Ako postaviť skleník vlastnými rukami

Ako postaviť skleník vlastnými rukami z filmu

Čerstvú, a čo je najdôležitejšie, prírodnú zeleninu a bylinky, môžete jesť nielen v lete. Aby ste potešili seba a svojich blízkych užitočnými výrobkami, stačí na vašom webe postaviť skleník. Proces stavby skleníka nie je vôbec komplikovaný a výsledok na seba nenechá dlho čakať. Skleníkový biznis je navyše v modernom svete veľmi obľúbený, bude si vyžadovať relatívne malé finančné náklady a návratnosť príde pomerne rýchlo..

Potrebné materiály pre skleník vlastnými rukami

Potrebné materiály pre skleník vlastnými rukami

Aby ste sa uistili, že je skleník rýchly a lacný, pozrite sa na zoznam materiálov, ktoré budú potrebné na stavbu..

1. Šesťmetrová armatúra s priemerom desať milimetrov.

2. Prúžok s rozmermi 30×3 centimetrov.

3. Roh s parametrami 40x40x3 centimetrov.

Dávajte pozor na moderný materiál, ktorý sa veľmi často používa na stavbu skleníkov, a to ako na domáce použitie, tak aj na priemyselné účely – polykarbonát. Práve pre tento materiál bol vyvinutý a následne vyrobený rám prezentovaného skleníka..

Veľkosť hlavného materiálu krytu skleníka je 6 x 1,8 metra. Hlavnou výhodou polykarbonátu pre skleníky je jeho trvanlivosť.

Veľkosť hlavného materiálu krytu skleníka je 6 x 1,8 metra. Hlavnou výhodou polykarbonátu pre skleníky je jeho pevnosť, trvanlivosť, schopnosť vytvárať správne vnútorné prostredie a vynikajúca prenosová kapacita, ktorá umožňuje prirodzenému slnečnému žiareniu neobmedzený prístup..

Konštrukcia skleníka začína fázou vytvorenia jeho spodnej časti; v budúcnosti bude spodná časť budovy inštalovaná na základ, ktorý musí byť vopred pripravený. Spodná časť rámu je vyrobená z rohu zváraním.

Výstavba skleníka začína od fázy vytvárania spodnej časti; v budúcnosti bude spodná časť budovy inštalovaná na základ.Nadácia pre skleníky

Nadácia, ktoré bolo spomenuté skôr, by sa malo urobiť celkom dobre. To určí, ako stabilný bude skleník na zemi a ako dlho bude stáť. Ak vám z akéhokoľvek staveniska zostali tehly alebo suť, môžete ich na tento účel bezpečne použiť..

Veľmi dôležitým bodom pri stavbe skleníka je dimenzovanie. Ak sa rozhodnete použiť polykarbonát, vytvorte rám skleníka s prihliadnutím na jeho rozmery. Jeden polykarbonátový plech je široký 1,83 metra. So správnou veľkosťou môžete investovať do 3-4 listov.

  Kedy kopať georgíny na jeseň a ako ich skladovať

Rozmery spodnej rámovej časti skleníka by mali byť 5,49 metra na dĺžku a 3 metre na šírku. Pomocou hmoždiniek ho pripevníme k pripravenému základu..

Ďalším krokom bude zváranie oblúkov. Pre tieto rozmery je potrebné pripraviť 7 oblúkových prvkov.Ďalším krokom bude zváranie oblúkov. Pre tieto rozmery je potrebné pripraviť 7 oblúkových prvkov. Budú musieť byť inštalované každých 90 centimetrov. Na mieste, ktoré je zadarmo, je potrebné urobiť označenie, po ktorom stojí za to nainštalovať vodič. Jeho výška sa bude rovnať výške konštrukcie, v našom prípade – 2,20 metra.

Pretože skleník vytvárame vlastnými rukami, vodič môže byť vyrobený aj nezávisle. Aby ste to urobili, musíte vziať dosku, ktorá mierne presiahne šírku skleníka; pozdĺž okrajov dosky musia byť nainštalované obmedzovače. Potom položte výšku skleníka na zem, po ktorej môžete nakresliť polomer smerujúci od horného bodu k obmedzovaču.

