Múčnatka

Múčnatka (leucorrhoea). Známky choroby.

Múčnatka (leucorrhoea). Známky choroby.

Prvým znakom múčnatky postihujúcej vašu obľúbenú izbovú rastlinu je biely kvet na listoch. Stonky sú postupne ovplyvňované a v dôsledku toho je celá rastlina úplne: listy vädnú, tmavnú, vysychajú a opadávajú. A to je už istý znak smrti celého kvetu..

Metódy liečby

Nie je všetko stratené a rastlinu je možné zachrániť, ak si včas uvedomíte, že je postihnutá chorobou. Starostlivo preskúmajte kvet a ak nájdete na povrchu listov biely kvet, ihneď ich vyberte a ošetrite celú rastlinu roztokom sódy: do litrovej nádoby nalejte vodu a pridajte 3 gramy. sóda, premiešajte a postriekajte celý kvet.

Ďalšou možnosťou liečby je mydlo: 20 gramov zeleného mydla a 2 gramy síranu meďnatého sa rozpustí v litri vody. Niekedy používajú kombináciu prvej a druhej možnosti: zmiešajte sódu s mydlom (na liter vody 4 gramy sódy plus 3 gramy mydla). Existujú metódy spracovania s použitím chemikálií, napríklad mletej síry – vo forme drveného prášku. Chorá rastlina sa zvyčajne opeľuje v teplom skorom ráne, za suchého počasia, keď nefúka vietor. Frekvencia – každý týždeň.

Metódy liečby

Tradičné metódy liečby

Rastliny záhradného typu sa najskôr liečili a potom, keď si uvedomili účinnosť, začali ich používať na izbové rastliny. Táto metóda je založená na kravskom truse. Vezmite kravský trus (1 diel), zriedte vo vode (3 diely) a nechajte pôsobiť 3 dni. Na ošetrenie rastliny, ktorá je postihnutá chorobou, sa musí zriediť infúziou s vodou v pomere 1: 3. Ak žijete v meste, ako môžete nahradiť hnoj? Zhnité seno alebo listy, spečený prach budú stačiť.

V byte môžete použiť cesnak (25 gramov), ktorý je rozdrvený a bránený v 1 litri vody celý deň. Z vlastnej skúsenosti mnoho odborníkov odporúča liečiť kvety kvôli chorobám a léziám večer, najlepšie na ulici alebo na otvorenom balkóne, najmä ak ide o metódy používajúce cesnak alebo kravský hnoj. Frekvencia liečby a ošetrenia je týždeň..

  Prečo listy orchidey phalaenopsis zožltnú