háčik

V ideálnom prípade si môžete kúpiť hotovú súpravu. Obsahuje už veľký sortiment gumičiek rôznych farieb, transformačný stroj a háčik. Nebuďte naštvaní, ak hľadanie nástroja nebolo korunované úspechom, môžete začať s elementárnym príslušenstvom, ktoré je tkané rukoväťou alebo obyčajnou vidličkou.

Video: Ako upliesť psa z gumičiek

A tak ešte raz o súbore potrebných nástrojov. Na výrobu náramku budete potrebovať:

  1. Silikónové gumičky v požadovanej farbe alebo viacfarebné.
  2. Špeciálna vidlica s dvoma koncami, držadlom alebo stolovou vidlicou.
  3. Háčik č. 3-4.

Vzory, ktoré je možné utkať z elastických pásov, sú obmedzené iba predstavivosťou. Ak hľadáte na internete, môžete nájsť množstvo zložitých tvarov, niekde získať predstavu a možno aj sami vymyslieť vzor pre budúci náramok. Ale ako viete, musíte začať v malom. Preto by mal byť prvý test vykonaný na jednoduchom náramku. To ale vôbec neznamená, že to bude nudné a nezaujímavé. Náramok si môžete vytvoriť pomocou svojich šikovných a šikovných rúk, ako aj gumičiek.

gumičky na náramky

Technika tkania náramkov z gumičiek

Na práci sú zahrnuté dva prsty: stredný a index. Musia si obliecť elastický pás, ktorý je vopred zložený číslom osem alebo znakom nekonečna, podľa toho, čo je pohodlnejšie. Na vrch našej gumičky musíte dať nasledujúcu gumičku. Len tentoraz nie je potrebné ho skladať. Potom sa musí elastický pás, ktorý bol nasadený ako prvý, odstrániť z prstov, zatiaľ čo musí byť navlečený do druhého elastického pásu. Potom pokračujeme v tkaní týmto spôsobom, v dôsledku čoho získate reťazec elastických pásov. Ak je to žiaduce, farby elastických pásov je možné striedať a potom bude náramok jasný alebo môže byť vyrobený v jednej farbe..

  DIY svietniky na nový rok. Pôvodný dekor

Video: Nová technika tkania z gumičiek

Po dokončení tkania sa to dá pochopiť spoliehaním sa na požadovanú dĺžku; k slučkám umiestneným na okraji je pripevnený plastový zámok. To je všetko. Pôvodný náramok je pripravený. Tenké elastické náramky vyzerajú skvele, ak sa nenosia jednotlivo, ale niekoľko produktov naraz.

Rôzne možnosti pre elastické náramky

tkanie náramkov z gumičiek na chvostovom rybích chvostoch

  • Rybí chvost

Potom, čo sa naučíte prvú techniku ​​tkania, môžete začať komplikovať úlohy pre seba. Mierne modernizovaná verzia náramku je vyrobená technikou tkania, ktorá je mnohým známa pod názvom „Fishtail“. Výsledkom tkania bude náramok a jeho tvar bude objemný. Na vytvorenie doplnku slúži asi 50 gumičiek a samozrejme spona. Tkanie je vhodné vykonať pomocou špeciálneho stroja, ale ak chýba, na záchranu prídu prsty.

Video: Náramok vyrobený z gumičiek na prstoch technikou rybí chvost

Rovnako ako v prvej technike sa v práci používajú dva prsty: stred a index. Mali by byť navlečené na elastickom páse založenom na obrázku osem. Nasledujúce elastické pásy, ktoré budú použité, nemusia byť skrútené. Na osmičku sú navlečené dve gumičky, je lepšie, ak majú rôzne farby. Potom na nich musíte odstrániť prvý elastický pás, potom druhý osem a odstrániť na ňom spodný elastický pás. Elastický pás, ktorý bol hore, by mal zostať na prstoch..

Ďalej tkanie pokračuje, kým sa nedosiahne požadovaná dĺžka, po ktorej je zámok pripevnený. To je všetko.

  • Húsenica

Ako tkať náramky z gumičiek: video Caterpillar

Ďalšou variáciou predchádzajúcej metódy je „Caterpillar“, tu je už potrebné použiť najjednoduchší tkáčsky stroj. Takéto stroje majú najmenej 4 stĺpce.

