Čo je to Valentín a ako ho osláviť?

ako osláviť 14. februára

V predvečer Valentína sa zamilované dievčatá a chlapci chystajú na 14. februára: fantazírujú o zaujímavých darčekoch, premýšľajú, ako originálnym spôsobom zablahoželať svojej spriaznenej duši a stráviť nezabudnuteľný romantický večer. U nás sa Valentín začal oslavovať na konci devätnásteho storočia. Áno, stojí za zmienku, že s týmto sviatkom sa vo všetkých krajinách zaobchádza odlišne. V mnohých mestách Ruska guvernéri jednoducho zakázali oslavu Valentína kvôli duchovnej bezpečnosti občanov..

Ale napriek tomu žiadne inovácie a zákazy jednoducho nemôžu ovplyvniť rozhodnutie tých, ktorí chcú zablahoželať svojim blízkym..

Mnoho mladých ľudí si v tento deň samozrejme kladie otázky. Ako môžete urobiť Valentína jedinečným? Kde sa môžete stretnúť a stráviť, a čo je najdôležitejšie, čo dať svojej spriaznenej duši na túto nádhernú dovolenku? Mnoho ľudí chce nejako diverzifikovať obvyklé normy, potešiť svojich blízkych a prekvapiť originálnymi romantickými darčekmi. Vo všeobecnosti v tomto článku budeme hovoriť o tom, ako originálne označiť 14. február, aby sa naň dlho spomínalo..

Nie je teda potrebné premýšľať: ak sa mladí ľudia stretli iba pred pár týždňami alebo spolu žili mnoho rokov, nie je potrebné si navzájom gratulovať. Pokiaľ ide o prvý prípad, 14. február je dňom zblíženia dvoch ľudí. Je to dobrá príležitosť lepšie sa spoznať, posilniť osobné vzťahy. Pokiaľ ide o druhý prípad, ľudia môžu stráviť nezabudnuteľný večer spoločne a opäť dokázať svoju lásku a oddanosť..

História sviatku

Ak milujete rande 14. februára, potom by ťa to malo zaujímať história sviatku.

Svätý Valentín žil v jednom z malých talianskych miest Terni za vlády Claudia II. V tej dobe to bol najbojovnejší rímsky cisár. Cisár Claudius bol proti akýmkoľvek manželským zväzkom. Bol presvedčený, že rodinný život vojakov prispeje k korupcii a strate vojenského ducha, negatívne ovplyvní podriadenie sa úradom a udatnosť. Claudius II vydal dekrét, ktorý zakazoval všetkým vojakom vstup do manželského zväzku. Valentín bol v tých časoch mladým biskupom a celebroval večeru pred kostolom. Ten, v rozpore s cisárovým zákonom, vykonával sviatosti svadby a spájal tak srdcia zamilovaných ľudí. Vyskúšal si aj bojujúce zamilované páry a zaľúbeným daroval kytice kvetov..

Kvôli vypovedaniu závistlivých ľudí bol Valentín zajatý a poslaný do väzenia ešte pred začatím popravy. Podľa starovekých zdrojov mladý biskup Valentín počas svojho uväznenia uskutočňoval tajné svadby vojakov a bežných občanov. Pred popravou (14. februára) napísal Valentin list, ktorý bol následne odovzdaný mladému dievčaťu. To je všetko. V tomto mieste mnohé historické skutočnosti spadali do dvoch táborov:

Niektorí ľudia tvrdia, že písomný list bol určený pre dcéru žalárnika, do ktorého bol vladyka Valentine zamilovaný..

A ďalší ľudia si sú istí, že žalárova dcéra bola slepá a pred popravou ju Valentín dokázal uzdraviť a ona dostala zrak. Výsledkom bolo, že dievča sa úspešne vydalo za svojho milenca. Valentínovu tvár kanonizovala katolícka cirkev. Cirkev uznala, že mučeník zomrel kvôli láske. Ako sa oslavuje Valentín v iných krajinách sveta.

čo dať svojej spriaznenej duši 14. februára

Znaky a presvedčenia

Ako sme písali vyššie, u nás bol názor ľudí rozdelený na 2 tábory. Mnoho respondentov tvrdí, že tento sviatok nie je pre nich špeciálnym sviatkom. Svojej druhej polovičke jednoducho dajú štandardného Valentína. Druhá polovica opýtaných ľudí oslavuje sviatok romanticky: pokúšajú sa stráviť tento večer so svojim blízkym, obdarúvať sa originálnymi darčekmi atď..

