Waldorfský vzor bábiky s rozmermi

Waldorfská bábika. Vzory s veľkosťami, majstrovská trieda, fotografia

Jemná detská pokožka je veľmi citlivá na rôzne materiály, preto by ste pri výbere hračiek pre deti mali byť obozretní. Waldorfská bábika je vyrobená iba z prírodných tkanín. Myšlienku šitia takýchto hračiek položili ľudové handrové bábiky, ktoré, ako sa ukázalo, majú pozitívny vplyv na vývoj detí. Bábika Waldof je handrová bábika, ktorú môže svojmu dieťaťu ušiť každá matka. V tomto článku vám ponúkame majstrovskú triedu krok za krokom ako ušiť waldorfskú bábiku urob si sám.

Waldorfská bábika. Foto

Tieto bábiky sú široko používané po celom svete. Na rozdiel od bežných plyšových hračiek vyrobených z látky, bábiky Waldof presne kopírujú ľudský tvar. Preto je pri šití takejto bábiky dôležité dodržiavať prísne proporcie ľudského tela..

Tieto bábiky sú široko používané po celom svete. Na rozdiel od bežných plyšových hračiek vyrobených z látky, bábiky Waldof presne kopírujú ľudský tvar. Preto je pri šití takejto bábiky dôležité dodržiavať prísne proporcie ľudského tela.

Materiály, z ktorých sa chystáte ušiť waldorfskú bábiku, musia byť prírodné. Ideálna je na to bavlna, vlna alebo ľan. Ako výplň je vhodné použiť ovčiu vlnu, pretože hlavnou črtou takejto hračky je prirodzenosť..

Materiály, z ktorých sa chystáte ušiť waldorfskú bábiku, musia byť prírodné. Ideálna je na to bavlna, vlna alebo ľan. Ako výplň je vhodné použiť ovčiu vlnu, pretože hlavnou črtou takejto hračky je prirodzenosť.

Predtým, ako sa pustíte do šitia, myslite na vek dieťaťa, pretože vo waldorfskej pedagogike platí zásada, že hračky nepredbiehajú vývoj, ale plne zodpovedajú návratu. Ak sú proporcie bábiky úmerné telu dieťaťa, potom pri hraní s takou bábikou získa dieťa úplný obraz o sebe a vo všeobecnosti o osobe.

Predtým, ako sa pustíte do šitia, myslite na vek dieťaťa, pretože vo waldorfskej pedagogike platí zásada, že hračky nepredbiehajú vývoj, ale plne zodpovedajú návratu. Ak sú proporcie bábiky úmerné telu dieťaťa, potom pri hraní s takou bábikou získa dieťa úplný obraz o sebe a vo všeobecnosti o osobe.

Dnes nájdete mnoho užitočných workshopov o tom, ako vyrobiť bábiku Waldof pre deti rôzneho veku..

Dnes nájdete mnoho užitočných workshopov o tom, ako vyrobiť bábiku Waldof pre deti rôzneho veku.

Napríklad pre deti do dvoch rokov je lepšie ušiť malú hračku, ktorá sa zmestí do pera. Mal by byť jemný na dotyk a veľmi jednoduchý. Také hračky sa nazývajú aj motýľové bábiky, pretože sa skladajú z hustej hlavy plnenej vlny a mäkkého handrového tela bez vypchávky..

Dnes nájdete mnoho užitočných workshopov o tom, ako vyrobiť bábiku Waldof pre deti rôzneho veku. Napríklad pre deti do dvoch rokov je lepšie ušiť malú hračku, ktorá sa zmestí do pera. Mal by byť jemný na dotyk a veľmi jednoduchý. Také hračky sa nazývajú aj motýľové bábiky, pretože sa skladajú z hustej hlavy plnenej vlny a mäkkého handrového tela bez vypchávky.Waldorfská bábika pre deti do 2 rokov

Pre deti od 2 do 5 rokov môžete ušiť bábiku, ktorá už má plné ruky a nohy. V tomto veku už dieťa jasnejšie hodnotí svet okolo seba a osamostatňuje sa. Ušite veľa oblečenia aj pre bábiku. Obliekanie a vyzliekanie hračiek ovplyvňuje rozvoj jemnej motoriky.

  Ušijeme tehotnú bábiku Tilda

Pre deti od 2 do 5 rokov môžete ušiť bábiku, ktorá už má plné ruky a nohy. V tomto veku už dieťa jasnejšie hodnotí svet okolo seba a osamostatňuje sa. Ušite veľa oblečenia aj pre bábiku. Obliekanie a vyzliekanie hračiek ovplyvňuje rozvoj jemnej motoriky.Waldorfské bábiky pre deti od 2 do 5 rokov

Vo veku päť alebo šesť rokov deti začínajú hrať roly. Môžete ušiť bábiky pre chlapcov a dievčatá, aby dieťa ľahko ovládalo hry na hrdinov. S týmito hračkami sa snažte hrať skutočné predstavenia alebo dramatizovať rozprávky..

Vo veku päť alebo šesť rokov deti začínajú hrať roly. Môžete ušiť bábiky pre chlapcov a dievčatá, aby dieťa ľahko ovládalo hry na hrdinov. S týmito hračkami sa snažte hrať skutočné predstavenia alebo dramatizovať rozprávky.