Tkanie začína tým, že na stĺpiky sú navlečené gumičky v tvare osmičky, ktoré sa navzájom prelínajú. Ďalej by ste zase mali nasadiť krúžky v dvoch radoch (gumičky, ktoré sa nekrútia). Potom na nich musíte odstrániť predtým opotrebované osmičky. Potom sa položí ešte jeden rad elastických pásov umiestnených do kríža, z ktorých sa odstráni rad elastických pásov umiestnených v spodnej časti..

Náramok Caterpillar vyrobený z gumičiek na malom stroji

V dôsledku tkania sa získa trojrozmerný náramok, ktorý má vzor zubov. Keď je tkaná požadovaná dĺžka, je potrebné odstrániť všetky slučky na jednom zo stĺpcov a upevniť zámok.

  • Dúha

Dá sa povedať, že ide o klasiku vytvárania náramkov pomocou tejto technológie. Charakteristickou črtou je, že na vytvorenie príslušenstva musíte použiť vidličku.

foto tkanie náramkov z gumičiek

Musíte vziať gumičku, zložiť ju na polovicu a položiť na dva stredné kolíky vidlice, zatiaľ čo guma by mala vyzerať ako osmička. Ďalej, pomocou rovnakej technológie, sú na extrémnych kolíkoch vidlice navlečené ďalšie dva elastické pásy. Prvá guma by mala byť odstránená z hornej časti slučiek umiestnených v strede a jemne posúvať gumu nadol. Potom sa opäť na stredné kolíky navlečie jedna gumička. Mal by byť zložený na polovicu, ale nie skrútený osmičkou. Rad, ktorý bol vyrobený predtým, sa odstráni z hornej časti elastického pásu, ktorý sa nosí naposledy. Proces tkania pokračuje v tomto poradí: do stredu vidlice umiestnime jeden elastický pás, dva elastické pásy sú umiestnené pozdĺž okrajov. Každá farba gumičky má dve opakovania radu..

Ako vyrobiť náramok z gumičky pomocou vidlice

Takáto práca s malými časťami môže spôsobiť určité nepohodlie. Na uľahčenie zvládania gumičiek môžete použiť háčik a pri absencii špáradlo.

Názov techniky tkania pochádza z farby. Ak zvolíte správnu kombináciu, potom bude príslušenstvo nakoniec vyzerať ako dúha. Po dokončení tkania a dosiahnutí požadovanej dĺžky musí byť náramok dokončený. Aby ste to urobili, musíte slučky presunúť z kolíkov umiestnených pozdĺž okrajov do stredu a slučky umiestnené v spodnej časti je potrebné nasadiť na slučky v hornej časti. Na dve slučky, ktoré zostanú v strede, sa navlečie neskrútená guma. Potom musíte položiť slučky na seba a zapnúť sponu v tvare S. Potom potiahnutím dvoch slučiek môžete náramok odstrániť z pracovného nástroja. Po odstránení náramku ho musíte vyformovať. Aby ste to urobili, musíte ťahať v rôznych smeroch, aby všetky plexusy zapadli na svoje miesto..

  Varenie sviatočných jedál na novoročný stôl

Ako vidíte, proces tkania vidlice je pomerne jednoduchý a rýchly a výsledok je príjemný pre oči..

  • Dračie váhy

Konečným výsledkom je veľmi štýlový náramok. Na vytvorenie prelamovaného príslušenstva budete potrebovať gumičky rôznych farieb, 4 spony, háčik a jednoradový stroj.

Dragon Scale Konečným výsledkom je veľmi štýlový náramok

Tkanie začíname vytvorením prvého radu. Z gumičiek je potrebné urobiť štyri osmičky a poukladať do jedného radu. Potom by ste mali rovnakou technikou položiť gumičky na prázdne miesta. Uistite sa, že skrútenie gumičiek je v opačnom smere ako vy. Ďalej na stĺpcoch, kde sú gumičky umiestnené v dvojitej vrstve, pomocou háčika musíte slučky hodiť naspodok. Ak chcete pokračovať v tkaní, musíte znížiť gumu prvého radu nadol.

