Roztoč pavúk

Roztoč pavúk

Roztoč je rastlinný parazit, ktorý uprednostňuje jesť listy fikusov a paliem, citrónu a ruže, kaktusov a mnoho ďalších izbových rastlín. Je tiež veľkým milovníkom skúšania všetkých rastlín, ktoré chutia z vašej domácej zbierky, bez výnimky, preto akonáhle uvidíte tohto teroristu na vašej rastline, začnite sa pripravovať na najreálnejšiu a najkrutejšiu vojnu, pretože sa nezastaví na jedna z rastlín.

Prvým znakom vzhľadu „teroristického roztoča“ je tvorba tenkej pavučiny medzi listami rastlín. Jeho vzhľad je spravidla spôsobený zvýšenou teplotou a nedostatkom požadovanej vlhkosti..

Samozrejme, je skvelé, ak ste to našli včas a spustili poplach, ale pamätajte na jedno pravidlo: vajíčka roztočov sa skladujú až päť rokov a dozrievajú každé tri až štyri dni, takže keď sa vám zdá, že vojna má vyhral 1: 0 vo váš prospech, v skutočnosti to tak vôbec nemusí byť. A bez ohľadu na to, ako usilovne ste umyli parapety a hrnce, pri prvej príležitosti (napríklad pri nízkej vlhkosti a vysokých teplotách) sa vráti z najmenších a najnápadnejších trhlín a prístreškov.

ako neutralizovať svojho nového nepriateľa tvárou v tvár roztočom

“Naozaj neexistuje spôsob, ako bojovať proti tomuto všetečnému parazitovi?” Pýtate sa. Existuje, a predovšetkým, je to samozrejme prevencia, ktorá spočíva v neustálom postreku najchutnejších odrôd rastlín. Ale aj keď je už neskoro na prevenciu, roztoč je už na vašej rastline, nemali by ste zúfať, pretože jedným z najhorších nepriateľov roztoče je, napodiv, voda..

Ponúkame vám niekoľko známych spôsobov, ako neutralizovať svojho nového nepriateľa tvárou v tvár roztočom:

  1. Zriedte roztok vody mydlom na pranie, postriekajte ním rastlinu a pevne ju prikryte igelitovým vreckom, po dni opláchnite rastlinu pod tečúcou studenou vodou zo sprchy a znova ju prikryte igelitovým vreckom. ;
  2. Z jedného kilogramu citrusových šupiek urobte tinktúru a postriekajte ju na rastlinu týždeň;
  3. Kúpte si v lekárni liečivú tinktúru púpavy, rozdrvte do nej 25-35 g koreňov púpavy a premiešajte s litrom horúcej vody. Potom, čo ste na tom niekoľko hodín trvali, postrekujte rastlinu tri až päť dní;
  4. Nastrúhajte dve alebo tri hlavy cesnaku a trvajte päť dní v litri teplej vody v uzavretej nádobe, po naliehaní zriedte na polovicu studenou vodou a postrekujte rastlinu týždeň.
  Prečo listy orchidey phalaenopsis zožltnú

Ponúkame vám ľudové tipy, ktoré vám určite pomôžu zbaviť sa roztočov.

Ponúkame vám ľudové tipy, ktoré vám určite pomôžu zbaviť sa roztočov, pretože sú efektívnejšie a lacnejšie. Existuje samozrejme mnoho rôznych chemikálií a liekov. Nie sú veľmi lacné, je mimoriadne ťažké určiť, ktorý z nich je lepší, a nevieme vám presne povedať, aký bude účinok. Existuje jeden veľmi účinný liek od špecializovaných, ktorý vám určite pomôže – „Aktara“, ale je lepšie ho nepoužívať doma, má veľmi nechutný zápach a okrem toho, ako každý iný chemické prípravky, má negatívny vplyv na ľudské zdravie.

Veríme, že vám tieto tipy pomôžu v tejto neľahkej úlohe – boji proti teroristovi rastlinného sveta – roztoči pavúčiemu a opäť sa budete radovať pri pohľade na voňavé a zdravé rastliny vašej domácej zbierky. A odteraz budete pozornejší a zodpovednejší za zavlažovanie a všetky ostatné zložky starostlivosti o izbové rastliny, aby ste predišli výskytu tohto parazita a znova „vždy čakali“ na naše chyby. Veľa šťastia vo vedení tejto ťažkej vojny, dobrý rast a vývoj vašich nádherných rastlín!