Ako pestovať kapustu v krajine

Kapusta: pestovanie a starostlivosť na otvorenom poli

Kapusta je jedným z najbežnejších typov zeleninových plodín, ktoré sa nachádzajú v letnej chate. Mnoho záhradníkov sa zaujíma o otázky: ako pestovať bielu kapustu vonku, kedy sadiť a polievať? Ponúkame vám, aby ste pochopili zvláštnosti pestovania kapusty, aby ste mohli zbierať dobrú úrodu..

Príprava pôdy a umiestnenie kapusty na miesto

Aby každá rastlina mohla aktívne rásť, je dôležité vybrať si správne miesto v krajine a pripraviť pôdu. Po zbere sa kopanie vykonáva za suchého počasia. To sa deje tak, že pôda je nerovnomerná a počas topenia snehu absorbuje čo najviac vlhkosti. Na jar, keď už nie je sneh, je potrebné zarovnať zem hrabľami, aby sa znížilo odparovanie vlhkosti.

Aby každá rastlina mohla aktívne rásť, je dôležité vybrať si správne miesto v krajine a pripraviť pôdu.

Na kapustu je vhodný takmer akýkoľvek pozemok, hlavnou vecou je, že v predchádzajúcich rokoch na nej neboli pestované kapustové plodiny, napríklad reďkovky, horčica, repa. Ak ste v minulom roku vysadili kapustu na určitej ploche, potom ju v nasledujúcich rokoch môžete zasadiť do troch rokov.

Výsadbu na otvorenom priestranstve vykonávajú sadenice. Za týmto účelom sú vykopané otvory a potom do nich zasadená kapusta. Medzi plodinami dodržujte určitú vzdialenosť, pretože kapusta bude rásť a nemalo by ju nič rušiť..

Ako správne zalievať bielu kapustu

Je dôležité mať na pamäti, že kapusta potrebuje pravidelnú zálievku a údržbu. Prvé dva týždne po výsadbe sa kapusta zalieva každé 3-4 dni. Uistite sa, že voda nie je príliš studená a jej množstvo nepresahuje 8 litrov na 1 m2. Ak je obsah vlhkosti Zeme asi 70%, potom rastlina vyvinie silný koreňový systém..

Je dôležité mať na pamäti, že kapusta potrebuje pravidelnú zálievku a údržbu. Prvé dva týždne po výsadbe sa kapusta zalieva každé 3-4 dni. Uistite sa, že voda nie je príliš studená a množstvo nepresahuje 8

Vzhľadom na rast a nárast počtu listov kapusta vyžaduje viac vlahy, takže v priebehu času by mala byť zálievka výdatnejšia. Pri vývoji kapustových hláv bude potrebné zvýšiť objem vody na zavlažovanie na rastlinu na 4 litre..

Zaujímavý článok: Ako urobiť kvapkové zavlažovanie v záhrade vlastnými rukami

Keď vám kapusta dozrieva, zalievanie by ste mali obmedziť alebo vám prasknú hlavy. Zalievanie kapusty závisí od načasovania výsadby sadeníc, napríklad ak ste zasadili skoro, v júni je potrebné bohaté zavlažovanie,

Keď vám kapusta dozrieva, zalievanie by ste mali obmedziť alebo vám prasknú hlavy. Zalievanie kapusty závisí od načasovania výsadby sadeníc, napríklad ak ste zasadili skoro, v júni je potrebné výdatné zavlažovanie, a ak neskoro, potom v auguste. Dbajte na to, aby listy kapusty nevädli, inak odumrú aj korene. Zalievanie sa vykonáva večer alebo ráno, keď nie je príliš teplo. Ak je leto daždivé, množstvo vody na zavlažovanie bude potrebné znížiť..

Ako nakŕmiť bielu kapustu

Hnojenie kapusty po celú dobu od výsadby po dozrievanie sa vykonáva asi 4 krát. Typ hnojenia priamo závisí od typu pôdy, v ktorej je rastlina zasadená. Úplne prvé kŕmenie sa vykonáva po uplynutí 2 týždňov po výsadbe sadeníc. Vezmite mullein a vodu, premiešajte v pomere 1 až 10. Na jednu kapustu nalejte 0,5 litra pripraveného hnojiva.

Hnojenie kapusty po celú dobu od výsadby po dozrievanie sa vykonáva asi 4 krát. Typ hnojenia priamo závisí od typu pôdy, v ktorej je rastlina zasadená. Úplne prvé kŕmenie sa vykonáva potom, čo prešlo

Mesiac po výsadbe kapusty sa uskutoční druhé kŕmenie. Môžete použiť rovnaké hnojivo ako pri prvom použití. Keď príde čas, aby hlava kapusty dozrela (asi 1,5 mesiaca), vykoná sa tretie kŕmenie. Za týmto účelom vezmite rovnakú zmes divočiny a vody, do ktorej navyše pridajte iba asi 35 g superfosfátu.

Prečítajte si tiež: Paradajkový ružový med, popis s fotografiou

Štvrté kŕmenie sa vykonáva podľa potreby, preto dávajte pozor na rast kapusty. Roztok sa odoberá rovnako ako pri prvom kŕmení. To sa musí vykonať najmenej tri týždne po štvrtom kŕmení..

Štvrté kŕmenie sa vykonáva podľa potreby, preto dávajte pozor na rast kapusty. Roztok sa odoberá rovnako ako pri prvom kŕmení. To sa musí vykonať najmenej tri týždne po štvrtom kŕmení.

Teraz viete všetko o kapuste, ktorej pestovanie a starostlivosť o ne v otvorenom poli sú celkom jednoduché procesy. Vlastnými rukami môžete pestovať akúkoľvek zeleninovú alebo ovocnú plodinu.