Ako chytiť ostrieža v zime, video

Ako a čo chytiť ostrieža v zime prípravkom alebo udicou. Video

Ostriež je ryba, ktorá žije v sladkovodných nádržiach, jazerách, riekach, rybníkoch. V prvom rade je to dravá ryba, ktorá sa živí menšími rybami. Spravidla je ostriež žiaducim úlovkom všetkých rybárov, ale nie každému sa ho podarí uloviť. Tento článok zhromaždil všetky najlepšie tipy a rady od profesionálnych rybárov. V nadväznosti na ne môže každý začínajúci rybár ľahko chytiť ostriež v zime na prípravku alebo na udici.

Kde je lepšie chytiť ostrieža

Existujú 3 druhy ostriežov, ale dnes budeme hovoriť iba o jednom – toto je riečny ostriež. Ostrieže sa zvyčajne nachádzajú v pobrežných vodách. Je lepšie nájsť miesta, kde je veľa húštín a rias, pretože tu tieto ryby lovia a dajú sa ľahko chytiť. Je tiež možné, že je možné chytiť ostrieža na mieste, kde je veľké množstvo zádrhelov, kameňov a priehrad. Na tom istom mieste sa nachádza častý spoločník ostrieža – to je hlboká šťuka.

Existujú 3 druhy ostriežov, ale dnes budeme hovoriť iba o jednom - toto je riečny ostriež. Ostrieže sa zvyčajne nachádzajú v pobrežných vodách. Je lepšie nájsť miesta, kde je veľa húštín a rias, pretože tu tieto ryby lovia a sú ľahké

Ostriež sa radšej usadzuje v rôznych depresiách a loví výlučne ráno a večer. Takže na tomto mieste ryby určite padnú na háčik. Nehľadajte však tieto ryby na mieste, kde je silný prúd alebo príliš plytká vodná plocha. Ostriež miluje pokojné prostredie v hĺbke asi 20-30 m. Pokiaľ ide o teplotu vody, je to asi 12-20 ° C. Chytiť ostrieže v rieke s teplotami pod 10 ° C je takmer nemožné, takže v chladných zimách je lepšie loviť iné ryby.

Prečítajte si tiež: Zimný rybolov, chytáme prípravok na karasa

V ktorom ročnom období chytiť ostrieže

Odporúča sa ísť na ryby ráno alebo večer. V tejto dobe ostriež loví a v priebehu dňa jeho aktivita výrazne klesá. Všimnite si však, že táto ryba sa v zime správa inak. Tento tip je teda vhodný iba na koniec jari, leta a začiatku jesene. Pokiaľ ide o zimu, v zime energia ostrieža príliš nezávisí od dennej doby..

  Diy hrnček na šťuku

Odporúča sa ísť na ryby ráno alebo večer. V tejto dobe ostriež loví a v priebehu dňa jeho aktivita výrazne klesá.

Na čo hryzol ostriež

Nezabudnite, že ostriež je dravec a na nástrahu sa odporúča použiť menšie ryby alebo dážďovky, vhodný je aj prípravok. Upozorňujeme, že červ by mal byť dosť dlhý a jeho chvost by mal visieť z háčika. Nástrahu musíte samozrejme umiestniť do vodorovnej polohy, aby ste mali dojem, že sama pláva..

Nezabudnite, že ostriež je dravec a na nástrahu sa odporúča použiť menšie ryby alebo dážďovky, vhodný je aj prípravok.

Ako chytiť ostrieža na udicu

Najslávnejším typom náradia je plavákový prút. Je lepšie chytiť ostrieža na plavák na mieste, kde vôbec nie je prúd. Môžete loviť odkiaľkoľvek: z lode, mosta, brehu atď. Plavák rybárskeho prútu by mal byť vyrobený z kôry soleného dreva alebo obyčajného korku. Plavák by sa mal tiež ponoriť do vody do dvoch tretín. V tomto prípade by mala byť vo vzpriamenej polohe. Odporúča sa upevniť platinu vo vzdialenosti najmenej 25 cm od háku..

Najslávnejším typom náradia je plavákový prút. Je lepšie chytiť ostrieža na plavák na mieste, kde vôbec nie je prúd. LNa fotografii sú zimné návnady na ostrieže

Je potrebné poznamenať, že lov ostriežov je povolený pre všetky druhy rybárskych potrieb. Pri všetkých týchto nástrojoch je taktika prakticky rovnaká. Ostriež má dosť slabé pery, v dôsledku čoho nestojí za to ho udrieť v okamihu, keď kousne. V takom prípade musíte byť trpezliví a posúvať šnúru, kým sa ryba neunaví. Potom ho priveďte na breh.

Ako chytiť ostrieža v zime

V zime je chytanie rýb oveľa ťažšie, pretože ostriež sa stáva najmenej aktívnym. Zimný rybolov má však aj svoje výhody:

  1. Vďaka čistej vode je čiara menej viditeľná.
  2. Ryby v zime radšej zostanú dlho na tom istom mieste..

V zime je možné ostrieža chytiť pomocou ktoréhokoľvek z vyššie uvedených typov rybárskych potrieb. Malé ryby, červy alebo prípravky sa používajú ako návnada rovnakým spôsobom..

V zime je možné ostrieža chytiť pomocou ktoréhokoľvek z vyššie uvedených typov rybárskych potrieb. Malé ryby, červy alebo prípravky sa používajú ako návnada rovnakým spôsobom.Fotografický prípravok na chytanie ostriežov

  Lov karasa na plavákovú udicu

Ale aby sa ostriež pohyboval po koristi a opustil svoje trvalé miesto v zime, musíte použiť návnadu. Ako návnadu je možné použiť nasekané červy alebo krvavé červy a je žiaduce ich hodiť do niekoľkých dier. Potom je možné rybu bez problémov chytiť..

Pozrite si video: ako a čo chytiť ostrieža

Vedieť toAko chytiť ostrieža v zime s prípravkom alebo červ, môžete si vychutnať rybolov vlastnými rukami. Experimentujte, aby ste ostrieže zavesili, a potom môžete prejsť k väčším rybám, ako je napríklad šťuka. Rybolov je vždy zaujímavou aktivitou v každom ročnom období.