Ako pestovať jahody v kvetináči na parapete

Pestovanie jahôd v kvetináčoch v byte alebo v skleníku

Ak vo svojej záhrade nemáte miesto na sadenie jahôd, nenechajte sa odradiť. Odporúčame vám naučiť sa pestovať jahody v kvetináči na parapete. Teraz môžete toto chutné a aromatické bobule ochutnať pred kýmkoľvek iným.. Pestovanie jahôd v kvetináčoch vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel a podmienok. Prečo si kupovať bobule, keď si ju môžete dopestovať vo vlastnom byte.

Ako rýchlo a ľahko pestovať jahody doma

Predtým, ako začnete sadiť sadenice jahôd do kvetináčov, rozhodnite sa pre odrodu. Ukazuje sa, že nie všetky druhy sú prispôsobené na pestovanie v byte, niektoré dobre rastú iba na čerstvom vzduchu. Odporúča sa vybrať remontantné odrody jahôd, pretože prinášajú ovocie najmenej dvakrát ročne a sú menej náročné na starostlivosť..

Predtým, ako začnete sadiť sadenice jahôd do kvetináčov, rozhodnite sa pre odrodu. Ukazuje sa, že nie všetky druhy sú prispôsobené na pestovanie v byte, niektoré dobre rastú iba na čerstvom vzduchu. Odporúča sa vybrať remontantné odrody jahôd

Podľa recenzií záhradníkov môžeme dospieť k záveru, že existujú dva druhy remontantných jahôd na pestovanie v kvetináčoch. Prvý prináša ovocie iba v období, keď sú dlhé denné hodiny, to znamená, že plody môžete zbierať iba dvakrát ročne. Ďalší druh remontantnej jahody nezávisí od dĺžky denného svetla, takže bude prinášať ovocie takmer 10 mesiacov v roku. Vyberte si vhodnú odrodu na pestovanie v kvetináčoch, potom môžete bobule jesť po celý rok.

Ďalší druh remontantnej jahody nezávisí od dĺžky denného svetla, takže prinesie ovocie

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu nádob na jahody. Môžu byť vyrobené z plastu alebo dreva. Je veľmi dôležité urobiť dobrú drenáž, potom to urobí plastový kvetináč, inak sadenice nebudú dýchať a rýchlo uhynú..

osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu jahodových kvetináčov. Môžu byť vyrobené z plastu alebo dreva. Je veľmi dôležité urobiť dobrú drenáž, potom to urobí plastový hrniec, inak sadenice nebudú dýchať a rýchlo uhynú.

Na jeden jahodový krík musí byť objem nádoby najmenej 3 litre. Ak je na parapete miesto na ich umiestnenie, môžete použiť dlhé zásuvky. Nezabudnite do hrncov urobiť otvory, aby mohla prebytočná voda odtiecť. Pamätajte si, že jahody nemajú radi stojatú vodu..

Na jeden jahodový krík musí byť objem nádoby najmenej 3 litre. Ak je na parapete miesto na ich umiestnenie, môžete použiť dlhé zásuvky. Nezabudnite do hrncov urobiť otvory, aby mohla prebytočná voda odtiecť.

Prečítajte si tiež o odrode paradajok Budenovka.

Najlepšie je kúpiť hotovú zmes pôdy z obchodu, pretože má jedinečné zloženie pre kvitnúce rastliny. Na výsadbu môžete použiť semená alebo sadenice. Pestovanie zo semien je spoľahlivejšie, ale problematické. Vykonáva sa v dlhých boxoch, ktoré vytvárajú skleníkový efekt pre rýchle zrenie semena. Nalejte pôdu do prepraviek, pridajte vodu a potom pridajte semená. Konštrukciu prikryte plastom a pravidelne zalievajte zem. Keď sa objavia prvé výhonky, film je možné odstrániť.

  Urobte si sami neobvyklé kŕmidlá pre vtáky

Najlepšie je kúpiť hotovú zmes pôdy z obchodu, pretože má jedinečné zloženie pre kvitnúce rastliny.

Pestovanie jahôd v kvetináčoch zo sadeníc je oveľa jednoduchšie, nemôžete si však byť stopercentne istí, že ste zasadili presnú odrodu jahôd, ktoré chcete..

  1. Vezmite jahodový krík.
  2. Odrežte časť koreňa a extra listy nožnicami na prerezávanie.
  3. Vložte pôdu do hrnca.
  4. Vykonajte malé odsadenie.
  5. Nalejte do nej vodu.
  6. Zasaďte krík do kvetináča a prikryte zeminou.
  7. Pokvapkáme jahodami.

jahody v kvetináčoch

Ako sa starať o črepníkové jahody

Po výsadbe sadeníc remontantných jahôd je dôležité zabezpečiť im správnu starostlivosť. Je dôležité rezať krík včas, aby rastlina dobre a rýchlo rástla. Hneď ako krík dosiahne výšku 10 cm, budete musieť odrezať jeho vrchol. Je dôležité odrezať všetky antény, ktoré z rastliny odoberajú veľa energie..

Po výsadbe sadeníc remontantných jahôd je dôležité zabezpečiť im správnu starostlivosť. Je dôležité rezať krík včas, aby rastlina dobre a rýchlo rástla. Akonáhle ker dosiahne výšku 10 cm, potrebujete

Hlavnou ťažkosťou pri pestovaní a starostlivosti o črepníkové jahody je opeľovanie. Ak ste črepníky položili von, napríklad zavesili do kvetináča, potom jahody opelia včely. Pri pestovaní na parapete v byte sa budete musieť opeľovať kefou. Nezabudnite sledovať dozrievanie plodov, aby nepolámali konáre..

Hlavnou ťažkosťou pri pestovaní a starostlivosti o jahody v kvetináčoch je opeľovanie. Ak ste črepníky umiestnili napríklad von, zavesené v kvetináči

Teraz poznáte všetky vlastnosti pestovania jahôd v kvetináčoch vlastnými rukami. Získajte vitamíny po celý rok a prekvapte svoju rodinu vždy chutnými domácimi jahodami.