Na stĺpiky, kde sú dva rady elastických pásov, musíte dať krúžok bez krútenia. Slučka, ktorá je v spodnej časti, je nasadená na hornú slučku a ľavá slučka zostáva voľná. Teraz musíte náramok opäť spustiť na dno a vziať gumičky inej farby. Potom všetko zopakujeme rovnako ako na začiatku tkania..

RAINBOW LOOM Elastický náramok dračí váha

S touto farbou z druhého stĺpca musíte pokračovať v tkaní. Je potrebné vykonať dva riadky, pre každú použitú farbu, samozrejme, ak je to žiaduce, môžete použiť viac riadkov. Keď je tkaná požadovaná dĺžka, musíte to urobiť: odstráňte extrémnu slučku a položte ju na stĺpec umiestnený vedľa nej, rovnakým spôsobom spracujte opačný okraj. Potom musíte vziať ďalšiu slučku vľavo a dať ju na susedný stĺp, rovnaké manipulácie sa vykonávajú so slučkami vpravo. V dôsledku toho by všetky slučky mali zostať na štyroch stĺpcoch, k týmto slučkám je pripevnený upevňovací prvok. Náramok Dragon Scale je pripravený, pozrite si tiež podrobnejšiu majstrovskú triedu.

Majstrovská trieda o tkaní náramkov z gumičiek

Náramky so vzormi

Náramky, ktoré majú akýkoľvek vzor, ​​vyzerajú veľmi štýlovo. Technika ich tkania si vyžaduje veľkú pozornosť, ale keď je ruka plná, potom sa všetko robí mechanicky.

  • Hviezdny vzor

Na vytvorenie vzoru budete potrebovať trojradový stroj, viacfarebné silikónové gumičky a háčik. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nasadiť si po obvode stroja krúžky z čiernych gumičiek. Celkovo získate 24 kusov: 10 na dlhých okrajoch a 2 na bočných. Ďalej, na vrchole čiernych gumičiek, musíte urobiť červené hviezdy. Každý z nich má 6 lúčov. Každú hviezdu môžete urobiť inou farbou.

elastický vzor náramku s hviezdičkou

Musíte začať vytvárať od prvého stredného stĺpca a pokračovať v pohybe pozdĺž ručičky hodín, to je veľmi dôležitý bod. Toto by malo pokračovať až do okamihu, keď sa na všetkých voľných centrálnych stĺpoch objavia hviezdy. V dôsledku toho získate 7 rovnakých hviezd..

Ďalej musíte zložiť čiernu gumičku na polovicu a nasadiť jej stĺpce umiestnené v strede prostredníctvom jedného stĺpca. Mali by ste začať od okraja. Teraz musíte náramok prevrátiť a odstrániť gumičku umiestnenú na okraji. To sa dá urobiť háčikom, potom sa guma položí na stĺp v strede. Je potrebné vypracovať každý lúč budúceho vzoru. Aby ste to urobili, elastické pásy je potrebné presunúť zo stredovej časti k okrajom. Pohyby sa vykonávajú proti smeru hodinových ručičiek. Takéto akcie je potrebné vykonať s ďalšou hviezdou. Prvá slučka je navlečená do stredu a druhá k okrajom proti smeru hodinových ručičiek.

Ako vyrobiť náramok z gumičky "hviezdičky"

Potom môžete začať hádzať čierne elastické pásy, robí sa to rovnakým spôsobom ako pri hviezdach – od stredu a k okraju. Po dokončení tkania všetkých čiernych elastických pásov musíte vziať gumu a navliecť ju do extrémnych slučiek. Smyčka by mala zostať na háku. Je to nevyhnutné pre zjednodušenie vyberania hotového náramku zo stroja..

Teraz musíte z pracovného nástroja odstrániť pletený náramok, akcie musia byť opatrné, aby sa gumové pásy nerozbili. Náramok je potrebné vytiahnuť v rôznych smeroch s malým úsilím, aby vzor zapadol na svoje miesto.

  Kartónový model tanku

Je možná situácia, keď hotový náramok nebude mať dostatočnú dĺžku, potom bude potrebné ho zvýšiť. Predĺženie sa vykonáva nasledovne: na prsty by sa mala položiť čierna gumička, navrch sa položí ďalší elastický pás a prvý sa navlečie na druhý. Musíte pridať slučky, kým sa nedosiahne požadovaná dĺžka..

