Ako si vybrať čerstvý strom

Ako si vybrať čerstvý strom. Správny výber vianočného stromčeka na Nový rok

Ani jedno stretnutie nového roka sa nekoná bez jeho hlavného atribútu – vianočného stromčeka. Väčšina rodín sa namiesto umelého rozhodne pre pravý, čerstvo rezaný smrek. Iba skutočný živý strom môže priniesť do domu arómu nadchádzajúcej dovolenky a vytvoriť radostnú atmosféru..

Pri výbere vianočného stromčeka si mnoho ľudí kladie otázku: ako vybrať ten správny vianočný stromček, aby v dome vydržal čo najdlhšie zelený a svojimi ihličkami potešil deti i dospelých? Nasleduje niekoľko užitočných rád pri výbere vianočného stromčeka..

Tipy, ako si vybrať ten správny vianočný stromček

Tipy, ako si vybrať ten správny vianočný stromček

  • Uprednostňovať by sa malo iba čerstvo narezané drevo. Čoskoro nezačne žltnúť a opadávať ihly. Určenie čerstvosti rezu je dosť jednoduché: stačí držať ruku proti rastu ihiel a zistiť, koľko z nich sa rozpadá. Čerstvo narezaný strom bude mať minimálne ihličie, ktoré opadáva..
  • Rez na kmeni môže tiež veľa povedať o čerstvosti stromu. Ak z neho naďalej vyteká živicová šťava, potom bol strom vyrúbaný pomerne nedávno..
  • V predaji je niekoľko druhov ihličnanov. Je dôležité mať na pamäti, že skutočný smrek kvapká ihly dostatočne rýchlo, ale borovica môže potešiť svojimi zelenými ihlami viac ako jeden týždeň..
  • Pri nákupe by na strome nemali byť červené ani žlté ihly.
  • Ihlu z čerstvo narezaného stromu je dosť ťažké vytrhnúť. Okrem toho musí byť poddajný a pružný a nesmie sa lámať..
  • Pred kúpou si môžete vziať strom a niekoľkokrát klopať na podlahu. Mnoho ihličiek sa rozpadne zo stromu, ktorý bol už dávno vyrúbaný..

Jednoduché pravidlá uvedené vyššie vám pomôžu vybrať si čerstvo narezaný strom, ktorý poteší celú rodinu na dlhú zimnú dovolenku..

Ako si vybrať svieži živý smrek (video)

Ako si vybrať svieži živý smrek? – Všetko bude milé – 22.12.2014 – Všetko bude v poriadkuAko si vybrať svieži živý smrek? - Všetko bude milé - 22.12.2014 - Všetko bude v poriadku