Ako izolovať dachu vlastnými rukami

Ako izolovať dachu vlastnými rukami, rady letným obyvateľom

S nástupom chladného počasia mnohí letní obyvatelia, ktorí sa rozhodli v zime obdivovať krásu prírody mimo mesta, vážne premýšľajú o tom, ako správne izolovať svoj vidiecky dom vlastnými rukami, čo výrazne zvýši úsporu energie teplom v to. Pretože tieto práce teraz nie sú lacné a materiály majú niekedy vysoké ceny, ponúkame vám informácie, ktoré môžete použiť na izoláciu letnej chaty vlastnými rukami..

Áno, môžete vykonať väčšiu izoláciu vidieckeho domu, napríklad vykurovanie, všetky druhy teplých podláh atď. ALE … je stále realistickejšie to urobiť, keď sa dom ešte len stavia, alebo dokonca skôr. – pri vypracovaní projektu letnej chaty, kde budú povinné, bola do objednávky zadaná všetka potrebná komunikácia. A čo tí letní obyvatelia, ktorí si nedávno kúpili dom, v ktorom nie je vykurovací systém vôbec k dispozícii?

Ako izolovať dachu vlastnými rukami

Pomocou našich rád môžete nezávisle rýchlo, efektívne a lacno zahriať svoju letnú chatu!

Otepľovanie vidieckeho domu: kde začať?

Prvým krokom je starostlivý prieskum celého vášho domu a preskúmanie všetkých miest, ktorými teplo môže opustiť váš domov. Ak sa tento problém neodhalí včas a následne sa neodstráni, potom v tomto prípade ani najdrahší a najkvalitnejší vykurovací systém nebude schopný dostatočne vykurovať váš dom a zaistiť, aby bolo bývanie v ňom čo najpohodlnejšie.!

Postaráme sa o súbor opatrení, ktoré nám pomôžu správne zorganizovať úsporu energie vo vašom dome.

Pozri tiež: Omietkové práce na polystyréne

Zateplenie domu zvonku minerálnou vlnou na vlečku

Zateplenie domu zvonku minerálnou vlnou na vlečku

Najpopulárnejšími materiálmi používanými na izoláciu domu sú minerálna vlna, expandovaný polystyrén..

Izoláciou celého domu zvonku týmito materiálmi je možné dosiahnuť vynikajúci efekt úspory energie. Toto potešenie však nie je lacné! Nič, vonkajšiu izoláciu robte postupne. Aj keď vám tento postup bude trvať rok a pol, s konečným výsledkom budete určite spokojní.!

Technológia obloženia domu vonku expandovaným polystyrénom alebo minerálnou vlnou:

Technológia na obloženie domu vonku expandovaným polystyrénom alebo minerálnou vlnou:

 • Vytvárame pevný rám, nazýva sa to aj prepravka, pomocou ktorej posilníme izoláciu okolo vidieckeho domu;
 • Ošetrite steny vidieckeho domu akýmkoľvek antiseptickým činidlom určeným na tieto účely;
 • Na steny domu pripevnite dosky z expandovaného polystyrénu a pripevnite ich tam „hubami“;
 • Je čas chrániť izoláciu pomocou vetrovej izolácie alebo parotesnej zábrany (technológia použitia jedného alebo druhého izolátora závisí od zvoleného izolačného materiálu);
 • Nastavte rám pre vonkajšie obloženie a všetko zošite vlečkou;
 • Zateplenú stenu dôkladne omietnite.

Na steny domu pripevnite dosky z expandovaného polystyrénu a pripevnite ich tam „hubami“;

Mnoho začínajúcich „staviteľov“ verí, že čím je pena hrubšia, tým je v dome lepšia tepelná izolácia! Toto je mylná predstava! Vysoko kvalitná tepelná izolácia v skutočnosti zabezpečí prísne dodržiavanie technologického postupu izolácie stien v súlade so všetkými existujúcimi pravidlami..

Mnoho letných obyvateľov medzi sebou diskutuje o tom, ako najlepšie izolovať dachu: zvonku alebo zvnútra.?

