Výroba veľkonočného stromčeka na Veľkú noc

Veľkonočné stromčeky, urobte to sami. Foto nápady

Veľká noc je najväčším sviatkom všetkých kresťanov. V tento deň je zvykom maľovať vajíčka, piecť koláče. Ale v západnej tradícii vyrábajú veľkonočné stromčeky aj vlastnými rukami..

Tradícia vznikla najskôr v Nemecku a potom v Spojených štátoch amerických. Veľkonočný stromček – symbol rovnakého významu, ako máme vianočný stromček na Nový rok.

Veľkonočný strom je rovnako dôležitým symbolom ako vianočný stromček na Nový rok.

Veľkonočný strom je vyrobený z konárov rastlín. Odporúčame vám použiť vŕbu. A ako asi tušíte, veľkonočný strom ozdobíme vajíčkami. Vajcia je možné odoberať dekoratívne alebo vyrábať nezávisle, ako je to uvedené v sekcii veľkonočných remesiel..

S pomocou šrotu a usilovnosti je veľkonočný strom vyrobený ručne.

Stromček je položený na stole, môžete pod neho dávať darčeky, ako pod vianočný stromček na Nový rok. S pomocou šrotu a usilovnosti je veľkonočný strom vyrobený ručne.

Čo urobiť veľkonočný stromček?DIY fotografia veľkonočných stromčekov

Čo urobiť veľkonočný stromček?

Ako už bolo spomenuté, strom bude potrebovať vetvy iných stromov. Môžete použiť nielen vŕbu, ale čokoľvek, čo sa vám páči. Hlavnou ozdobou sú veľkonočné vajíčka. Ale stále môžete ozdobiť strom kvetmi, ktoré sa objavujú iba na jar..

Stromček ale môžete ozdobiť aj kvetmi, ktoré sa objavia až na jar.

Samozrejme, všetky šperky je možné dnes kúpiť v obchode. Tu je však potrebné poznamenať, že všetko, čo sa robí vlastnými rukami, je mnohokrát cennejšie..

Veľkonočný stromček topiaryVeľkonočný strom – topiary

Preto nemusíte byť leniví – sami sa zaoberáme výrobou veľkonočných dekorácií a remesiel, pričom ukazujeme predstavivosť.

  Farby na veľkonočné vajíčka (prírodné)