Dve slučky, ktoré boli vyrobené naposledy, slúžia ako upevňovací bod spony. To je všetko, cetka s pôvodným hviezdnym vzorom je pripravená.

  • Kosa na francúzsky spôsob

Tkanie v tomto štýle ocenia dievčatá a dievčatá, ktoré milujú ladné šperky. Na výrobu náramku potrebujete dvojstĺpcový stroj a tiež gumičky vašich obľúbených farieb..

náramok Braid na francúzsky spôsob

Náramok musíte spustiť pomocou už známej metódy „Fishtail“. Pre predstavený produkt bola zvolená oranžová a zelená farba. Z oranžovej gumy urobte osmičku, ktorú si dajte na stredný a ukazovák. Cez ňu je navlečená zelená gumička a potom oranžová gumička, ale nie je potrebné ju prekrúcať, vyzerá ako prsteň. Potom musíte odstrániť prvých osem a navrch položiť ďalší zelený krúžok. Nasledujú ďalšie rozdiely, proces musíte starostlivo sledovať.

Francúzsky vrkoč. Náramok Rainbow Loom Bands. Video

Teraz musíte odstrániť slučku umiestnenú v strede na pravej strane, je oranžová. Na ľavej strane je spodný elastický pás odstránený – zelený. Ďalej tkajte ďalší riadok: musíte si obliecť oranžový elastický pás s krúžkom. Na ľavej strane je odstránená centrálna slučka a na pravej spodnej. Pokračujeme teda v tkaní, kým pigtail nedosiahne koniec..

Na dokončenie tkania musíte vykonať nasledujúce kroky: z každého stĺpca, na ktorom zostávajú slučky, je potrebné postupne odstrániť spodné slučky a slučku, ktorá zostáva vľavo, by ste mali hodiť na stĺp vpravo . Posledné dve slučky slúžia ako miesto na zapínanie spony, po ktorom môžete náramok z francúzskeho vrkoča odstrániť zo stroja..

Podrobná inštrukcia

Predložená inštrukcia svojou technológiou pripomína vytvorenie hviezdneho vzoru, ale vzhľadom na to, že lúče hviezdy nebudú mať 6, ale 4 – nazýva sa „pavúk“.

Štýl náramku s gumičkou

Na výrobu náramku potrebujete trojradový stroj. Na okrajoch stroja musíte obliecť gumičky zvolenej farby. Musíte začať od krajného ľavého radu, po ktorom je na pravej strane extrémny rad, postupnosť je veľmi dôležitá, nemali by ste to zanedbávať. Ak sa sekvencia nedodržiava, vzor jednoducho nebude fungovať. Potom musíte nasadiť štyri krúžky gumičiek v smere hodinových ručičiek. Keď sa vytvoria kríže a navlečú sa elastické pásy, v strede musíte umiestniť gumičku inej farby, to sa robí trojitým otočením.

Štýl náramku s gumičkou "pavúk" ako to spraviť. Video

Na stĺpci umiestnenom na okraji, zo strán, ktoré sú umiestnené v hornej a dolnej časti, musíte obliecť jeden elastický pás v dvojitom otočení. Teraz pomocou háčika môžete začať tkať vzor. Gumičky zo stĺpca umiestneného vo vnútri musia byť odstránené, prevlečené cez elastický pás, ktorý bol skrútený v troch otáčkach, a spustené na stĺpik, kde je umiestnený druhý koniec krúžku. Všetky pohyby sa vykonávajú striktne proti smeru hodinových ručičiek.

Takéto akcie je potrebné vykonať s každou zložkou vzoru. Potom môžete začať spracovávať okrajovú čiaru. Na začiatku musíte postupne hodiť pravú a ľavú slučku do ďalšieho stĺpca. Po dokončení práce s extrémnym radom musíte navliecť gumu do slučky umiestnenej pozdĺž okraja. Potom ho nechajte na háku. Teraz môžete náramok odstrániť z pracovného nástroja. Ak potrebujete predĺženie, môžete použiť metódu popísanú vo vzore hviezdy..

Prezentované možnosti tkania z elastických pásov nie sú jediné. Všetky je možné navzájom jednoducho kombinovať a vylepšovať..