Hry hrajú v živote dieťaťa dôležitú úlohu, takže naučiť dieťa hrať je hlavnou úlohou každého rodiča. Ak bábiku ušijete sami, bude oveľa zaujímavejšie vymyslieť s ňou hru, pretože ste do hračky vložili kúsok svojej duše..

Urob si sám waldorfskú bábiku. Majstrovská trieda

Obvykle začnú šiť waldorfskú bábiku z hlavy. Akonáhle sa vytvorí táto časť tela, budete môcť nájsť vhodný vzor pre telo..

Obvykle začnú šiť waldorfskú bábiku z hlavy. Keď sa vytvorí táto časť tela, môžete nájsť ten správny vzor pre telo.

Vzor na telo bábiky:

vzor pre waldorfskú bábiku

Pri výrobe hlavy nezabudnite, že musí byť tesne zabalená. Výsledkom je vrecko, ktoré je v spodnej časti omotané niťou a vytvorí sa tak krk.

Pri vytváraní hlavy pamätajte na to, že musí byť tesne zabalená. Výsledkom je vrecko, ktoré je v spodnej časti omotané niťou a vytvorí sa tak krk.Keď je hlava pripravená, vystopujte obrysy na tkanine telovej farby.

Potom sa niť omotá okolo hlavy, aby získala tvar. Na hlave bábiky sa teda vytvoria parietálne, okcipitálne a očné zóny..

Potom sa niť omotá okolo hlavy, aby získala tvar. Na hlave bábiky sa teda vytvoria parietálne, okcipitálne a očné zóny.

Potom musí byť hlava pokrytá tkaninou telovej farby. Za týmto účelom sa kus látky založí, potom sa naň priloží hlava, otočená k záhybu, značky sa vytvoria fixkou, prišitou na písacom stroji a vystrihnutou.

Pozrite si video: majstrovská trieda waldorfskej bábiky s motýľmi

Tvár bábiky je minimalistická, takže obyčajné korálky sú ideálne ako oči a ústa. Môžete si vyšiť tvár niťami, všetko závisí od vašej túžby a dostupnosti určitých materiálov.

Zo vzoru vystrihnite detaily trupu, rúk a nôh. Naplňte časti tela tak, aby boli 1/3 prázdne.

Teraz dajte ruky dohromady. Potom zošite celý trup, napchajte ho a potom vložte paže. Na miestach rúk a nôh budete musieť na ich tvarovanie vytvoriť špeciálne švy.

Teraz dajte ruky dohromady. Potom zošite celý trup, napchajte ho a potom vložte paže. Na miestach rúk a nôh budete musieť na ich tvarovanie vytvoriť špeciálne švy..

  Opica Tilda: vzor s fotografiou na výrobu bábiky

ako tvarovať ruky a nohy

Na ušitie waldorfskej bábiky nie je potrebné používať nové kusy látky. Ako materiál na hlavu môže byť vhodný rukáv zo svetra alebo ponožiek, vlnené položky môžete tiež nastrihať na malé kúsky a použiť ako výplňový materiál. Základným princípom je, že látky sú prírodné a kde ich získate, je len na vás.

Na ušitie waldorfskej bábiky nie je potrebné používať nové kusy látky. Ako materiál na hlavu môže byť vhodný rukáv zo svetra alebo ponožiek, vlnené položky môžete tiež nastrihať na malé kúsky a použiť ako výplňový materiál. Základným princípom je, že látky sú prírodné a kde ich získate, je len na vás.

Potom, čo ste úplne ušili bábiku, začnite vyrábať vlasy. Existuje mnoho spôsobov, ako tvarovať účes waldorfskej bábiky, môžete si vybrať ten najvhodnejší pre seba. Jednou z najjednoduchších sú vlasy z priadze.Možnosť výroby hlavy bábik Waldorftvarovanie tváre waldorfskej bábikyVytvorte reliéf tváre pomocou nitívýroba hlavy bábikyZakrytie hlavy látkou telovej farby

handrová hlava bábiky

vypchať telo waldorfskej bábiky

urobte telo a vytvarujte chodidlá

Potom, čo ste úplne ušili bábiku, začnite vyrábať vlasy. Existuje mnoho spôsobov, ako tvarovať účes waldorfskej bábiky, môžete si vybrať ten najvhodnejší pre seba. Jednou z najjednoduchších sú vlasy z priadze.

Nite musíte odstrihnúť na rovnakú dĺžku a potom ich zošiť v strede a prišiť k hlave. Nezabudnite si potom vlasy ušiť do kruhu, aby boli dobre prichytené k vašej hlave..

Nite musíte odstrihnúť na rovnakú dĺžku a potom ich zošiť v strede a prišiť k hlave. Nezabudnite si potom vlasy ušiť do kruhu, aby boli dobre zaistené k vašej hlave.

Ak ušijete niekoľko radov vlasov z nití, získate veľmi objemnú hlavu vlasov, ktorá sa dá dokonca zapliesť do vrkočov..

spájame samostatné častiVšimnite si, ako skryť šev medzi hlavou a telom

Ďalšou možnosťou kvalitných hračiek sú bábiky Tilda. Prečítajte si: Šijeme tehotnú bábiku Tilda

Vzdelávanie hrou je dobrou príležitosťou naučiť dieťa to, čo je užitočné, v súlade s jeho vekom a preferenciami. Skúste ušiť rôzne waldorfské bábiky a nebojte sa o ohľaduplnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť týchto plyšových hračiek.