V mnohých mestách Ruska existujú miesta lásky, kde mnoho mladých dievčat a chlapcov predvádza obrad na Valentína.

Napríklad v Petrohrade bol postavený most, ktorý obyvatelia nazývali Most na bozky. Ak milovaný alebo milovaný na tomto moste pobozká vyvoleného, ​​potom s nimi vždy pôjde láska a šťastie.

  Ako ohnúť rúrku doma

V iných mestách Ruska sú zámky zavesené na mostoch milencov. Zámka je zatvorená a kľúč je hodený do vody. U nás si väčšina párov vyberá svadobný deň 14. februára. V Škótsku a Anglicku novomanželia navštívia na Valentína kováča a požiadajú ho, aby zlegalizoval manželstvo. Aby to urobil, sám kováč razom udrie do kovadliny. V tejto dobe podľa legendy dochádza k osvetleniu manželského zväzku mladých. V anglickom kráľovstve existuje taký zaujímavý rituál: na Valentína predstavia chlapci svoje milované dievčatá rukavicami z guipure (červeným alebo bielym). Takto vyjadrujú svoju lásku a vášeň. V inom regióne toho istého anglického kráľovstva je už dlho zvykom dávať riad (drevené lyžice) s rytinou vo forme kľúča a srdca. V Anglicku sa na začiatku 21. storočia stalo v móde oslava dňa rozlúčky s milovanou osobou. Deň skúmanej dvojice sa vždy oslavuje v najbohatšej reštaurácii.

Francúzsko.

V malom francúzskom meste Roquemare je pochované telo svätého Valentína. S nástupom februára prichádza k biskupovmu hrobu veľa mladomanželov a práve zamilovaných ľudí. Bozkávanie pred svätým znamená podľa tradície milovať sa celý život. V iných francúzskych mestách je zvykom bozkávať sochu O. Walda, slávneho filozofa a básnika. Vo svojom živote veľa napísal o láske a vzťahoch. A ako originálny jasný darček dostávajú mladé Francúzky od svojich mladých ľudí rôzne šperky: náušnice, prstene, retiazky atď..

Taliansko.

V Taliansku v meste Verona sa nachádza kačica – Via Capello,. S nástupom Valentína sa táto ulica stáva veľmi krásnou. Farebné svetlé girlandy vedú do 2. domu, kde podľa legendy žila slávna shakespearovská Júlia. A na počesť jej a slávneho románu bola vedľa domu postavená socha. Zaľúbenci ju zase pobozkajú. Podľa starého presvedčenia bude pár, ktorý pobozká Júliu, chránený celý život. Za dobrú formu sa na Valentína považuje aj darovanie dievčaťu šperkom alebo sladkosťou v podobe srdca..

Amerika.

14. február sa v Amerike oslavuje veľmi slávnostne a jasne. Pred sviatkami začínajú médiá šíriť správy o obrovských výpredajoch rôznych šperkov, drahých prírodných kožuchov a zľavách na výlety do iných krajín sveta. Len dva alebo tri týždne pred dovolenkou v kaviarňach a reštauráciách si ľudia začínajú rezervovať stoly. Na Valentína nie je v zábavných podnikoch ani jedno voľné miesto. Muži darujú svojim ženám sladkosti a kvety. Dievčatá vyrábajú srdcia pre svojich chlapcov z fólie, kvetov atď..

3256325632.png 1/24/2020 73 KB 600 x 600 pixelov Upraviť Odstrániť navždy atribút alt

Ako stráviť deň – 14. februára. Zaujímavé oslavy

Väčšina zamilovaných párov uvažuje o nasledujúcom: aké neobvyklé je stráviť 14. februára. Ak na nápad použijete malú predstavivosť, môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky. Ďalej sa budú ponúkať skvelé nápady na usporiadanie tohto dátumu.

Nezabudnuteľná romantická večera v extrémnej atmosfére.

Večera v reštaurácii na Valentína znie trochu banálne. Návštevu kaviarne si môžete spestriť napríklad romantickou večerou na streche viacpodlažnej budovy. V tomto prípade je iniciatíva v rukách silnej polovičky. Vopred je potrebné hovoriť so zástupcom bytového domu a niekým, kto môže poskytnúť kľúče od podkrovia. Je nevyhnutné prediskutovať situáciu a požiadať o povolenie. Ďalej sa musíte pripraviť na samotný večer: mali by ste pripraviť dve stoličky a stôl (stoličky), musíte tiež pripraviť jedlá, šampanské, sviečky a občerstvenie. Nebojte sa, že by vám priateľka počas večere prechladla. Takýmto originálnym prekvapením jednoducho šokuje a po vypití jedného pohára šampanského sa nebude báť ani vetra, ani mrazu. Na streche sa môžete obmedziť na päť minút. Ozdobte miesto stretnutia kvetmi, balónikmi, stuhami, dajte prekvapenie, vyznajte lásku. Strávte zvyšok večera doma.

