Ako propagovať armeriu

Armeria je široko používaná v krajinnom dizajne na zdobenie skalných záhrad a skaliek. Táto kvetina vyzerá originálne ako súčasť kytíc alebo ako súčasť kvetinových záhonov v krajine. Ak sa rozhodnete ozdobiť svoje stránky armériou, máte obavy výsadba a starostlivosť na otvorenom poli. Vyberte si správne miesto, aby kvetina dobre rástla a potešila vás príjemným kvitnutím.

Výsadba armerie na otvorenom priestranstve

Existuje niekoľko spôsobov, ako rozmnožiť kvet armerie a zasadiť ho na otvorenom priestranstve:

armeria ružováAlpská armeria

  1. Výsadba semenami priamo do pôdy. Semená sa musia vysádzať na konci jesene..
  2. Rozmnožovanie sadenicami, ktoré si môžete kúpiť na trhu alebo si ich dopestovať sami. Sadenice sa pestujú doma, od februára. Hneď ako sa objavia prvé listy, je možné ich preniesť na otvorené priestranstvo..
  3. Rozmnožovanie odrezkami. Tento spôsob výsadby vám umožňuje množiť armérie takmer počas celej sezóny..

semená armerie v bankeSemená armerie

Ak sú kríky armerie staré 2-3 roky, pokúste sa ich rozmnožiť rozdelením kríkov a zasadením ich vo vzdialenosti od seba. Ak zasadíte rastlinu husto, v budúcnosti sa bude plaziť v hustom krásnom koberci..

Ako sa starať o armádu

Armeria je pomerne nenáročná kvetina, takže záhradníkom nespôsobí veľa problémov. Hlavnou vecou je zalievať kvetinu včas, odstraňovať burinu, pravidelne kŕmiť a rezať. Pre aktívny rast a dlhodobé kvitnutie je Armeria kŕmená pred kvitnutím. V lete môžete ešte niekoľkokrát kŕmiť organickými a minerálnymi hnojivami.

sadenice armerieSadenice Armerie

Táto kvetina je považovaná za mrazuvzdornú a odolnú voči suchu, aj keď vo voľnej prírode rastie hlavne v blízkosti vodných plôch. Armeriu málokedy napádajú škodcovia, príležitostne môžete pozorovať výskyt škvŕn alebo stôp vošiek. Na prevenciu môžete kvetinu ošetriť fungicídmi..

Ak je zima zasnežená, potom akýkoľvek druh armerie bude zimovať dobre, inak budete musieť rastlinu zakryť.

Ak je zima zasnežená, potom akýkoľvek druh armerie bude zimovať dobre, inak budete musieť rastlinu zakryť.

  Americké rebrované paradajky: pestovanie a starostlivosť

Najbežnejšie typy sú:

  • Pobrežie Armerie rastie až do 20 cm na výšku, priťahuje rôznymi farbami.
  • Trávnik Armeria. Táto trvalka poteší kvitnutím takmer 2 mesiace, kvitne ružovými alebo červenými kvetmi. Je potrebná dobrá drenáž.

    Trávnik ArmeriaTrávnik Armeria

Pozrite si fotografie z armády:

Pozrite si fotografie z armády:

Ak si vyberiete kvety na záhon, ktorý bude kvitnúť celé leto alebo chcete ozdobiť alpskú šmýkačku žiarivými farbami, potom je Armeria perfektným kvetom. Vlastnými rukami vytvoríte jedinečný dizajn krajiny.

Ak si vyberiete kvety na záhon, ktorý bude kvitnúť celé leto alebo chcete ozdobiť alpskú šmýkačku žiarivými farbami, potom je Armeria perfektným kvetom. Vlastnými rukami vytvoríte jedinečný dizajn krajiny.Kde pristáť s armádou