Výstuž musí byť zapichnutá podľa polomeru, obmedzovač, ktorý musí byť železný a ohnutý pozdĺž polomeru, výstuž – podľa rovnakého princípu. Po všetkých manipuláciách musia byť výsledné časti navzájom spojené. To sa dá dosiahnuť zváraním. Možno budete musieť trochu pohrávať s prvým oblúkom a stráviť viac času, ale v budúcnosti to pôjde oveľa rýchlejšie. Po zváraní dielov je potrebné ich odstrániť z obrysu a urobiť to isté so zvyšnými šiestimi oblúkmi..

Keď sú vyrobené všetky oblúky, musíte nainštalovať prvú a poslednú časť rámuKeď sú vyrobené všetky oblúky, musíte nainštalovať prvú a poslednú časť rámu a potom ich spojiť po celej dĺžke pomocou výstuže. Podľa skôr urobeného značenia inštalujeme zvyšných päť oblúkov, ktoré sú umiestnené každých 90 centimetrov. Aby sa zabránilo nechcenému zrúteniu strechy napríklad kvôli silnému sneženiu, je potrebné ju spevniť. Obrana stojí za zváranie.

Výmena materiálu za skleník za film

Ak si myslíte, že polykarbonátový materiál nie je vysoko kvalitný alebo drahý, potom ho možno ľahko nahradiť špeciálnym filmom..

  DIY kamenné remeslá pre letné sídlo

Výmena materiálu za skleník za filmFilm sa podľa princípu inštalácie líši od polykarbonátu. Preto by mali byť po okrajoch pásu vyvŕtané otvory, ktoré budú umiestnené každých 10 centimetrov. Ďalej na každom metri musíte natiahnuť drôt. Je to nevyhnutné, aby film neprepadol, ale zostal v napätí. Z koncov pásikov musíte pripevniť drevené pásy, ku ktorým bude fólia následne pripevnená. Rovnaké drevené dosky je potrebné pripevniť po celej dĺžke vášho skleníka, a to sa dá vykonať samorezným vrtákom. Skrutky do spodnej časti skleníka.

Vetracie otvory

V skleníku musí byť vetrací otvor. Malé okno, ako aj dvere, sa s touto úlohou dokonale vyrovnajú. Skleníkové okno bude tiež hrať úlohu regulácie vnútornej teploty, ktorú je mimoriadne dôležité monitorovať, najmä počas vysokého letného obdobia..

Skleníkové prieduchyPriamo nad miesto, kde budú umiestnené vaše postele, môžete nainštalovať dodatočnú ochranu vyrobenú z rovnakej fólie. Aby bola zaistená ochrana, je potrebné vykopať niekoľko oblúkov pozdĺž všetkých lôžok, stojí za to vopred vytvoriť otvory vo filme, cez ktoré potom bude možné prevliecť výstuž.

Druhý okraj filmu musí byť podopretý tehlou alebo pripevnený

Ďalej musíte túto výstuž upevniť na strop a uchýliť sa k pomoci známeho drôtu. Druhý okraj fólie musí byť podopretý tehlou alebo pripevnený zošívačkou k dreveným doskám.

Odporúčania pre výber materiálu

Odporúčania pre výber materiálu

• Pri tomto spôsobe montáže skleníka nepoužívajte sklenený kryt. Sklenené skleníky majú úplne iný geometrický tvar a sú rôzne zostavené..

• Polykarbonát je najlepšie zvoliť tenký s hrúbkou 8 milimetrov.

• Pri výbere medzi fóliou a polykarbonátom musíte mať na pamäti, že prvá možnosť (film), aj keď je lacnejšia, bude vyžadovať ročnú investíciu do opráv. Polykarbonát je odolnejší.

• Skleník, ktorý bude vyrobený vlastnými rukami, bude stáť niekoľkokrát lacnejšie ako hotový.

Video: ako si vyrobiť skleník vlastnými rukami

  Ako pestovať ricínový olej zo semien

Dúfame, že náš článok o tom, ako postaviť skleník vlastnými rukami, bol pre vás užitočný, pozývame vás tiež vidieť remeslá pre záhradu