Hrdza rastlín

Hrdza rastlín. Známky choroby a liečby

Aké sú príznaky hrdze v rastlinách? Hrdzavé huby v prvom rade postihujú stonky a listy rastlín. Navonok sa to prejavuje tým, že na ich povrchu sa objavujú červenohnedé nahromadenia spór hrdzavých húb. Je to kvôli nim, že farba stoniek a listov rastlín sa mení na tmavé odtiene hnedej a hnedej..

Potom existujú také procesy, ako je padanie listov, sušenie samotnej rastliny, kvôli ktorej oslabne a zomrie, ak sa ju nepokúsia zachrániť..

Ktoré druhy rastlín sú na túto chorobu náchylnejšie? Obvykle ide o špargľu, kamélie, citrusové rastliny a pelargonium, aj keď vo všeobecnosti táto choroba nie je v rastlinách veľmi bežná.

Dôvodom jeho výskytu v izbových rastlinách môže byť suchý vzduch alebo pôda, ktorá nemá dostatok vlhkosti, a v záhradných rastlinách sú tieto dôvody opačné – zvýšený obsah vlhkosti v pôde a vzduchu prispieva k vzniku a tvorbe húb, ktorý sa pomocou vetra a hmyzu prenáša do rastlín..

Ako môžete vyliečiť a predchádzať hrdzaveniu rastlín?

Ako môžete liečiť a predchádzať hrdzi na rastlinách?

Na profylaxiu sa zvyčajne na jar používa roztok jedného percenta zmesi Bordeaux pre rastliny. Ak bola rastlina napriek tomu poškodená touto chorobou, potom sa na ošetrenie jej poškodené výhonky zvyčajne odstránia a spália a samotná rastlina sa ošetrí buď rovnakým roztokom, ktorý sa používa na profylaxiu, alebo sírovým prachom.

  Wireworm v záhrade: ako sa navždy zbaviť, ako bojovať