Nepúšťajme sa do kontroverzií – každý uhol pohľadu má predsa právo na existenciu! Všimnite si toho, že vnútorná výzdoba stien akoukoľvek izoláciou určite zaberie nejaký užitočný priestor v miestnosti, ale ten vonkajší vôbec priestor neovplyvní, ale určite bude znamenať trochu veľké peňažné náklady.!

Ako vždy a všade sa rozhodnete, z ktorej strany budete svoj vidiecky dom zatepľovať.

Izolácia súkromného domu zvnútra

Izolácia súkromného domu zvnútra

Najdostupnejšou a najpopulárnejšou izoláciou čalúnenia pre interiér vášho domova je minerálna vlna. Na jej príklade dnes zvážime podrobný návod na izoláciu interiéru domu vlastnými rukami..

 • Spočiatku vyrábame rám (kov z profilov alebo drevený z lamiel). Pri výrobe rámu by sa mala brať do úvahy šírka kotúča minerálnej vlny, vlna by mala ľahko, ale tesne zapadnúť medzi lamely alebo profily.
 • Medzi profily vložte minerálnu vlnu;
 • Opláštite steny doskami OSB, neskôr sa dajú ľahko namoriť alebo natrieť ľubovoľnou požadovanou farbou. Ešte obľúbenejším dokončovacím materiálom je sadrokartón. Ľahko sa pripevňuje, hladko sa naň hodia tapety, dlaždice, podšívka, farba a mnoho ďalších dokončovacích materiálov..

Izolácia predných dverí v súkromnom dome

Izolácia predných dverí v súkromnom dome

Väčšina studeného vzduchu vstupuje do miestnosti dverami, keď sú otvorené a zatvorené. Často sa však stáva, že dvere nepriliehajú pevne na potrubie, existuje niekoľko trhlín, ktorými do domu vstupuje studený vzduch a teplo neustále odchádza.

Aby ste sa vyhli takýmto únikom tepla, odporúčame vám zatepliť vchodové dvere vo vašom vidieckom dome..

Tu je niekoľko materiálov, ktoré boli úspešne použité ako izolácia:

• Gumová pasta (prilepená na potrubí zo všetkých štyroch strán);

• Plsť (tiež položená a pribitá pozdĺž okraja dverí).

Tieto metódy sa úspešne uplatňujú, ak sú vaše dvere vyrobené z dreva, ale čo tí letní obyvatelia, ktorí nainštalovali kov?

Pri kovových dverách ponúkame izoláciu samotného dverného krídla.

Ako môžete izolovať kovové dvere??

 • Vystrihnite niekoľko kúskov dreva (2 – 3 kusy). Dĺžka nosníkov by sa mala rovnať šírke vašich predných dverí. Tyče pripevňujeme k dverám priechodnými skrutkami a hlavy skrutiek by mali vychádzať z vonkajšieho stonania dverí;
 • Medzi trámy tesne vložte listy polystyrénu, guľka;
 • Izoláciu prekryjeme doskou OSB požadovanej veľkosti (prerežeme ju presne na veľkosť dverí), plech pripevníme samoreznými skrutkami na drevené trámy.

To je celá izolácia! Vďaka vášmu úsiliu teraz do vášho domu nebude môcť vstúpiť nielen studený vzduch, ale teplý vzduch nenájde ani jednu prasklinu, cez ktorú by mohol vykĺznuť. Dom bude udržiavať stabilnú príjemnú teplotu.!

Izolujeme okná na zimu vlastnými rukami

Izolujeme okná na zimu vlastnými rukami

Okná, ako aj dvere, sa môžu stať kanálmi studeného vzduchu do vašej miestnosti. Aby ste sa chránili pred takýmto „neoprávneným“ vstupom, mali by ste urobiť niekoľko opatrení, konkrétne:

 • Okná identifikujeme rozbitým alebo prasknutým sklom a vymieňame sklo v nich za nové a celé;
 • Pomocou „dedkovho“ tmelu opatrne zakryjeme praskliny v miestach, kde okuliare priliehajú k stromu. Mimochodom, s touto úlohou sa dokážu vyrovnať aj nové tesniace hmoty!
 • Rámy dôkladne natrieme a tým ešte viac znížime pravdepodobnosť prieniku studeného vzduchu;
 • Skontrolujeme, či sa pod okennými rámami nenachádzajú prievany, tesniaci prostriedok nám ich tiež pomôže odstrániť.

