Ako potápať kapustu doma

Kedy sa potápať kapusta po vyklíčení. Video

Je ťažké si predstaviť zeleninovú záhradu bez kapusty, takže letní obyvatelia sa pokúšajú rôznymi spôsobmi pestovať túto zeleninu na vlastnom pozemku. Kapusta môže dozrievať skoro, stredne a neskoro. V závislosti od obdobia dozrievania sa pestuje sadeničovou a nesadbovou metódou. Ak sa rozhodnete zasiať kapustové semená a zaobstarať si sadenice doma, budete musieť zistiť, kedy a ako potápať kapustu po výhonkoch. Ak budete postupovať podľa našich odporúčaní, potom vlastnými rukami budete môcť pestovať dobrú úrodu..

Výsev semien pre sadenice kapusty

Zber je vhodné vykonať, ak ihneď zasejete semená správne. Za týmto účelom vezmite škatule, naplňte ich pripravenou zeminou a vytvorte drážky hlboké 1 cm. Nechajte vzdialenosť medzi drážkami asi 3 cm. Zasejte semená a prikryte ich zeminou a potom malou vrstvou piesku tak, aby kôra po zalievaní sa netvorí. Krabice prikryte sklom a nechajte v miestnosti, kde teplota neklesne pod 25 stupňov. V takýchto podmienkach by sa sadenice mali objaviť dostatočne rýchlo. Ak nie, zalievanie by sa malo opakovať..

Zber je vhodné vykonať, ak ihneď zasejete semená správne. Za týmto účelom vezmite škatule, naplňte ich pripravenou zeminou a vytvorte drážky hlboké 1 cm. Vzdialenosť medzi drážkami ponechajte asi 3 cm.

Po týždni by sa mali objaviť prvé výhonky, takže podmienky starostlivosti sa budú musieť zmeniť. Na niekoľko dní znížte teplotu na 8-16 stupňov, aby sa krabice premiestnili do chladnejšej miestnosti. Počas tohto obdobia kapustu zalejte roztokom manganistanu draselného, ​​zriedte 5 g na 1 liter vody. Postupne zvyšujte úroveň svetla sadeníc, aby listy nevädli. Dávajte si pozor na kapustnicu, ktorá poškodzuje sadenice kapusty. Pre prevenciu postrekujte insekticídmi a posypte popolom.

Čo je zber?

Pri presádzaní sadeníc záhradníci často používajú slovo „vyberať“. Tento proces zahŕňa výsadbu sadeníc zo spoločného kontajnera do samostatných. Výsledkom je, že každá malá rastlina dostane svoj vlastný kvetináč na plný rozvoj a rast. Kedy potápať sadenice kapusty? Hneď ako sa objavia 1-2 listy, môžete začať vyberať. Na tento účel sú vhodné bežné hrnce alebo plastové poháre..

  Aká by mala byť výplň stoličky do sedacieho vaku?

Pri presádzaní sadeníc záhradníci často používajú slovo „vyberať“. Tento proces zahŕňa výsadbu sadeníc zo spoločného kontajnera do samostatných. Výsledkom je, že každá malá rastlina dostane svoj vlastný kvetináč.

Na čo slúži zber? Pick pomôže posilniť korene, zlepšiť výživu sadeníc. Rastliny odoberajú zo zeme užitočné živiny, takže zber pomôže obnoviť zloženie zeme a každá sadenica bude mať všetky potrebné podmienky pre rast. Pretože sadenice kapusty sú dosť krehké, zber sa vykonáva iba raz..

Pozrite si video: Ako pestovať sadenice kapusty. Morenie sadeníc kapusty

Po zbere sa črepníky s kapustou umiestnia do teplej miestnosti a pokračuje sa v ďalšej starostlivosti o sadenice. Aby sa sadenice rýchlo zakorenili, je najlepšie udržiavať teplotu okolo 20 stupňov. Potom, čo sa rastliny zakorenia a začnú rásť, musia byť kŕmené zmesou divozelu, vtáčieho kvetu a superfosfátu. Keď sadenice kapusty zosilnejú a budú priaznivé poveternostné podmienky, môžete sadenice bezpečne vysadiť na otvorenom priestranstve.

Po zbere sa črepníky s kapustou umiestnia do teplej miestnosti a pokračuje sa v ďalšej starostlivosti o sadenice.

Užitočný článok: Popis paradajkového ružového medu s fotografiou

Čo potrebujete vedieť o zbere kapusty? Po vyklíčení je potrebné sa potápať, keď sa objavia prvé listy. Nezabudnite hnojiť sadenice a monitorovať teplotný režim, potom doma budete môcť pestovať zdravé sadenice s dobre vyvinutým koreňovým systémom. Brokolica a karfiol sa potápajú podobným spôsobom. Dúfame, že všetky tieto tipy budú pre vás užitočné a kapustu v polovici sezóny alebo na začiatku môžete pestovať z vlastných sadeníc..