Ako sa zbaviť kvetinových midges

Ako sa zbaviť hryzadiel kvetov na izbových kvetoch a v kvetináčoch

Kvetinové midges alebo sciarids sú nechcenými obyvateľmi kvetinových nádob s izbovými rastlinami. Objavujú sa vo vlhkých podmienkach, keď pôdna zmes v dôsledku nadmerných záplav neustále zostáva dostatočne vlhká. Najčastejšie sa to stáva v období jeseň-zima. Kvetinové midges nepoškodzujú izbové plodiny, okrem straty ich estetického vzhľadu, ale ich larvy môžu zničiť koreňovú časť. Pri veľkej akumulácii lariev na povrchu substrátu sa odporúča urýchlene transplantovať do novej pôdnej zmesi.

Prevencia výskytu kvetinových midges

Aby ste zabránili usádzaniu kvetináča v kvetináčoch s izbovými rastlinami, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel starostlivosti:

  • Objem a frekvencia zavlažovania musí zodpovedať požiadavkám rastliny; nesmie byť povolená prebytočná vlhkosť v pôde a neustále podmáčanie;
  • Ďalšie zalievanie by sa malo vykonávať až po vysušení vrchnej vrstvy substrátu asi o jeden a pol centimetra;
  • Odporúča sa pravidelne uvoľňovať pôdu v nádobe;
  • Na zavlažovanie používajte obyčajnú usadenú alebo čistenú vodu, experimenty s kávou alebo čajovou tekutinou rýchlo pritiahnu škodcu do rastliny;
  • Na zmäkčenie zavlažovacej vody sa odporúča variť alebo zmraziť; môžete pridať malé množstvo rašeliny;
  • Kvety by mali byť pravidelne kontrolované, či neobsahujú známky škodcov;
  • Keď sa objavia choré listy, naliehavo ich treba orezať..

Ako sa vysporiadať s kvetovými hryzadlami

Ako sa vysporiadať s kvetovými hryzadlami

Akonáhle sa títo votrelci objavia, môžete použiť jeden z osvedčených spôsobov zaobchádzania.

Kvetinové mušky nemôžu tolerovať prítomnosť síry, ktorá sa používa na zápalky. Stredne veľkému hrncu stačí zapichnúť štyri zápalky (so sírovými hlavami nadol) do pôdy na rôznych miestach a trochu ju poliať. Pri dennej kontrole je dôležité nahradiť zápalky včas, keď nie je síra, a mali by existovať najmenej štyri takéto náhrady. Táto metóda vám umožňuje zaobchádzať s midges takmer zadarmo..

Na zalievanie sa odporúča použiť slabý roztok mangánu. Ak je koncentrácia mangánu prekročená, koreňová časť rastliny môže byť zničená, takže pri príprave roztoku musíte byť veľmi opatrní..

  Prečo listy dieffenbachie žltnú?

Ako závlahovú vodu môžete použiť slabé riešenie na báze tekutého WC alebo mydla na pranie..

Roztok na zalievanie pôdy a postrek kvetom sa pripraví z 1 litra vody (vriacej vody) a 3 hláv cesnaku. Roztok infúzny 4 hodiny sa filtruje a použije sa podľa pokynov. Treba poznamenať, že miestnosť bude dlho naplnená cesnakovou arómou..

Nasekané kúsky pomarančovej kôry musia byť vložené do pôdy v rôznych častiach kvetinovej nádoby..

Strúčiky cesnaku, prekrojené na polovicu, môžete posypať nakrájanými kúskami nadol na povrch pôdy. Cesnaková aróma bude veľmi silná, takže táto metóda je vhodná len pre tých, ktorí sú k tomuto koreniu tolerantní..

Niektorí pestovatelia odporúčajú používať Raptor na boj proti škodcom.

Odporúča sa tiež použiť všetky druhy chemických prípravkov na boj proti veľkému počtu škodlivého hmyzu vo forme ceruzky (napríklad „Mashenka“ alebo „sopka“) na zničenie kvetov. Ceruzkou je potrebné nakresliť čiary na steny kvetináča, v práškovej forme (alebo vo forme malých hoblín) je roztrúsený po celom povrchu pôdy.

Pre tých, ktorí neveria ľudovým receptom na boj s mláďatami, je potrebné zakúpiť si špeciálne prípravky – „Mukhoed“, „Thunder 2“ a „Bazudin“.

Ako zničiť kvetináč (video)

Ako zabiť pôdne komáreAko zabiť pôdne komáre