Ak sú však medzery príliš veľké, potom je lepšie použiť polyuretánovú penu alebo tieto problémové oblasti len opatrne omietnite a potom natrite..

V takýchto prípadoch naši dedovia používali aj vatu, skladané noviny, penovú gumu na izoláciu a celé to zalepili špeciálnym papierom s použitím bežného mydla na pranie.!

Moderné technológie nám poskytli okná s dvojitým sklom, ktoré sú pohodlne vložené a poskytujú obytnému priestoru potrebnú tepelnú a zvukovú izoláciu. Toto potešenie však nie je lacné!

Vykonajte zateplenie podlahy svojpomocne v krajine

Vykonajte zateplenie podlahy svojpomocne v krajine

Teplá podlaha je zárukou zdravia každej domácnosti!

Existuje mnoho rôznych spôsobov izolácie podlahy vlastnými rukami. Jedná sa o použitie expandovanej hliny a kladenie rúrok s horúcou vodou pod podlahu atď. jedna z najdostupnejších a najlacnejších – izolácia s penovými doskami.

Zvážte spôsob izolácie podlahy pomocou peny:

• Na už existujúci podlahový poter je plnený drevený rám, ktorý zodpovedá rozmerom penových dosiek;

• Pevne vložte penové platne do vytvoreného dreveného rámu (penový plast je možné tiež rozdrviť a naplniť, rozbiť a narezať, ale najlepší spôsob je koniec koncov prvý vloženie penových dosiek do drážok);

• Na izoláciu položte podlahovú dosku alebo, ak tam nie je, dosky OSB (môžu byť natreté alebo na ne položené linoleum, tiež s izoláciou alebo bez nej, pozeráme sa na svoje financie).

Otepľovanie podlahy vidieckeho domu pre vás neprinieslo veľa práce.

Zohrievanie podlahy vidieckeho domu už pre vás nepredstavuje veľa práce, pretože ste už prešli dobrým školením na stenách vidieckeho domu, vstupných dverách!

Všetci sme študovali v škole a vieme, že teplý vzduch nevyhnutne stúpa a studený naopak klesá.

Izolácia strechy vidieckeho domu

Všetci sme študovali v škole a vieme, že teplý vzduch nevyhnutne stúpa a studený naopak klesá. Z toho vyplýva, že izolácia stropu alebo dokonca podkrovia vášho vidieckeho domu by mala mať veľmi dôležité miesto pri izolácii všetkých priestorov vidieckeho domu..

Ako izolácia sa opäť často používajú materiály ako pena a minerálna vlna (do podkrovných priestorov). Technológie izolácie stropu alebo podkrovia sa nijako zvlášť nelíšia od izolácie stien alebo podláh budovy. Charakteristickou črtou je žiaduce (ale nie povinné) použitie pozinkovaných kovových profilov ako rámu, medzi ktorý budú položené penové dosky a na ktoré budú pomocou samorezných skrutiek pripevnené sadrokartónové dosky..

Izolácia strechy vidieckeho domu

Pri použití minerálnej vlny ako izolácie používajte ochranné okuliare a rukavice..

Dachu izolujeme vlastnými rukami, video

Už ste sa teoreticky zoznámili so všetkými fázami otepľovania každej časti domu, zostáva len konsolidovať prijaté informácie pomocou video lekcie a okamžite začať pracovať vlastnými rukami. Preto vám dávame do pozornosti naše video, ktoré vám ešte viac odhalí „tajomstvá“ stavby a pomôže vám nezávisle vykonávať izolačné práce na vašom dome.