  Ako potešiť muža v deň jeho narodenín

Milostná cesta.

Žena aj muž si môžu pripraviť také prekvapenie. Vopred vám odporúčame zoznámiť sa a prečítať si oznámenia o rôznych exkurziách v inom meste a kúpiť si dva lístky na milostnú cestu. Ak nemáte finančné obmedzenia, potom si môžete kúpiť lístok pre dvoch do ktorejkoľvek krajiny. Ak nechcete vo februárový deň cestovať ďaleko, ale napriek tomu chcete nezabudnuteľný zážitok, môžete si kúpiť lístky na výlet helikoptérou. Vo veľkých mestách je taká zábava: teplovzdušný balón.

znamenia na 14. februára

14. februára v saune.

Pravidelná návšteva sauny sa môže stať pre zamilovaných nezabudnuteľným večerom. Pred odchodom do sauny si musíte vybrať poškodenú inštitúciu, kúpiť atribúty: sviečky s vôňou pačuli, ruží, ylang-ilnag, fľašu šampanského alebo vína, hudobný disk s romantickou hudbou, sushi, sladkosti, ovocie. Prítomný v druhom polčase. Esenciálny olej na masáž. Neodporúčame kupovať veľmi silné alkoholické nápoje. A pokiaľ ide o niektoré kulinárske majstrovské diela, potom ku každému z nich je potrebné pristupovať nenápadne: neodporúčame vám, aby ste sa príliš preháňali. Pred návštevou sauny musíte navštíviť inštitúciu vopred a pripraviť prostredie: vyzdobte miestnosť loptičkami, stuhami, zapáľte sviečky, zapnite hudbu. Ak máte na návšteve priateľov. Niekedy sa stanú situácie, že zamilovaný pár na seba jednoducho nemôže byť sám. Prišli ich navštíviť priatelia. Ako môžete osláviť Valentína doma zábavným a nezabudnuteľným spôsobom? Môžete usporiadať maškarnú módnu prehliadku. Pred dovolenkou vám odporúčame varovať svojich hostí: tí, ktorí prídu v ozdobných šatách, sú pozvaní na dovolenku. A obraz vašich priateľov môže byť rôzny: rozprávkové postavy, hrdinovia známych karikatúr, celebrity. Pozvané páry musia vytvoriť kompletnú kompozíciu. Napríklad: Tom a Jerry, Romeo a Júlia, Vasilisa Múdra a Ivanushka. Počas oslavy Valentína môžete usporiadať súťaž o najlepší zamilovaný pár.

Premietanie – strašidelný film.

Pred sviatkom 14. februára si môžete zavolať priateľom alebo rozposlať pozvánky. Môžete si vyzdobiť byt vopred. Mala by byť pripravená aj slávnostná večera. Po predložení darov a gratulácií môžete začať sledovať film. Malo by sa to vopred nasnímať kamerou. Dej tohto filmu musí byť nepredvídateľný a šokujúci. Vaši hostia by si mali myslieť, že maniak loví krásne mladé dievča. Na televíznej obrazovke sa neustále mihne muž s nožom a maskou. A kráska práve opustila kúpeľňu. A keď sa maniak začne približovať k kuchyni, oháňa sa nožom, čepeľ preniká do želatínovej ružovej hmoty. A na obrazovke sa objaví tvár maniaka, ktorý jedie narodeninovú tortu. Garantujeme, že efekt prekvapenia pre vašich hostí je zaručený.

14. februára história pôvodu sviatku

Čo môžete dať na Valentína?

Teraz si povedzme, čo darovať svojej spriaznenej duši na 14. februára. Tradičnými darčekmi na Valentína sú samozrejme sladkosti a kvety. Ale nebudú schopní poskytnúť emocionálne vzrušenie a pocit oslavy. Štandardné valentínske srdcia nebudú môcť potešiť ani ženské, ani mužské srdce. Pred sviatkom 14. februára vám odporúčame venovať sa celý deň príprave nevšedného prekvapenia pre svoju polovičku..

Darček na 14. februára pre vašu priateľku.

Hovoriace kvety.

Ak chcete zostaviť takú neobvyklú kyticu, odporúčame vám kúpiť 9 kvetov (orchidey, ľalie, ruže) v špecializovanom kvetinárstve. Číslo 9 v numerológii označuje ochotu muža vstúpiť do vážneho vzťahu s dievčaťom, vyznania lásky. Na malé kúsky papiera by ste mali napísať vyznanie lásky (v poézii alebo próze). Ďalej je potrebné kúsky papiera skrútiť a upevniť malým ozdobným špendlíkom. Celá partia môže byť ozdobená krásnym lesklým filmom, previazaným hodvábnou mašličkou. Šperky. Ako šperk odporúčame predviesť nádherný medailónik vyrobený z drahého kovu (striebro, zlato), ktorý bude vyrobený v tvare srdca. Gravírovanie je možné objednať na zadnú stranu tohto medailónu. Tento nápis môže obsahovať originálne vyznanie lásky, alebo možno bude na výrobku napísané meno vyvoleného.

  Ako ozdobiť novoročný stromček 2021

Domáce fotenie.

Všetky dievčatá bez výnimky jednoducho milujú fotografovanie. Odporúčame mužovi, aby začal s prípravou miestnosti na fotenie: izbu môžete vyzdobiť srdiečkami, kvetmi, zapálenými sviečkami. Upraviť by sa malo aj osvetlenie. Môžete si odfotiť dievča na posteli, ktorá bude celá pokrytá lupeňmi ruží. Za týmto účelom zakúpte ruže vopred a oddeľte okvetné lístky od púčika.

Ručne vyrobený darček.

Dievčatko poteší, ak jej milovaný muž daruje vlastnoručne vyrobený darček. Snáď to bude krásne plyšové srdiečko s vreckom uprostred. A bude obsahovať zoznam prianí. Môžete tiež predložiť mydlo, na ktorom bude napísané meno vyvoleného.

Valentínsky darček pre muža.

Všetci muži radi dostávajú darčeky. Navyše, 14. februára. Čím to teda je, že neobvyklé a originálne môžu prekvapiť vašu milovanú osobu? Pletený darček. Keďže Valentín sa koná v zime, ako výborný darček poslúžia pletené palčiaky, šatka alebo vlnený sveter. Veci, ktoré sami prepojíte, budú slúžiť ako skvelý darček.

ako osláviť 14. februára

Darčekové koše.

Ak dievča chodí s mužom viac ako mesiac, môže mu darovať súpravu termoprádla, fľašu drahého brandy a súpravu na holenie. Pre tých mužov, ktorí fajčia, si dievča môže kúpiť súpravu drahých elitných cigár. Darčekový certifikát do kozmetického salónu, masážneho salónu. Manžel toto prekvapenie ocení.

Extrémny darček.

Ak je váš vyvolený športovec, môžete mu predložiť lístok na zoskok padákom.

Personalizovaný darček.

Ak je muž vášnivým rybárom, bude veľmi potešený, keď dostane ako darček od svojej priateľky súpravu nástrah, prívlačí s iniciálami alebo oblečenie na zimný rybolov (bunda, klobúk).

Arabská noc.

Arabská noc bude pre muža veľmi zaujímavým a exotickým darčekom. Muž v tomto prípade bude pôsobiť ako padishah a jeho vyvolený samozrejme dostane úlohu konkubíny. Pred dovolenkou vám odporúčame vyzdobiť spálňu v orientálnom štýle (na okná môžete dať vínové záclony, posteľ prikryť jasným vzorovaným prehozom, svetlo vonnými sviečkami). Okrem toho si musíte kúpiť aj samotný kostým konkubíny. Ak nemáte možnosť kúpiť taký oblek, môžete si ho ušiť sami. K obleku budete potrebovať priesvitnú vzdušnú tkaninu (2 * 2), korálky alebo korálky, monisto. Odporúčame rozdeliť látku na dve časti. Jeden kus bude jednoducho uviazaný na mieste živôtika na hrudi. Druhá časť bude slúžiť ako sukňa. Korálky musia byť navlečené na silnej nite a pripevnené k sukni a živôtiku. Všetko “! Kostým konkubíny je pripravený. Ak dievča nie je vyškolené v tanci, ale chce stráviť arabskú noc pre svojho milovaného, ​​odporúčame vám absolvovať nárazový kurz arabského tanca. V okamihu prezentácie je nepravdepodobné, že by muž hodnotil kvalitu samotného tanca..